Trener Chorwacji: W równowadze utrzymuje mnie Eucharystia PDF Drukuj Email
Sport i okolice
środa, 11 lipca 2018 23:31

W środowy wieczór na piłkarskich Mistrzostwach Świata odbywających się w Rosji, Chorwacja pokonała w meczu półfinałowym Anglię. Do niebywałego sukcesu ambitnych piłkarzy znad Adriatyku poprowadził trener Zlatko Dalić. I to on właśnie w dość znaczący sposób w tym ważnym momencie wypowiedział się o swoim życiu.

 „Wszystko, co osiągnąłem do tej pory w życiu zawodowym i osobistym, zawdzięczam nie sobie, lecz Bogu” – wyznał Zlatko Dalić. „Wiara jest bardzo ważna w moim życiu i w mojej pracy. Jako chrześcijanin wyznaję zasadę współpracy człowieka z Bogiem i wiem, że bez solidnych treningów i pracy nie można zdawać się tylko na pomoc z góry”.

Trener Chorwacji odkreślił, że świadomość konieczności regularnego korzystania z sakramentów została zasiana w świadomości Zlatka już w młodości, gdy był ministrantem w rodzimej parafii w miejscowości Livno w Bośni.

„Noszę w kieszeni różaniec, ale nie traktuję go jako amuletu. Mecz lub trening staram się rozpocząć odmówieniem choćby jednej tajemnicy” – wyznał trener.  

Zlatko Dalić podkreślił również, że nie wyobraża sobie niedzieli bez Eucharystii, w której zawsze uczestniczy z żoną i dziećmi.

„To niedzielna msza święta trzyma mnie w równowadze, bez niej całe nasze życie nie miałoby większego sensu. To właśnie wtedy szczególnie czuję, jak Chrystus jest obecny w życiu naszej rodziny”.

żródło: aleteia.org ; tvp.pl

aleteia.org.
Zmieniony: sobota, 21 lipca 2018 22:35
 
RocketTheme Joomla Templates