2018-04-17: Pełen Ducha Świętego PDF Drukuj Email
Słowo na dziś
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 22:58

Szczepan mówił do ludu i starszych, i uczonych: "Ludzie twardego karku i opornych serc i uszu! Wy zawsze sprzeciwiacie się Duchowi Świętemu. Jak ojcowie wasi, tak i wy. Któregoż z proroków nie prześladowali wasi ojcowie? Pozabijali nawet tych, którzy przepowiadali przyjście Sprawiedliwego. A wy zdradziliście Go teraz i zamordowaliście. Wy, którzy otrzymaliście Prawo za pośrednictwem aniołów, lecz nie przestrzegaliście go". Gdy to usłyszeli, zawrzały gniewem ich serca i zgrzytali zębami na niego. A on, pełen Ducha Świętego, patrzył w niebo i ujrzał chwałę Bożą i Jezusa, stojącego po prawicy Boga. I rzekł: "Widzę niebo otwarte i Syna Człowieczego, stojącego po prawicy Boga". A oni podnieśli wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili się na niego wszyscy razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali, a świadkowie złożyli swe szaty u stóp młodzieńca, zwanego Szawłem. Tak kamienowali Szczepana, który modlił się: "Panie Jezu, przyjmij ducha mego!" A gdy osunął się na kolana, zawołał głośno: "Panie, nie licz im tego grzechu!" Po tych słowach skonał. Szaweł zaś zgadzał się na zabicie Szczepana. (Dz 7, 51 – 8, 1a)

Jak wielką odwagą wykazał się Szczepan. I jak wielkim umiłowaniem Prawdy, że był gotów ją głosić otwarcie i wprost, narażając się tym samym na cierpienie i śmierć. 

Ta odwaga byłaby brawurą, gdyby nie gotowość Szczepana na śmierć. Gdyby nie wiara i zaufanie do Pana, któremu oddał ducha. Gdyby nie wolność wewnętrzna, będąca owocem czystości serca. 

Szczepan już wcześniej oddał Panu wszystko. Prawdziwie umarł dla świata i grzechu, dlatego był gotów bronić Prawdy aż po męczeńską śmierć.

Święty Szczepanie, módl się za nami. 

as

Zmieniony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 22:58
 
RocketTheme Joomla Templates