Blog Staszka - 2018.10.20: Stolica - elektryczność, Msza Święta PDF Drukuj Email
Blog Staszka
niedziela, 21 października 2018 13:26

Witam was ze stolicy Kamerunu. Ogromne miasto liczące oficjalnie ok 2 mln ludności, ale tubylcy mówią nawet o liczbie 4 mln. Miasto bez komunikacji tramwajowej czy autobusowej. Zatłoczone ulice od taksówek. Ulice w kiepskim stanie. Umęczeni ludzie po pracy czekają w długich kolejkach na taxi, aby dostać się do domu. Tutaj widać też więcej starszych wychudzonych ludzi i dzieci ulicy - żebrzą o parę groszy albo o coś do zjedzenia. Biały człowiek jest dla nich synonimem bogactwa. Ja niestety jestem na razie bez grosza w portfelu i nikomu nie mogłem pomóc, ale obraz ich twarzy, w tym osoby niewidomej czy człowieka bez obu nóg, przytłacza mnie. Wiem, że stąd wyjadę, ale będąc tutaj uświadamiam sobie, jak wiele dostałem od życia. Dostęp do edukacji, dostatek jedzenia, opieka zdrowotna - dla nas te rzeczy są oczywiste. Dla innych stanowią luksus o jakim nie mogą nawet marzyć.

Moją uwagę (elektryka) przykuwa instalacja elektryczna w mieście. Ostrzegano mnie, aby w mieście nie robić zdjęć, bo to ponoć niebezpieczne. Ale parę fotografii udało mi się wykonać.

IMG-20181020-WA0000IMG-20181020-WA0001

IMG-20181020-WA0002IMG-20181020-WA0003

Wczoraj wieczorem miałem okazję widzieć, jak taki jeden słup płonął.

Dzisiaj wieczorem, gdy spacerowałem po okolicy w której mieszkam, znalazłem kościół Świętego Ducha, w którym właśnie zaczynała się niedzielna Msza Święta. Usłyszałem organy i śpiew chóru. Coś czego dawno już nie słyszałem. Dla mnie coś pięknego. Nagrałem w sumie 12 pieśni, ale wrzucę dla przykładu tylko kilka.

To była pieśń na wejście. Kyrie i Gloria odpuszczam. Kolejny jest psalm.

Odpuszczam Alleluja i na ofiarowane. Kolejna - na Święty, Święty.

Opuszczam Baranku Boży i dwie pieśni na Komunię. Kolejna pieśń - po Komunii.

Pieśń na wyjście i inne, których nie zamieściłem, mogę udostępnić po powrocie - jeśli ktoś byłby zainteresowany. A teraz pozdrawiam i mówię dobranoc.

Zmieniony: niedziela, 21 października 2018 14:25
 
RocketTheme Joomla Templates