Sierpień 2018 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 00:00

PICT0289-001

Chwal, duszo moja, Pana.
Będę chwalił Pana do końca swego życia,
będę śpiewał mojemu Bogu,
dopóki istnieję.

Nie pokładajcie ufności w książętach
ani w człowieku, który zbawić nie może.
Gdy duch go opuści, znowu w proch się obraca
i przepadają wszystkie jego zamiary.

Szczęśliwy ten, kogo wspiera Bóg Jakuba,
kto pokłada nadzieję w Panu Bogu.
On stworzył niebo i ziemię, i morze
ze wszystkim, co w nich istnieje. (Ps 146)

Wakacje, urlopy, wypoczynek, rekolekcje... Jest za co dziękować Panu Bogu i chwalić Go.

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w sierpniu? Kliknij Więcej...

31.08.2018.

Dziękuję za Św. Józefa z Arymatei, za jego gest solidarności - odstąpienie przygotowanego dla siebie i swojej rodziny grobu... Dziękuję za porozumienia sierpniowe, które zapoczątkowały "normalność" czyli drogę ku wolności i dały nam wolne soboty, a przez to niedziela mogła stać się Dniem Pańskim, a nie "odrabianiem zaległości z całego tygodnia". Dziękuję za szczęśliwa i szybką podróż nocną do domu, za dzisiejszy dzień radości ze spotkania dzieci po wakacjach... Za wszystko dziękuję!

mw

30.08.2018.

Dziękuję, że udało się załatwić pozytywnie kolejną ważną sprawę, co nie było łatwe. Dziękuję za znalezioną zgubę Haneczki. Za wszystko dziękuję!

mw

29.08.2018.

Dziękuję za dobrą podróż i załatwienie jednej ważnej sprawy z kilku ważniejszych zostawionych na jutro.

mw

Dziękuję Ci Panie za faaaaaaaantastyczną, dzielną Jagodę Kibil i Jej zwycięstwo!

Marysia

27.08.2018.

Dziękuję za dzisiejszą obecność Hani i za Helen, za radość obdarowania jej owocami.

mw

Za wszystkich, którzy dziś się odezwali - dziękuję Ci, Panie.

Marysia

26.08.2018.

Dziękuję za dzisiejszy Dzień Pański, w którym obchodzimy imieniny MB Królowej Jasnogórskiej. Dziękuję za inicjatywę płomieniową sprzed lat - corocznej pielgrzymki międzyparafialnej przez Park Szczytnicki na odpust do parafii pw. MB Częstochowskiej przy Alei Kochanowskiego. Dziękuję za dzisiejsze wszystkie świętowania i za wczoraj pokazany w TV1 spektakl historyczny "Wolność we krwi".

mw

Za weekend w Dusznikach z Tobą dziękuję Ci, Panie.

Marysia

25.08.2018.

Dziękuję za patrona dzisiejszego dnia św. Ludwika, króla Francji i za wszystkich jego podopiecznych, za Ludwików, Ludwiki, zwłaszcza za osoby mi bliskie. Dziękuję za św. Siostrę Faustynę Kowalską, która dzisiaj obchodziłaby kolejne urodziny. Dziękuję za obfitość wszystkich owoców, które obrodziły w tym roku.

mw

24.08.2018.

Dziękuję za św. Bartłomieja (Natanaela). I za pomoc sąsiedzką Ewy dziękuję.

mw

Dziękuję Ci Panie za zielone Popowice, a zwłaszcza za dzisiejszą poranną burzę!

Marysia

23.08.2018.

Za opiekę w dzisiejszym dniu, za wynik wizyty u lekarza, za trwające rekolekcje, za to, że konferencje są udostępniane niemal na bieżąco, za ten wspólny wysiłek - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję za św. Różę z Limy i za wszystkie Różyczki, zwłaszcza za tę śmigającą na rowerze...

mw

Za sukces sokowy, radość i dumę dziękuję Ci, Panie. Spełniłeś moje małe marzenie.

Marysia

22.08.2018.

Dziękuję za dzisiejsze wspomnienie liturgiczne NMP Królowej. I za odbywający się w Dublinie Światowy Kongres Rodzin - pod hasłem: „Ewangelia rodziny – radość dla świata”.Spotkanie rozpoczęła wczoraj wieczorna modlitwa prowadzona równolegle we wszystkich irlandzkich diecezjach. Dzisiaj, pierwszy dzień Kongresu jest poświęcony "Rodzinie i wierze". Każdy następny dzień będzie też poświęcony tematom podjętym w “Amoris laetitia” – (Radość miłości). Jutro: “Rodzina i nadzieja”, pojutrze “Rodzina i miłość”. Dziękuję również za piękne pożegnanie niezwykle skromnego w swej Wielkości śp. Henryka Słowińskiego, Taty O. Tomasza.

mw

Dziękuję Ci Panie za dzisiejszy dzień, zwłaszcza za owoce i wskazówki od Gosi.

Marysia

21.08.2018

Dziękuję za ukazany w logo rekolekcji płomieniowych piękny obraz Maryi, Gwiazdy Ewangelizacji. Za spotkanie redakcyjne i rozmowę o Aniołach - naszych Stróżach. Dziękuję za chłodniejszy dzień, za wiatr i chmury. Za wszystko dziękuję!

mw

20.08.2018.

Dziękuję za możność wysłuchania katechez z rekolekcji w Lewinie...

mw

Za dobre rodzinne spotkanie, prezent od rodziców, wygraną płytę w Dwójce, za pierwsze zwiastuny jesieni dziękuję Ci.

Marysia

19.08.2018.

Dziękuję za wieczorne Msze św., gdy schłodzone jest powietrze i lepiej się oddycha... Dziękuję za pokarm Twój, na życie wieczne, dziękuję za to, że mogę być cząstką Twojego Ciała - Kościoła. Dziękuję za cud Eucharystii... Dziękuję za Chrzest Święty Moniki Marii i za dobre wieści z Łodzi. Dziękuję za dzisiejsze wezwanie do mądrości...

mw

18.08.2018.

Dziękuję za rozpoczęte dzisiaj płomieniowe rekolekcje. Dziękuję za kapłana prowadzącego, za organizatorów, lidera i odpowiedzialnych, za wszystkich uczestników. Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom (Mt 11, 25).

mw

17.08.2018. 

Dziękuję za spotkanie z przyjaciółkami, za pamięć i radość z dobrych chwil z przeszłości i za czas i chęć na dalsze spotkania. Dziękuję za dzisiejszych solenizantów, za ich św. Patrona - Jacka Odrowąża, jednego z pierwszych dominikanów, za jego miłość do Najświętszego Sakramentu i do Matki Bożej, upamiętnioną na wielu pomnikach we Lwowie i nie tylko.

mw

16.08.2018.

Dziękuję za to, że uczysz nas przebaczać i to nie raz, nie siedem razy, ale zawsze - to trudne, bo pamięć lubi często wracać do doznanej krzywdy...

mw

15.08.2018.

Dziękuję za dzisiejsze świętowanie, za obiad z pątniczką wracającą z Częstochowy, za nadzieję, że wszystkim się zajmiesz, jak obiecałeś... Dziękuję za Twoją Matkę, jej TAK i przykład życia z pełnym zaufaniem Bogu, który czyni wielkie rzeczy... Dziękuję za nowego chrześcijanina w harcerskiej rodzinie... Za wszystko dziękuję...

mw

14.08.2018.

Dziękuję za wszystkich pielgrzymujących do tronu Pani Jasnogórskiej, za zanoszone ofiarnie intencje tych, którzy pielgrzymować nie mogą. Dziękuję za zawierzenie naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi w Niepokalanowie, gdzie trwają od pierwszej soboty sierpnia modlitwy przed Ołtarzem Adoracji. Dziękuję za przykład życia Maksymiliana Marii Kolbego, za wszystkie jego dzieła i decyzję oddania życia za ojca rodziny w Auschwitz. Dziękuję za skończone płatności bankowe i uwolnienie zastawów. Za wszystko dziękuję!

mw

12.08.2018.

Dziękuję za kolejną niedzielę - Dzień Pański - tym razem bez dzieci i wnuków... Dziękuję za to, że jesteś tak dobry dla każdego z nas - karmisz Sobą, Słowem i Ciałem i zawsze Jesteś!

mw

Dziękuję Ci, że mogłam dziś troszkę pograć.

Marysia

11.08.2018.

Dziękuję Ci Panie za Duszniki - za ludzi, rozmowy i śmiech, muzykę, atmosferę, za pięknie spędzony dzień.

Marysia

Za przykłady świętych dziękuję Ci, Panie, za św. Wawrzyńca, męczennika, wspominanego w liturgii wczoraj, a także każdej nocy dziś, jutro, pojutrze, gdy będą widoczne spadające meteoryty zwane "łzami św. Wawrzyńca"...

mw

10.08.2018.

Dziękuję za chłodne powietrze i deszcz - ta pogoda bardzo pasująca do robienia przetworów...

mw

Za chłopaka, który wczoraj ustąpił mi miejsca w tramwaju dziękuję Ci, Panie.

Marysia

09.08.2018.

Dziękuję za świętą wrocławiankę Edytę Stein, która 75 lat temu zginęła zagazowana wraz ze swoją siostrą Różą w Auschwitz. Dziękuję za przykład jej dochodzenia do prawdy i nawrócenia. Dziękuję za piękną kaplicę w kościele pw. św. Michała Archanioła, w którym modliła się Edyta przyjeżdżając do Wrocławia. Dziękuję za wymowny ołtarz w tej kaplicy, wykonany w marmurze przez śp. Alfredę Poznańską, za której życie i przyjaźń też dziękuję.

mw

08.08.2018.

Dziękuję za uśmiechy Artusia, oswojonego już z moją obecnością. I za Piotrusia, który robi postępy w mówieniu i za Kamila, który dbał troskliwie o dziadka. I dziękuję za to, że poprzez liczne wydania książkowe ks. Dolindo uczy nas zaufania Tobie, Panie Jezu. Dziękuję za św. Siostrę Faustynę i wezwanie do modlitwy o uznanie cudu potrzebnego do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Dziękuję za wszystkich modlących się i ufających Tobie.

mw

07.08.2018.

Dziękuję za fantastyczną wiadomość, którą przed chwilą przeczytałem w NFM Newsletter. Otóż w naszym NFM rozpoczęła się budowa organów. Dziękuję Ci, Panie Boże, za to miejsce, za jego rozwój i za to, że mogę tam chłonąć Ciebie w Muzyce.

Zbyszek

Dziękuję za nowe obdarowanie z piękną dedykacją. Za zakończone prace przy wakacyjnym numerze pisma i rozpoczęte przygotowania do kolejnego numeru. Dziękuję za nadzieję jaką dał dzisiejszy poranny telefon. Dziękuję za płacz Artusia, który mnie nie poznał, bo przez miesiąc zapomniał, że jestem jego babcią. Tęskniłam za nim, ale byłam daleko. Trzeba być blisko, codziennie blisko, by nie tęsknić i nie płakać...

mw

06.08.2018.

Dziękuję za dzisiejszy dzień, za podróż szybką - jak zawsze, gdy wraca się do domu. Dziękuję za święto Przemienienia Pańskiego, pozwalasz się poznać swoim przyjaciołom także dzisiaj, dziękuję Ci, Jezu!

mw

03.08.2018.

Dziękuję za każdy dzień zbliżający mnie do powrotu do domu. Dziękuję za możliwość zdalaczynnego działania redakcyjnego. Dziękuję za Patrona Kapłanów, którego wspomnienie obchodzimy 4 sierpnia i za dzień urodzin ks. Jacka, gorliwego kapłana salezjanskiego. Dziękuję za wszystkich kapłanów salezjańskich, za których modli się w sierpniu archidiecezjalna wrocławska Odnowa w Duchu Świętym, a zwłaszcza za pracujących kiedyś w parafii pw. św. Michała Archanioła. Dziękuję za chłodniejszy dzisiaj dzień, za wiaterek i troszkę chmurek.

mw

01.08.2018.

Dzięki za wczorajszy krótki deszczyk, który zmienił temperaturę na bardziej znośną... Dziękuję za opanowanie w trudnej sytuacji. Dzięki za dzisiejsze odwiedziny i wspomnienia wojenne, za godzinę W i syreny przypominające o Powstańcach Warszawskich, za wszystkie modlitwy w intencji poległych, za mamę Basi wyrzuconą przez Niemców z pociągu i za przebaczenie oprawcom z powodu jej śmierci. Dziękuję za Twój przykład, Panie Jezu, że naśladując Ciebie potrafimy przebaczać, jak Ty przebaczyłeś, mówiąc tak samio: "nie wiedzą co czynią", chociaż rany po tylu latach stale krwawią... Dziękuję za powstańców z naszej parafii, z którymi redakcja pisma parafialnego ma stały kontakt...

mw

Dziękuję Ci Panie za osoby, które mi ustąpiły dziś miejsca w tramwaju. Dziękuję za to, że zwolniło się miejsce do internisty, za rosołek i za niespodziewany transport do domu. Dziękuję, że troszczysz się o wszystko.

Marysia

Zmieniony: poniedziałek, 01 października 2018 22:33
 
RocketTheme Joomla Templates