2018-04-15: Aby grzechy zostały zgładzone PDF Drukuj Email
Słowo na dziś
sobota, 14 kwietnia 2018 13:26

Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. Kto mówi: "Znam Go", a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy. (1 J 2, 3-4)

Jeżeli nasza wiara nie znajduje odzwierciedlenia w naszych uczynkach, wyborach i podejmowanych decyzjach, to znaczy, że coś jest z nią nie tak... Bo nie to jest przede wszystkim ważne, jak głośno modlę się na wspólnotowym spotkaniu, jak wielkie dzieła podejmuję w imię Pana, czy jak często jeżdżę na rekolekcje. 

Kluczowe jest to, czy spełniam Jego przykazania, czy moje serce jest czyste i pełne prawdziwej, bezinteresownej miłości. 

Gdybym też miał dar prorokowania 
i znał wszystkie tajemnice, 
i posiadał wszelką wiedzę, 
i wszelką możliwą wiarę, tak iżbym góry przenosił. 
a miłości bym nie miał, 
byłbym niczym. (1 Kor 13, 2)

To Bóg jest dawcą wszelkiego dobra i to On przemienia i uświęca nasze serca. Ale potrzebna jest także nasza współpraca z łaską, nasza gotowość do podjęcia wysiłku, nasza gotowość do posłuszeństwa i ofiarowania się. Święty Piotr mówi dzisiaj:

Pokutujcie więc i nawróćcie się, aby grzechy wasze zostały zgładzone. (Dz 3, 19)

Jezus umarł za nasze grzechy i zmartwychwstał, ale Jego dzieło pozostanie w nas bezowocne, jeśli nie odpowiemy na nie - pokutą za dawne grzechy i prawdziwym nawróceniem.

as

Zmieniony: niedziela, 15 kwietnia 2018 23:12
 
RocketTheme Joomla Templates