Czerwiec 2018 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 00:00

ikona-sw-rodziny-duza-001


Dziękczynienie.

Wykrzykujcie na cześć Pana, wszystkie ziemie;
s
łużcie Panu z weselem! 
Wśród okrzyków radości stawajcie przed Nim! 
Wiedzcie, że Pan jest Bogiem: On sam nas stworzył,
my Jego własnością, j
esteśmy Jego ludem,
owcami Jego pastwiska. 
Wstępujcie w Jego bramy wśród dziękczynienia, 
wśród hymnów w Jego przedsionki; 

chwalcie Go i błogosławcie Jego imię! 
Albowiem dobry jest Pan, łaskawość Jego trwa na wieki, 
a wierność Jego przez pokolenia
 (Ps 100).


Wdzięczność to budulec relacji z Bogiem i z innymi ludźmi. Wyjście poza siebie. Dostrzeżenie drugiego i jego troski o mnie. Dostrzeżenie dobroci Boga.

Dostrzegasz ją? Chcesz się podzielić? Śmiało.

Zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w czerwcu? Kliknij Więcej...

29.06.2018.

Dziękuję za wybranych dla nas Apostołów Piotra i Pawła, wspominanych dziś uroczyście i za wszystkich solenizantów... Dziękuję za wiśnie, które obficie obrodziły w tym roku - kompoty całą zimę radują podniebienie, gdy jest się spragnionym.

mw

28.06.2018.

Dziękuję za modlitewne Jerycho obejmujące wszystkie parafie naszej diecezji... Za loty w kosmos, w których brał udział także Polak - dawno, bo 40 lat temu. Dziękuję też za dzisiejszy deszcz, który zmienił poczynione wcześniej plany... Za wszystko dziękuję...

mw

27.06.2018.

Dziękuję za wczorajsze spotkanie z przyjaciółkami, za relację z jubileuszowego zjazdu absolwentów politechniki 50 lat po ukończeniu studiów, za wspomnienia z młodości i aktualności budujące bliskość...

mw

Dziękuję Ci Panie za dostępność konfesjonałów we Wrocławiu, niemal o każdej porze zwykłego dnia można gdzieś załapać się na spowiedź, dziękuję Ci.

Marysia

26.06.2018.

Dziękuję za to, że mogłem się spotkać z dawno niewidzianymi przyjaciółmi. Znamy się już prawie 50 lat... I za pomoc przy usuwaniu kuchennej awarii :)

Zbyszek

Dziękuję Panie za deszcz dla spragnionej ziemi, za wszytkich których stawiasz na mojej drodze, a szczególnie za Ciebie w Braciach Bezdomnych!

Paweł

Dziękuję za Św. Josemiaria Escriva i Opus Dei, dzieło, którego członkowie dążą do świętości poprzez codzienne wykonywanie obowiązków stanu... Dziękuję też za wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana który we Lwowie założył wiele dzieł chrześcijańskiego miłosierdzia: schroniska, tanie kuchnie, dom pracy dla żebraków, zakład dla nieuleczalnie chorych (hospicjum), internat dla ubogich studentów, zakład dla samotnych matek i porzuconych niemowląt. Wydawał tanią, katolicką Gazetę Codzienną, opracował i wydał drukiem katechizm. Spoczywa na cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie. Jego relikwie znajdują się w kościele św. Idziego i NMP na Piasku we Wrocławiu.

mw

Dziękuję Ci Panie za krótszy dziś pobyt w pracy, za czas na spokojną Adorację i za wieczorny przepiękny spektakl.

Marysia

25.06.2018.

Dziękuję za wrocławski Papieski Wydział Teologiczny świętujący 50 lat działalności i za pierwsze polskie biskupstwo w Poznaniu świętujące 1050 lat istnienia. To wszystko dzięki Twojej łasce trwa i rozwija się... Dziękuję za wszystkie belki, które mi pokazujesz, gdy dostrzegam tylko źdźbła...

mw

24.06.2018.

Za piękny, mądry czas z moim wnukiem w Jagniątkowie i na Chojniku, za spotykanych i towarzyszących nam ludzi dziękuję.

ws

Dziękuję za frazę melodii Mozarta przypominającą, że "Tobie ja żyję, Tobie umieram, Jezu Twój jestem z życiu i przy śmierci". Dziękuję za wczorajsze solenizantki Wandzie, Wandeczki, w tym szczególnie za moją Mamę...

mw

23.06.2018.

Dziękuję za mego Tatę, którego brak od 30 lat bardzo odczuwam, chociaż doświadczam stale stokroć lepszej Twojej opieki, Panie - jesteś kochającym i czułym Ojcem i dziękuję, że wiem, że jesteś!

mw

Panie Boże Wszechmogący. W Dniu Ojca dziękuję Ci za to, że pozwalasz się nazywać Ojcem, że jesteś prawdziwym, czułym, kochającym Tatą wszystkich ludzi, opiekującym się i troskliwym Tatusiem każdego z nas. Za to, że w razie potrzeby bierzesz mnie na kolana i pocieszasz, a jednocześnie wychowujesz poprzez Swoje Słowo, poprzez wydarzenia i interwencje zwane przypadkami... Kocham Cię Tato.

Zbyszek

22.06.2018.

Za Artemis Quartet, za Schuberta, za skrzypce, za NFM i NOSPR, za cały kończący się właśnie sezon koncertowy - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Za spokojny moment w pracy - akurat dokładnie taki, żeby zmówić Nieszpory.... Dziękuję Ci.

Marysia

21.06.2018.

Dziękuję za kalendarzowe lato, które trwa od miesiąca. Za kolejny piękny, słoneczny i upalny dzień dziękuję. Za Alicje, Ale i Alusie, które dziś świętują swoje imieniny, a zwłaszcza za wnuczkę Alę dziękuję...

mw

20.06.2018.

Dziękuję za bł. Czesława, patrona Wrocławia i za wszystkich jego podopiecznych Cześków i Czesie... Dziękuję za moją śp. Teściową, która 111 lat temu przyszła na ten świat, pamiętała okrucieństwo rewolucji październikowej na Wołyniu i pogodzona była z życiem trudnym w czasie wojny i po jej zakończeniu, z wieloletnim wdowieństwem i rozstaniem na zawsze z kochającym się rodzeństwem... Dziękuję za jej przykład przyjmowania każdego dnia z radością...

mw

19.06.2018.

Dziękuję za dzisiejszy dzień i popłacone rachunki...

mw

18.06.2018.

Dziękuję za szczęśliwy powrót syna z regat żeglarskich na Mazurach, za zdany kolejny egzamin wnuka, za mądrą decyzję proboszcza. Za radosne spotkanie rodzinne i za wszystko dziękuję, bo wszystko jest Twoją łaską.

mw

17.06.2018.

Dziękuję za szczęśliwą podróż powrotną...

mw

Dziękuję Ci Panie za przepiękny koncert w NFM. Dziękuję za wspólny dzisiejszy spacer, za staw obok mojego bloku, zieleń, ptasi śpiew, łabędzie... Za tak wielką obfitość piękna.

Marysia

15.06.2018.

Dziękuję za to, że w Borowicach nie puchną mi nogi i czuję się bardzo dobrze. Za piękną pogodę, wspaniałą przyrodę, i za to, że mogę tutaj być. Za wszystko - dziękuję :)

mw

Za wszystkie dobre przeżycia ostatnich dni, oraz za staw i drzewa pod blokiem, łabędzią rodzinę i śpiew ptaków przez prawie całą dobę - dziękuję Ci Panie.

Marysia 

10.06.2018.

Dziękuję za wszystkie miłe słowa przysłane omyłkowo w dzień św. Małgorzaty, nie będącej moją patronką. To bardzo miłe, z sympatią przyjęte i odwzajemnione dziękczynieniem i życzliwym życzeniem, by spełniły się one wszystkim nadawcom pamiętającym o mnie. Błogosław im, Panie!

mw

09.06.2018.

Dziękuję za szczęśliwą podróż w obie strony i spotkanie rodzinne aby pożegnać Jerzyka. Przeżył 93 wiosny, 68 w małżeństwie, obdarzając każdego radością, miłością i dobrym słowem. Niech wieczność w Bogu będzie nagrodą za życie ziemskie.

mw

Dziękuję za wczorajszo-dzisiejszą wyprawę do Katowic. To był piękny czas, piękna choć pełna emocji podróż i piękne miejsce docelowe - NOSPR i jego otoczenie. Dziękuję za muzykę, za koncert Mendelssohna - tak mocno związany z moją przeszłością, za świetne jego wykonanie. Uwielbiam Cię w pięknie muzyki, którą nam dajesz tak obficie...

Zbyszek

08.06.2018.

Dziękuję za Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i modlitwę o podobieństwo naszych serc do Jezusowego... Tylko łaską i pokorną myślą przybliżamy się do Jego Serca, zawsze otwartego dla nas...

mw

Dziękuję Ci, Panie Boże za wykładowcę, który mi dziś pożyczył na miesiąc swoje bezcenne płyty - za Jego zaufanie.

Marysia

07.06.2018.

Dziękuję za Anioła Stróża, który dzisiaj już po raz drugi uchronił mnie od potrącenia przez jadące za mną auto, którego nie słyszałam...

mw

06.06.2018.

Dziękuję Ci, że udało się kupić wymarzoną płytę....

Marysia

05.06.2018.

Dziękuję za dobrze rozpoczętą sesję egzaminacyjną - pierwszy egzamin Kamila zdany...

mw

04.06.2018.

Dziękuję za życie najmłodszego stryja - Jerzyka, które dzisiaj rozpoczęło wolną od słabości i cierpienia wieczność. Wnosił sobą radość w każde środowisko, w moim dzieciństwie bajki i wiersze wygrywał na fortepianie, uwrażliwiając mnie na piękno muzyki. Kochał Lwów i tę miłość zostawił następnym pokoleniom - nie tylko w dowcipnym naśladowaniu "bałaku". Żal, gdy ubywa kropla miłości. Przyjmij Go, Panie i utul wiecznością... Pociesz wdowę, synów, wnuki i prawnuki... Dziękuję!

mw

03.06.2018.

Dziękuję za pierwszą niedzielę miesiąca, adorację Najświętszego Sakramentu, za XI Dzień Dziękczynienia, szczególnie ważny, bo w stulecie niepodległości mamy za co Bogu dziękować, więc dziękujmy - za wszystko, bo wszystko jest Jego łaską...

mw

02.06.2018.

Dziękuję za sezonową atrakcję wrocławską: "Europa na widelcu", która nakarmiła przybyłych gości z innego regionu Polski. Dziękuję za okazję do odpoczynku i czas na modlitwę za tych, którzy skończyli ziemskie zmagania. Dziękuję za ich życie i dokonania.

mw

01.06.2018.

Dziękuję za Dzień Dziecka - przypomnienie, że jestem Twoim dzieckiem, niezależnie od tego ile mam lat i czy jestem sierotą, Ty, Boże, jesteś moim Tatą i dałeś mi Maryję - swoją Matkę. Dziękuję Ci, że jestem stale dzieckiem... z radością świętuję to przypomnienie...

mw

Zmieniony: czwartek, 02 sierpnia 2018 20:31
 
RocketTheme Joomla Templates