Wrzesień 2018 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 00:00

(c) Siostra Magdalena Rejek

Miej ufność w Panu i czyń to, co dobre,
a będziesz mieszkał na ziemi i żył bezpiecznie.
Raduj się w Panu,
a On spełni pragnienia twego serca.

Powierz Panu swą drogę,
zaufaj mu, a On sam będzie działał.
On sprawi, że twa sprawiedliwość zabłyśnie jak światło,
a prawość twoja jak blask południa.

Odstąp od złego, czyń dobrze,
abyś mógł przetrwać na wieki.
Gdyż Pan miłuje sprawiedliwość
i nie opuszcza swych świętych. (Ps 37)

Radujmy się w Panu i dziękujmy za wszystko i wszędzie.

Jeśli chcesz się podzielić swoją radością i wdzięcznością, zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu we wrześniu? Kliknij Więcej...

30.09.2018.

Dziękuję za wczorajsze i dzisiejsze radosne świętowanie - za spotkanie z Tobą w Eucharystii i za urodzinowe torty Ani i jej dziadka Jarka, za drugą rocznicę Ćhrztu Świętego Piotrusia, a wszystko dzieje się z Twojej łaski - dziękuję!

mw

29.09.2018.

Dziękuję za obecność wśród nas i pomoc Archaniołów św.św. Michała, Rafała i Gabriela.

mw

28.09.2018.

Dziękuję za inicjatywę dzisiejszą "Iskry Miłosierdzie". Dziękuję za rodzinne spotkanie z okazji jubileuszu małżeńskiego połączone z prezentacją zdjęć z urlopu - dzieła sztuki włoskiej restaurowane z pietyzmem w Padwie, Bolonii i Florencji, a równocześnie ginąca Wenecja, która jest jednym wielkim zabytkiem. Dziękuję, że kiedyś mogłam podziwiać naocznie większość tego piękna. Dziękuję!

mw

27.09.2018.

Za pracę - dziękuję Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję za szczęśliwy powrót Kamila z urlopu...

mw

26.09.2018.

Dziękuję za zakończone prace redakcyjne przy nowym numerze, za pokazanie majowego egzemplarza "U Świętej Rodziny" w tv przy omawianiu pism parafialnych z okazji medialnego święta... Dziękuję, że mogłam mieć radość z zobaczenia tego na ekranie... Dziękuję!

mw

Za czas na adorację, za dostęp do pianina, za Alicję, za dzisiejszy zachód słońca - dziękuję Ci.

Marysia

25.09.2018.

Dziękuję za dzisiejsze badanie i diagnozę, która - mam taką nadzieję - będzie skutkować właściwym leczeniem... Dziękuję za Twoją pomoc, za błogosławieństwo i Aniołów w różnej postaci.

mw

24.09.2018.

Dziękuję za przypomnienie podczas wczorajszej homilii świętego naszych czasów, o. Pio, - była to 50 rocznica jego śmierci i setna rocznica otrzymania stygmatów. Walczył o dusze w czyśćcu cierpiące, by dostąpiły radości nieba. Każda Msza św. ofiarowana w intencji zmarłych może, dzięki Miłosierdziu Bożemu, wyprowadzić je z czyśćca. Dziękuję za przypomnienie o konieczności modlitwy za tych, którzy odeszli z tej ziemi przed nami.

mw

23.09.2018.

Dziękuję za Dzień Pański poprzedzony wieczorem jazzowym w wykonaniu mistrzowskiego trio Marcina Wasilewskiego. Dziękuję za południową kawę rodzinną i wracające zdrowie moje i Tomka. Dziękuję za miłość w relacjach między rodzeństwem. Dziękuję!

mw

22.09.2018.

Dziękuję za sobotnie dopołudnie, za pogodę jeszcze letnią w ostatni dzień lata i za nadzieję, jaką daje Twoje Słowo dziś - o konieczności obumierania do nowego życia.

mw

21.09.2018.

Dziękuję za przykład św. Mateusza, który powołany przez Jezusa po prostu wstał i poszedł za Nim. Nie zastanawiał się, nie pytał, nie rozważał. Tak trzeba odpowiadać na powołanie... Dziękuję!

mw

20.09.2018.

Dziękuję za młodego człowieka, który zachował się przytomnie w czasie napadu nożownika na miłą kioskarkę i tamował krew płynącą z zadanych ran, dzięki czemu uratował jej życie.

mw

19.09.2018.

Dziękuję za dzisiejsze spotkania - śniadanie z Mają, kawę z przyjaciółkami, wieczór z Haneczką.

mw

18.09.2018.

Dziękuję za możliwość dzisiejszego odpoczynku, bardzo potrzebnego po kontuzji.

mw

17.09.2018.

Dziękuję za Staszka w Dniu Jego Imienin, za stały kontakt z Kamerunu, zdjęcia i filmy umieszczane na stronie "Płomienia" i wprowadzające nas w życie na misjach.

mw

16.09.2018.

Za niedzielne popołudnie i wieczór, spotkanie z rodziną, przyjaciółmi. Za koncert, za Requiem Verdiego - dziękuję Ci, Panie.

Marysia

Dziękuję za dobry wybór - odrzucenie myśli, by wracać do domu po upadku w drodze do kościoła. Silny ból skończył się po przyjęciu Komunii Świętej. Pozostało tylko łagodne bolesne wspomnienie. Dziękuję!

mw

15.09.2018.

Dziękuję Ci, Mateńko za Twoją obecność przy Synu pod Krzyżem, za rozumienie bólu innych matek i Twoją nieustającą pomoc.

mw

Dziękuję za o. Serafina. Za cały dzisiejszy dzień. Za łamanie Ciała i rozdawanie Twoich Świętych Postaci. I za Staszka w Kamerunie - za wszystko, co tam robi i za to, że "traci" czas na dzielenie się tym z nami. Bądź Panie pochwalony i uwielbiony. Alleluja :)

Zbyszek

Dziękuję Ci, Panie za niespodziewane spotkanie z Justynką :)

Marysia 

14.09.2018.

Uwielbiamy Cię, Chryste, i błogosławimy Ciebie, bo przez Krzyż Twój święty, świat odkupiłeś. Jezu, dziękuję Ci za odkupienie mnie i że pouczasz stale i przemieniasz moje narzekanie w postawę dziękczynienia. Dziękuję za wszystko!

mw

13.09.2018.

Dziękuję za pobożne dzieci z Fatimy, które przekazały orędzie Maryi dla świata, a zwłaszcza dla Rosji. Dziękuję za wszystkie modlące się dzieci.

mw

12.09.2018.

Dziękuję za dzisiejszą noc i rozpoczęty dzień, za piękną pogodę, za słońce i jesienne ciepło, za radość z utrzymującego się lata. Dziękuję za życie i za codzienność wypełnioną różnymi obowiązkami. Dziękuję za Odsiecz Wiedeńską 335 lat temu - wspaniały prezent króla Polski Jana III Sobieskiego w Dniu Imienin Maryi, pod sztandarami której prowadził walkę w obronie chrześcijaństwa w Europie. Dziękuję Mateńko za trwającą łaskę wiary! Dziękuję!

mw

11.09.2018.

Dziękuję za Twoje pouczenia, że trzeba pielęgnować przebaczenie, zrozumienie, zgodę, solidarność, czułość i delikatność, bo są to drogi pokoju. 17 lat temu akt terrorystyczny wstrząsnął całym światem i odtąd stale dowiadujemy się z różnych miejsc świata o napadach, w których giną Twoje dzieci, Panie. Dziękujemy Ci za to, że dzięki Twojej łasce żyjemy w pokoju i wzajemnej miłości.

mw

10.09.2018.

Dziękuję za dzisiejsze spotkanie modlitewne i katechezę o pokajaniu koniecznym do ucztowania w Królestwie Bożym.

mw

09.09.2018.

Dziękuję za dzisiejszy Dzień Pański i za homilię ks. Marcina, Dziękuję za możliwość obdarowania Helen z obfitości jabłek. Za wszystko dziękuję!

mw

08.09.2018.

Dziękuję za życie śp. Hieronima, który odszedł na wieczną wartę i dzisiejsze pożegnanie trzykrotną salwą, jak przystało żegnać żołnierza AK. Dziękuję za świętowanie Narodzenia NMP - za wszystkie dzisiejsze solenizantki i za 21 lat mieszkania w miejscu tak spokojnym i przyjaznym, w otoczeniu przyrody zachwycającej o każdej porze roku. Dziękuję za sąsiadów bliższych i dalszych. Za każdy dzień życia tu dziękuję.

mw

Za wszystkich, którzy dziś napisali lub zadzwonili dziękuję Ci, Panie. Za godzinki i Mszę. Za odpoczynek.

Marysia

07.09.2018.

Dziękuję Ci Panie za dzisiejszą wizytę... Dziękuję.

Marysia

06.09.2018.

Dziękuję za otrzymany od Staszka list z Kamerunu, za pocztę elektroniczną pozwalającą porozumiewać się na każdą odległość momentalnie...

mw

Dziękuję Ci Panie, że pomagasz porządkować sprawy i dajesz siły.

Marysia

05.09.2018.

Dziękuję za wspominaną dziś w liturgii św. Matkę Teresę z Kalkuty, za jej list skierowany przed laty do Polaków i za najbliższą okazję pokutno-wynagradzającą za grzechy aborcji - za publiczną modlitwę różańcowa przy pręgierzu w rynku, w sobotę 8 września o godz. 16.00.

mw

04.09.2018.

Dziękuję za Różane 5 lat - za Twoją opiekę Panie Jezu :)

Zbyszek

Dziękuję Ci Panie za realizację dzisiejszych celów, za siły mimo gorączki i za wsparcie Ani.

Marysia

Dziękuję za misyjną podróż Staszka do Kamerunu, za jego zaangażowanie w pomoc dzieciom i siostrom pallotynkom...

mw

03.09.2018.

Dziękuję za Mszę św. inaugurującą nowy rok szkolny urszulański, za hymn szkolny, jakże wzruszający stale, po latach ... i za nową nieznaną mi pieśń do św. Urszuli. Dziękuję!

mw

Za Jasną Górę dziękuję Ci, Panie.

Marysia

02.09.2018.

Dziękuję za wrześniowy Dzień Adoracji i słowa pouczenia skierowane do każdego z nas - jako odpowiedź na pytanie: "Kto będzie przebywał w Twym przybytku, Panie?"... Dziękuję za "niedzielnych margaretkowych" kapłanów i za dzisiejsze rodzinne spotkanie powitalne - za dzielenie się wiarą w obcowanie świętych...

mw

01.09.2018.

Dziękuję za rozpoczęty dziś z Maryją Niepokalaną nowy miesiąc, za Światowe Centrum Pokoju powstałe w Niepokalanowie i kolejny piękny Ołtarz Adoracji... Dziękuję za weteranów przybyłych na obchody 79 rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej napaścią Niemiec na Polskę. Dziękuję za wszystkich, którzy podjęli walkę z okupantem i złożyli swoje życie w ofierze za wolność Ojczyzny. Dziękuję za wszystkie lata wolności, nawet gdy była to tylko wolność częściowa przetrwała w Polsce wiara i ufność w Bożą Opatrzność oraz opiekę naszej Mateńki - Królowej Polski. Dziękuję za wszystkie łaski każdego dnia, które są często niedostrzeganym darem.

mw

Zmieniony: poniedziałek, 01 października 2018 22:34
 
RocketTheme Joomla Templates