Październik 2018 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 00:00

download 20180930 165851

Z całego serca będę chwalił Pana
w radzie sprawiedliwych i na zgromadzeniu.
Wielkie są dzieła Pana,
zgłębiać je mają wszyscy, którzy je miłują.

Dzieła rąk Jego są sprawiedliwe i pełne prawdy,
wszystkie Jego przykazania są trwałe,
ustalone na wieki wieków,
nadane ze słusznością i z mocą.

Zesłał odkupienie swojemu ludowi,
na wieki ustanowił swoje przymierze.
Imię Jego jest święte i wzbudza trwogę,
a Jego sprawiedliwość będzie trwać na wieki.

 

Piękna złota polska jesień. Radujmy się i chwalmy Pana za wszystko i wszędzie.

Jeśli chcesz się podzielić swoją radością i wdzięcznością, zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w październiku? Kliknij Więcej...

31.10.2018.

Dziękuję Ci Panie za październik - piękny, słoneczny, ciepły, jasny. Pełen wielu obciążeń - a jednak sił i zdrowia starczyło. Dziękuję Ci za Twą pomoc.

Marysia

30.10.2018.

Dziękuję za cały dzisiejszy dzień, zwieńczony wysłuchaniem utworu zamówionego na świętowanie 100-lecia Niepodległości - "Te Deum Poloniae". Piękna kompozycja... Dziękuję!

mw

29.10.2018.

Dziękuję za grzybki przyniesione do zamarynowania, i za wykonaną szybko pracę...

mw

28.10.2018.

Dziękuję za sobotnie słońce i przepiękny koloryt jesieni i za niedzielną białą niespodziankę - świat wokół dokładnie pokryty śniegiem - wraz z zimowym czasem - co za malownicza zbieżność! Dziękuję! Jesteś Twórcą tylu niespodziewanyc h radości!

mw

Dziękuję Ci Panie za ten niezwykły weekend. Za troskę ks. Bogdana, porządną Liturgię Godzin, spacer do szkoły muzycznej, starcia z Danusią i bliskość z Tereską, za całe towarzystwo; i za finał w postaci świętowania z DL. Za dwa niezwykłe dni - dziękuję.

Marysia

26.10.2018.

Dziękuję za piękne poranne słońce i za to, że znalazły się tak potrzebne moje okulary zostawione w sklepie....Dziękuję!

mw

25.10.2018.

Dziękuję za to, że jeden dzień w tym tygodniu "przybył mi" - za złą rachubę dni wydłużającą czas do weekendu. Dziękuję za wspominaną dziś w liturgii Kościoła św. Darię, patronkę mojej chrześnicy mieszkającej za oceanem. Proszę Cię Panie, błogosław jej i wszystkim Dariom, Darusiom, Dareczkom - nie tylko dzisiaj. Dziękuję za wszystko!

mw

Dziękuję Ci Panie za ciepłe, bezpieczne, spokojne mieszkanko. Dziękuję za stabilne zdrowie przez cały wrzesień i październik, za odporność i siły mimo wielu obciążeń i dużego wysiłku. Ty mnie wzmacniasz. Dziękuję za tych, którzy mieli w tym udział przez modlitwę i nie tylko.

Marysia

24.10.2018.

Dziękuję za czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu i posługę wspólnoty modlitwą wstawienniczą. Dziękuję za Orędownika i małe grupy umacniające w wierze, za wszystko dziękuję, za radość dzieci i moją...

mw

23.10.2018.

Dziękuję za wszystkie inicjatywy wspólnoty "Płomień Pański", za poniedziałkowe spotkanie modlitewne i katechezę o pokajaniu, uniżeniu i Bożym Miłosierdziu.

mw

22.10.2018.

Dziękuję za doczekanie czasów, że o telefon do kontaktów rodzinnych nie trzeba się prosić i czekać - zazwyczaj na odmowę. Dziękuję za darmowe rozmowy z Kanadą i USA. I za to, że rozmawiając mogę widzieć - nie tylko oczami wyobraźni - dziękuję za wszystkie wynalazki zbliżające nas do siebie w miłości.

mw

21.10.2018.

Dziękuję za wszystkie Ireny, Irenki, Irusie i Ircie - błogosław im, Panie, zwłaszcza tym chorym. Dziękuję za św. Urszulę i Zgromadzenie Sióstr Urszulanek, założone przez św. Anielę Merici, która dała św. Urszulę za patronkę zgromadzonej wspólnocie niewiast wykształconych i pracujących na swoje utrzymanie. Dziękuję za wszystkie Urszule, Urszulki, Ule, Uleczki i za treny Jana Kochanowskiego poświęcone swej córce...

mw

20.10.2018.

Dziękuję za przyjaźń z Marzenką, za bolesne rozstanie i jej wyjazd do USA, niech będzie tam szczęśliwa. Dziękuję za wczorajszą modlitwę uzdrawiającą głównie z pychy.

mw

19.10.2018.

Dziękuję za życie i męczeństwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który był świadkiem wiary, miłości i nadziei - budował wspólnotę wokół krzyża i prawdziwą solidarność między nami, a okoliczności Jego śmierci przed 34 laty otworzyły oczy wielu na prawdę o reżimie w jakim wtedy żyliśmy. Jego kazania oparte na Słowie Bożym i nauczaniu Prymasa Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II są stale aktualne. Dziękuję Ci, Panie za te wszystkie przeżycia związane z ks. Jerzym.

mw

18.10.2018.

Dziękuję za hojność darczyńców z Wrocławia i Gdańska dla szkoły w Kamerunie, gdzie Staszek dzielnie przywraca sprawność różnym urządzeniom i dzieli się spostrzeżeniami z życia na misjach. Dziękuję za jego listy, zdjęcia i filmy. Dziękuję!

mw

Dziękuję Ci Panie za siły i zdrowie, za piękną pogodę i za to, że urlop już coraz bliżej...

Marysia

17.10.2018.

Dziękuję za lekarzy dobrze wykształconych, kompetentnych specjalistów, społeczników, wizyty u nich trwają. Hashimoto wygrywa 3:1, ale do najważniejszego - endokrynologa jeszcze nie dotarłam. Dziękuję z góry za pomoc na tej drodze.

mw

16.10.2018.

Za Twoje Życiodajne Słowo - dziękuję, Panie Boże.

Zbyszek

W 40. rocznicę wyboru świętego Polaka na stolicę Piotrową dziękuję za Jego cały pontyfikat, który zmienił na trwałe Kościół, świat, Polskę i mnie też.

mw

15.10.2018.

Dziękuję za Twoje spojrzenie i słowa pełne miłości, niezapomniane, przemieniające, uskrzydlające, a równocześnie będące trwałą bazą wiary i odpowiedzi moją - niestety jeszcze bardzo niedoskonałą - miłością. Dziękuję!

mw

14.10.2018.

Za wnuczkę - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję za przypomnienie, że u Boga wszystko jest możliwe. Nawet przejście przez bardzo ciasne ucho igielne. Dziękuję za piękny - słoneczny, ciepły i kolorowy jesienny Dzień Pański. Dziękuję za wczorajszy koncert patriotyczny "Poznańskie Słowiki dla Niepodległej". Dziękuję za wszystkie radości, za powrót do domu i zakończoną "misję".

mw

Dziękuję Ci Panie za wczorajszy teatr i za to, że w Tobie i tylko w Tobie mogę żyć w prawdzie i szczerości - bez matactw, manipulacji, kłamstw i bezradności. To jest piękne. Dziękuję za dzisiejszy pogodny dzień, za wczorajszy i dzisiejszy spacer, za porządną liturgię u dominikanów i za czas na odpoczynek.

Marysia

13.10.2018.

Dziękuję Ci, Panie Boże, za to, że Ci zaufałem, a Ty tak pięknie dziś wszystko ułożyłeś.

Zbyszek

11.10.2018.

Dziękuję dziś za życie i redakcyjne zaangażowanie ś.p Ani w kolejną rocznicę Jej śmierci. I za Teresę, której pogrzeb jest jutro. Za wszystkie wspomnienia związane z Nimi - dziękuję.

mw

08.10.2018.

Dziękuję za to, że katar mnie nie zmógł i że świeci słońce, za piękną jesień i za rodzinne spotkanie niedzielne beze mnie - za to z nowymi dziećmi - przyrodnim rodzeństwem mojej wnuczki - dziękuję za te dzieci.

mw

07.10.2018.

Dziękuję za udaną wczorajszą podróż i za wszystko, co przyniósł dzisiejszy piękny Dzień Pański.

mw

Dziękuję Ci Panie za weekendową ucztę, piątkowego rewelacyjnego "Króla Leara" i sobotnią fantastyczną "Aidę". Dziękuję za ciepły wrzesień i początek października. Dziękuję za zdrowie i siły; za ciepłe, bezpieczne mieszkanie. Za staw z łabędziami i odpoczynek.

Marysia

05.10.2018.

Dziękuję za skromną i posłuszną zakonnicę, Twoją Sekretarkę - św. Faustynę, wspominaną dziś w Kościele. Za Jej Dzienniczek - świadectwo i podręcznik wiary dziękuję. Za Jej wstawianie się u Boga o miłosierdzie nad grzesznikami, do których też należę...

mw

04.10.2018.

Dziękuję za przykład wiary św. Franciszka z Asyżu i za wszystkich jego podopiecznych - za Franciszki, Franusie i Franie, i też za Franciszków - mego śp. Dziadka i wszystkich żyjących Franków. Dziękuję!

mw

03.10.2018.

Dziękuję za śp. Franciszkę, która 10 lat temu odeszła z życia ziemskiego, żegnana przez liczne grono "duchaczy". Dziękuję za to, że byłam świadkiem działania Twojej łaski przebaczenia, gdy na rekolekcje do Żłobizny, do brata przyjechał w odwiedziny kleryk ze swoim kolegą - klerykiem Maksem, pochodzącym z Syberii. Świadectwo Franciszki było przejmujące, bowiem wywieziona na Sybir nigdy nie chciała wracać myślą do tych strasznych przeżyć, a słowo Syberia wywoływało zawsze wstrząs. A to "przypadkowe" spotkanie z klerykiem z Syberii odmieniło i uleczyło jej serce, otworzyło na miłość, Maks stał się odtąd jej ukochanym "wnukiem". Dziękuję za to doświadczenie Twojego działania z mocą, wszak jesteś Miłością. I jeszcze dziękuję za ks. Artura, który wszystkich obecnych na pogrzebie śp. Franciszki zaprosił na ucztę konsolacyjną czyli stypę. Dziękuję!

mw

Dziękuję Ci Panie za to, że udało się zamontować głośniki i mam Dwójkę. Dziękuję za oblatów i poranne Msze, za pustą kaplicę po Mszy. Dziękuję za ciepłe mieszkanie, pracę, i za to że infekcje trzymają się ode mnie z daleka. Dziękuję za nowe dziewice i wdowy konsekrowane w diecezji. Za to, że pomagasz porządkować życie. Dziękuję.

Marysia

02.10.2018.

Dziękuję za Anioła Stróża, którego wspomnienie dzisiaj świętuje Kościół, czyli każdy z nas, będący pod jego indywidualną opieką. Dziękuję za jego częste podpowiedzi i ponaglenia - delikatne, ale słyszane. Dziękuję za pięknie wyśpiewane dziś modlitwy do Anioła, nieznane wcześniej. Dziękuję.

mw

01.10.2018.

Dziękuję za nowy miesiąc - pod patronatem wielu świętych. Dziś św. Tereski od Dzieciątka Jezus. Wszystkie solenizantki wspominam i składam serdeczne życzenia. Dziękuję Ci, Panie za każdą z nich.

mw

Za to, że nareszcie mogę grać. Bądź błogosławiony.

Marysia

Zmieniony: środa, 31 października 2018 21:37
 
RocketTheme Joomla Templates