Listopad 2018 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 00:00

dzd listopad 2018

Zaiste, o ludu, który zamieszkujesz Syjon w Jerozolimie, nie będziesz gorzko płakał. Rychło okaże ci On łaskę na głos twojej prośby. Ledwie usłyszy, odpowie ci. Choćby ci dał Pan chleb ucisku i wodę utrapienia, twój Nauczyciel już nie odstąpi, ale oczy twoje patrzeć będą na twego Mistrza. Twoje uszy usłyszą słowa rozlegające się za tobą: «To jest droga, idźcie nią!», gdybyś zboczył na prawo lub na lewo. Wtedy za nieczyste uznasz srebrne obicia twych bożków i złote odzienia twych posągów. Wyrzucisz je jak brudną szmatę. Powiesz im: «Precz!». On użyczy deszczu na twoje zboże, którym obsiejesz rolę, a chleb z urodzajów gleby będzie soczysty i pożywny. Twoja trzoda będzie się pasła w owym czasie na rozległych łąkach. Woły i osły obrabiające rolę żreć będą paszę dobrze przyprawioną, która została przewiana opałką i siedlaczką. Przyjdzie do tego, iż po wszystkich wysokich górach i po wszystkich wzniesionych pagórkach znajdą się strumienie płynących wód na czas wielkiej rzezi, gdy upadną warownie. Wówczas światło księżyca będzie jak światło słoneczne, a światło słońca stanie się siedmiokrotne, jakby światło siedmiu dni - w dniu, gdy Pan opatrzy rany swego ludu i uleczy jego sińce po razach (Iz 30, 19nn)

Obietnice Pańskie przekraczają nasze najśmielsze oczekiwania. Gdy nam ciężko i źle, możemy wpatrywać się w Jego zapowiedzi i czerpać pokrzepienie. A gdy nam dobrze i radośnie? Też się wpatrujmy - i dziękujmy :)

Jeśli chcesz się podzielić dziękczynieniem, zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

17.11.2018.

Dziękuję za sroki, wrony i kawki polujące sprytnie na kocie jedzenie... za ich umiejętność rozłupywania orzechów przez rzucanie ich na drogę impetem z dużej wysokości... i tylko wtedy, gdy nie ma innych ptasich amatorów w pobliżu... Jak mądre są te stworzenia! Dziękuję za dzisiejsze spotkanie z Alą...

mw

16.11.2018.

Dziękuję za wszystkie pierwsze dni nowego stulecia niepodległej RP, pełne radości i wspomnień dochodzenia do naszej wolności. Dziękuję Ci, Panie, za błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Za dziś i za jutro dziękuję!

mw

15.11.2018.

Dziękuję za dostępną usługę Komfortu wypożyczającego za 1 zł maszynę do czyszczenia dywanów. Przedświąteczne porządki czas zacząć, dywan jest jak nowy. Dziękuję za moich "boys", którzy z wielkim entuzjazmem skorzystali z tej oferty... Dziękuję za rodzinę, w której myślą jedni o drugich i wspierają pomocą. Dziękuję!

mw

14.11.2018.

Dziękuję za kilka dni odpoczynku od kuchni, za czas na pracę redakcyjną i dzisiejsze wyjście na wypominkową urszulańską Mszę św. w intencji tych, których już tu nie ma - koleżanek z ławy szkolnej, sióstr i nauczycieli. Dziękuję za wszystko!

mw

13.11.2018.

Dziękuję za wszystkie listy z Kamerunu, te Staszka, ale też sióstr zamieszczone na stronie pallotyńskiej. Dziękuję za miły list do wspólnoty od Siostry Dyrektor i za miejsce na łamach pisma na zamieszczenie zdjęć i wiadomości z misji. Dziękuję za wszystkie talenty Staszka i przedłużoną mu wizę. Jesteś, Panie bardzo szczodry dla swych dzieci, zwłaszcza tych potrzebujących pomocy.

mw

Dziękuję Ci Panie Boże za czas na Adorację. Za sójki, sikorki i dzięcioły w ogrodzie. Dziękuję za Magdę, Bacha, Chopina, pianino. Dziękuję, że wszystko zaplanowałeś.

Marysia

12.11.2018.

Bądź uwielbiony Panie za dzisiejszy dzień wolny od powszednich obowiązków - drugi dzień świętowania niepodległości, dzień wspomnień i odpoczynku z rodziną. Dziękuję Ci, Panie za ten czas potrzebny dla zdrowienia przeziębionych i dziękuję za Twoją troskę o moje dzieci - są przecież przede wszystkim Twoje!

mw

11.11.2018.

Za dzisiejsze wzruszenia - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję za dzisiejsze świętowanie jubileuszu 100 lat niepodległości, za spotkanie z przyjaciółmi z okazji Złotych Godów - radość i wiersz wspomnień i za piękny prezent od nas dziękuję - wykonany w szkle przez artystkę Monikę dla jubilatów - dwa drzewa (białe i czerwone) - z pamiątkowym wygrawerowaniem łacińskiej sentencji, że miłość jest w życiu najważniejsza. Dziękuję za dziś i za jutro, za każdy dzień za i przed nami.

mw

10.11.2018.

Dziękuję za pierniczki pieczone przez dzieci szkolne, ozdobione biało czerwonym lukrem - serca, kontury Polski i inne. Dziękuje za udaną biało-czerwoną potrawę na jutrzejsze świętowanie i za wczoraj o godz. 11.11 odśpiewany hymn narodowy przez uczniów we wszystkich szkołach w Polsce. Dziękuję za patriotyzm i tradycję. Dziękuję.

mw

09.11.2018.

Dziękuję za dobre wiadomości - za nowe dzieci pod sercem mam...

mw

Dziękuję Ci Panie za piękną pogodę (i proszę o jeszcze!), dziękuję za załatwioną od ręki sprawę u krawcowej i za klaryski w pobliżu, dziękuję za radość, odpoczynek i czas na Adorację. Dziękuję Ci.

Marysia

07.11.2018.

Dziękuję za nowy dzień, za znowu piękny poranek, za wczorajszy wieczór i koncert królewskiej orkiestry z Amsterdamu oglądany z bardzo wysoka, za zaproszenie przyjaciół do świętowania ich Złotych Godów i za wszystko co dzień niesie - dziękuję.

mw

05.11.2018.

Dziękuję za szczęśliwą podróż dzieci i spotkanie poświąteczne, za szczepionkę przeciw grypie i za możliwość konsultacji lekarskiej w Kłodzku - jeszcze w tym roku!

mw

04.11.2018.

Za dzisiejszy wyjazd na rodzinne groby, rodzinną wizytę, a także, a raczej przede wszystkim, za możliwość nawiedzenia Pana Jezusa w legnickim Cudzie Eucharystycznym - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Pierwsza niedziela i adoracja po Mszy św. zawsze jest dopełnieniem uwielbienia Twojej obecności wśród nas. Dziękuję za ten czas dzisiejszej modlitwy za tych, którzy odeszli już po trudach ziemskiego życia. Dziękuję szczególnie za kapłanów, którzy zostawili ślad - nie wszystkich pamiętam - a spełnili ważną posługę, przyjmując mnie w sakramencie chrztu św. do Kościoła, przygotowując do I Komunii św. i jej udzielając, modląc się o dary Ducha św. w sakramencie bierzmowania i potem umacniając moją wiarę poprzez rekolekcje i różnego rodzaju kursy. Dziękuję Ci, Panie Jezu za ich pracę i modlitwę, za moc, mądrość i miłość. I dziękuję za dzisiejsze przypomnienie, które przykazanie jest najważniejsze! Dziękuję!

mw

Dziękuję Ci Panie za ciotkę, za Ewę i za Alę. Za rozmowy i wspomnienia.

Marysia

03.11.2018.

Dziękuję za szczęśliwą podróż do Rodziców - na cmentarz. I szczęśliwy powrót. Dziękuję za spotkanie z gliwicką rodziną, za dzieci otoczone miłością i za pragnienie rodzicielstwa w rodzinie Szymona... Dziękuję za wszystko! Za smętną pogodę też.

mw

02.11.2018.

Dziękuję za wszystkich, którzy pozostali w mojej pamięci po odejściu z ziemskiego życia, za wielu osobistych świętych, godnych naśladowania. Za Twoją cierpliwość do końca i okazane miłosierdzie wobec każdego Twojego dziecka - dziękuję. Dzisiaj wstawiam się za nimi, korzystając z odpustów. Bądź uwielbiony za dar świętości dany każdemu grzesznikowi!

mw

01.11.2018.

Wszyscy święci radują się dzisiaj z nami gromadną obecnością na cmentarzach i modlitwą dającą odpust zupełny, a także piękną pogodą, ciepłym słońcem, kolorytem złotej jesieni... Wszyscy święci radują się z nami... Dziękuję za tę radość!

mw

Dziękuję za dzisiejszą Uroczystość - za pogodę, Różaniec na cmentarzu, przepiękny rozświetlony zniczami wieczór. Za wspomnienia. Za Andrzeja. Za radość wypływającą z Twojej obecności. Bez Ciebie byłoby krucho... Więc jeszcze raz - za to, że jesteś Panie Boże - bądź pochwalony i uwielbiony.

Zbyszek

Zmieniony: sobota, 17 listopada 2018 21:55
 
RocketTheme Joomla Templates