Czerwiec 2018 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 00:00

ikona-sw-rodziny-duza-001


Dziękczynienie.

Wykrzykujcie na cześć Pana, wszystkie ziemie;
s
łużcie Panu z weselem! 
Wśród okrzyków radości stawajcie przed Nim! 
Wiedzcie, że Pan jest Bogiem: On sam nas stworzył,
my Jego własnością, j
esteśmy Jego ludem,
owcami Jego pastwiska. 
Wstępujcie w Jego bramy wśród dziękczynienia, 
wśród hymnów w Jego przedsionki; 

chwalcie Go i błogosławcie Jego imię! 
Albowiem dobry jest Pan, łaskawość Jego trwa na wieki, 
a wierność Jego przez pokolenia
 (Ps 100).


Wdzięczność to budulec relacji z Bogiem i z innymi ludźmi. Wyjście poza siebie. Dostrzeżenie drugiego i jego troski o mnie. Dostrzeżenie dobroci Boga.

Dostrzegasz ją? Chcesz się podzielić? Śmiało.

Zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

23.06.2018.

Dziękuję za mego Tatę, którego brak od 30 lat bardzo odczuwam, chociaż doświadczam stale stokroć lepszej Twojej opieki, Panie - jesteś kochającym i czułym Ojcem i dziękuję, że wiem, że jesteś!

mw

Panie Boże Wszechmogący. W Dniu Ojca dziękuję Ci za to, że pozwalasz się nazywać Ojcem, że jesteś prawdziwym, czułym, kochającym Tatą wszystkich ludzi, opiekującym się i troskliwym Tatusiem każdego z nas. Za to, że w razie potrzeby bierzesz mnie na kolana i pocieszasz, a jednocześnie wychowujesz poprzez Swoje Słowo, poprzez wydarzenia i interwencje zwane przypadkami... Kocham Cię Tato.

Zbyszek

22.06.2018.

Za Artemis Quartet, za Schuberta, za skrzypce, za NFM i NOSPR, za cały kończący się właśnie sezon koncertowy - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Za spokojny moment w pracy - akurat dokładnie taki, żeby zmówić Nieszpory.... Dziękuję Ci.

Marysia

21.06.2018.

Dziękuję za kalendarzowe lato, które trwa od miesiąca. Za kolejny piękny, słoneczny i upalny dzień dziękuję. Za Alicje, Ale i Alusie, które dziś świętują swoje imieniny, a zwłaszcza za wnuczkę Alę dziękuję...

mw

20.06.2018.

Dziękuję za bł. Czesława, patrona Wrocławia i za wszystkich jego podopiecznych Cześków i Czesie... Dziękuję za moją śp. Teściową, która 111 lat temu przyszła na ten świat, pamiętała okrucieństwo rewolucji październikowej na Wołyniu i pogodzona była z życiem trudnym w czasie wojny i po jej zakończeniu, z wieloletnim wdowieństwem i rozstaniem na zawsze z kochającym się rodzeństwem... Dziękuję za jej przykład przyjmowania każdego dnia z radością...

mw

19.06.2018.

Dziękuję za dzisiejszy dzień i popłacone rachunki...

mw

18.06.2018.

Dziękuję za szczęśliwy powrót syna z regat żeglarskich na Mazurach, za zdany kolejny egzamin wnuka, za mądrą decyzję proboszcza. Za radosne spotkanie rodzinne i za wszystko dziękuję, bo wszystko jest Twoją łaską.

mw

17.06.2018.

Dziękuję za szczęśliwą podróż powrotną...

mw

Dziękuję Ci Panie za przepiękny koncert w NFM. Dziękuję za wspólny dzisiejszy spacer, za staw obok mojego bloku, zieleń, ptasi śpiew, łabędzie... Za tak wielką obfitość piękna.

Marysia

15.06.2018.

Dziękuję za to, że w Borowicach nie puchną mi nogi i czuję się bardzo dobrze. Za piękną pogodę, wspaniałą przyrodę, i za to, że mogę tutaj być. Za wszystko - dziękuję :)

mw

Za wszystkie dobre przeżycia ostatnich dni, oraz za staw i drzewa pod blokiem, łabędzią rodzinę i śpiew ptaków przez prawie całą dobę - dziękuję Ci Panie.

Marysia 

10.06.2018.

Dziękuję za wszystkie miłe słowa przysłane omyłkowo w dzień św. Małgorzaty, nie będącej moją patronką. To bardzo miłe, z sympatią przyjęte i odwzajemnione dziękczynieniem i życzliwym życzeniem, by spełniły się one wszystkim nadawcom pamiętającym o mnie. Błogosław im, Panie!

mw

09.06.2018.

Dziękuję za szczęśliwą podróż w obie strony i spotkanie rodzinne aby pożegnać Jerzyka. Przeżył 93 wiosny, 68 w małżeństwie, obdarzając każdego radością, miłością i dobrym słowem. Niech wieczność w Bogu będzie nagrodą za życie ziemskie.

mw

Dziękuję za wczorajszo-dzisiejszą wyprawę do Katowic. To był piękny czas, piękna choć pełna emocji podróż i piękne miejsce docelowe - NOSPR i jego otoczenie. Dziękuję za muzykę, za koncert Mendelssohna - tak mocno związany z moją przeszłością, za świetne jego wykonanie. Uwielbiam Cię w pięknie muzyki, którą nam dajesz tak obficie...

Zbyszek

08.06.2018.

Dziękuję za Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i modlitwę o podobieństwo naszych serc do Jezusowego... Tylko łaską i pokorną myślą przybliżamy się do Jego Serca, zawsze otwartego dla nas...

mw

Dziękuję Ci, Panie Boże za wykładowcę, który mi dziś pożyczył na miesiąc swoje bezcenne płyty - za Jego zaufanie.

Marysia

07.06.2018.

Dziękuję za Anioła Stróża, który dzisiaj już po raz drugi uchronił mnie od potrącenia przez jadące za mną auto, którego nie słyszałam...

mw

06.06.2018.

Dziękuję Ci, że udało się kupić wymarzoną płytę....

Marysia

05.06.2018.

Dziękuję za dobrze rozpoczętą sesję egzaminacyjną - pierwszy egzamin Kamila zdany...

mw

04.06.2018.

Dziękuję za życie najmłodszego stryja - Jerzyka, które dzisiaj rozpoczęło wolną od słabości i cierpienia wieczność. Wnosił sobą radość w każde środowisko, w moim dzieciństwie bajki i wiersze wygrywał na fortepianie, uwrażliwiając mnie na piękno muzyki. Kochał Lwów i tę miłość zostawił następnym pokoleniom - nie tylko w dowcipnym naśladowaniu "bałaku". Żal, gdy ubywa kropla miłości. Przyjmij Go, Panie i utul wiecznością... Pociesz wdowę, synów, wnuki i prawnuki... Dziękuję!

mw

03.06.2018.

Dziękuję za pierwszą niedzielę miesiąca, adorację Najświętszego Sakramentu, za XI Dzień Dziękczynienia, szczególnie ważny, bo w stulecie niepodległości mamy za co Bogu dziękować, więc dziękujmy - za wszystko, bo wszystko jest Jego łaską...

mw

02.06.2018.

Dziękuję za sezonową atrakcję wrocławską: "Europa na widelcu", która nakarmiła przybyłych gości z innego regionu Polski. Dziękuję za okazję do odpoczynku i czas na modlitwę za tych, którzy skończyli ziemskie zmagania. Dziękuję za ich życie i dokonania.

mw

01.06.2018.

Dziękuję za Dzień Dziecka - przypomnienie, że jestem Twoim dzieckiem, niezależnie od tego ile mam lat i czy jestem sierotą, Ty, Boże, jesteś moim Tatą i dałeś mi Maryję - swoją Matkę. Dziękuję Ci, że jestem stale dzieckiem... z radością świętuję to przypomnienie...

mw

Zmieniony: sobota, 23 czerwca 2018 12:48
 
RocketTheme Joomla Templates