Czarno na białym PDF Drukuj Email
Marysia pisze...
sobota, 05 marca 2011 21:33

Mały, czarno-biały bilet leży na biurku.

Żaden inny świstek nie przetrwał  porannych sobotnich porządków. Tylko ten jeden, jedyny.

Spoglądam na niego z przejęciem.

Ludzie Boga. 2011-02-26. 20:10. Duża sala. Rząd: 12. Miejsce: 14. Cena: 18 zł. Normalny.

Nie potrafię go wyrzucić do śmieci. Jak prosty symbol, przypomina o mocno przeżytych chwilach.... w kinie.

* * *

Bóg to najmądrzejszy reżyser dla mojego życia i doskonale rozwija jego główny wątek: pasjonującą historię miłosną. Niektórych scen jeszcze nie rozumiem - ale On wie, jak je interpretować, jaką rolę odgrywam w tej historii i jaki będzie jej szczęśliwy koniec.

Założę się, że w niebie zastanę najlepsze kino, o jakim kiedykolwiek mogłabym marzyć. Pewnego dnia usiądziemy tam razem i powtórnie obejrzymy wszystko. Mam nadzieję, że w którymś momencie On nachyli się do mojego ucha i szepnie : "Uważaj, to moja ulubiona scena".

I mam także nadzieję, że chociaż raz odpowiem Mu : "Moja też".

* * *

Ludzie Boga. Święci Jego. Przynależeć do nich. Niczego więcej nie muszę chcieć od swojego życia. Zanim dotrę tam... - chociaż troszeczkę niech uczę się przynależeć do nich już tu.

Niech zatem leży na biurku, pod ręką, mój bilet do przestronnej kinowej sali Królestwa Niebieskiego : Słowo Boże. Trzeba dopasować się do wyznaczonych na bilecie konkretów. Właściwa opowieść, właściwy czas. Właściwe miejsce - chociaż może niekoniecznie zawsze podoba mi się to, w którym jestem, bo wolałabym mieć lepszy widok. Cóż, trudno - tylko to miejsce jest dla ciebie, na każdym innym będziesz w niezgodzie z danymi, które dostałaś czarno na białym.

Cenę wejścia trzeba znać i potraktować poważnie, nie wyolbrzymiając zanadto. Warto ją zapłacić, jeśli naprawdę zależy mi na filmie. Szkoda czasu na dywagacje.

I tylko o to proszę, żeby umieć trafiać w życiu - mój Panie - na to miejsce jedyne i najlepsze, które dla mnie wyznaczyłeś. Wciąż mnie ku niemu kieruj, wciąż mi je wskazuj, wciąż mnie napominaj, wciąż mi rozjaśniaj to, co przede mną.

* * *

Dziś zamiast biletu, do kosza trafił kalendarz ścienny z Wrocławiem na 2011 rok.

Na opustoszałym miejscu zawisł wizerunek Chrystusa.

Prosty, symboliczny, mocno przeżyty gest.

* * *

Niechaj Cię Panie wielbią wszystkie Twoje dzieła i święci Twoi niech Cię błogosławią. Niech mówią o chwale Twojego Królestwa i niech głoszą Twoją potęgę.

* * *

Bilet wstępu normalny  do niebiańskiego kina dostanę w przyszłości.... pod warunkiem, że normalna będzie stawać się dla mnie tylko chęć sprawiania Bogu przyjemności, gdy ogląda moją teraźniejszość... w której jestem całą pełnią zgody, woli, mocy i miłości.... w której j e s t e m - tylko dla Niego, bo odgrywa dla mnie rolę pierwszoplanową.

 

Meroutka

Zmieniony: niedziela, 06 marca 2011 07:50
 
RocketTheme Joomla Templates