Kwiecień 2018 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 30 marca 2018 20:38

Kamień odrzucony przez budujących
stał się kamieniem węgielnym.
Stało się to przez Pana
i cudem jest w naszych oczach.

swiatlo-swiecy-002

Co jest cudem w naszych oczach - Twoich, moich.... każdego dnia?

Jeśli wiesz - i jeśli chcesz się tym dzielić - zostaw komentarz pod tym artykułem
(po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w kwietniu? Kliknij Więcej...

30.04.2018.

Dzisiaj szczególnie dziękuję za okazaną mi pomoc, gdy bardzo bolały nogi... Dziękuję za wszystko, co powoli przywraca siły...

mw

29.04.2018.

Dziękuję za dzisiejsze uroczystości w Gnieźnie z udziałem legata papieskiego, transmitowane przez telewizję. Zakończyły Rok Prymasowski obchodzony z okazji 600 lat prymasostwa w Polsce.Pierwszego prymasa Polski Mikołaja Trąbę ustanowił papież Marcin V podczas Soboru w Konstancji... Dziękuję za szczęśliwy powrót rodziny i za udane wesela...

mw

Dziękuję Ci Panie za cudowne dwa tygodnie nad morzem, za ogrom dobra. Za Twoją pomoc i opiekę, za wierzącą współlokatorkę, za piękną pogodę i porządne ćwiczenia, sarbinowską parafię i psalmy responsoryjne... Długo mogłabym wymieniać. Za wszystko - dziękuję. Bądź błogosławiony, bądź uwielbiony.

Marysia 

28.04.2018.

Dziękuję za przykład św. Zyty, służącej - cierpliwie pracującej, bez "szemrania", pomimo rożnych szykan swoich pracodawców - przykład niedościgły... Dziękuję za nową polską błogosławioną - Hannę Chrzanowską, ofiarną pielęgniarkę i za możliwość udziału w uroczystości beatyfikacyjnej dzięki transmisji w TV1 ...

mw

26.04.2018.

Dziękuję za dzisiejszy męczący, ale radosny dzień... za interesujący wernisaż fotografii z dawnych lat w 95-lecie urodzin ich Autora i za spotkanie z przyjaciółkami, a także dziękuję za okazję do obserwacji "na mieście" zmiany obyczajów jedzeniowych - bez używania sztućców, zresztą serwowane są tępe, plastikowe, jak i plastikowe kubki do napojów... brr.

mw

25.04.2018.

Dziękuję za dzisiejszy dzień, za poczęstunek obiadowy, niespodziewany, za spotkanie nieplanowane, za pomyślnego maila w ważnej sprawie i tyle miłych zaskakujących chwil, za wracające siły... Dziękuję za św. Marka Ewangelistę i za wszystkich Marków, Mareczków oraz dzisiejszych jubilatów, którym św. Marek patronuje od dnia ich urodzin...

mw

23.04.2018.

Dziękuję za św. Wojciecha, patrona Polski o za wszystkich Jego podopiecznych, a szczególnie za naszego opiekuna, ks. Wojciecha, za wicelidera Wojtka, za moich przyjaciół i krewnych. Za bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, stryja Jerzego i wszystkich Jurków dziś świętujących swoje imieniny - dziękuję!

mw

22.04.2018.

Dziękuję za o. Mateusza Karmelitę Bosego i Jego dzisiejszą homilię. Za siostry Karmelitanki Bose, za Ich piękne śpiewy, za to miejsce ciszy i pokoju, za staranność kapłanów - dziękuję Panie Jezu.

Zbyszek

Dziękuję za Dzień Pański, piękny, słoneczny, za spotkanie z Tobą, Panie Jezu w Eucharystii i za rodzinne spotkanie. Dziękuję za powracające siły, ufam, że uzdrowisz to, co chore, bo jesteś dobry. pełen miłosierdzia - Dobry Pasterz!

mw

21.04.2018.

Dziękuję za delikatny wrocławski wietrzyk i za właściwą pogodę na rajd karkonoski. Za dzisiejsze rozmowy, zwłaszcza za tą z Arturkiem...

mw

20.04.2018.

Za siły do pracy - dziękuję Ci, Panie.

Zbyszek

Dziękuję za kwitnące krzewy, żółtą forsycję i różowe kwiaty jabłoni, za zapach lata i śpiew ptaków, radość dzieciaków i wygrzewających się w słońcu seniorów. Za wszystko co piękne wokół dziękuję!

mw

19.04.2018.

Dziękuję, że mogę czytać bez okularów... Dziękuję za Maję i jej dzieci...
Dziękuję Ci, Panie za Dorotkę, w dniu Jej urodzin, za wieloletnią pracę wraz z rodziną w naszej wspólnocie, za czas Jej liderowania, za diakonię uwielbienia, za rekolekcje każdego lata organizowane perfekcyjnie, za wszystko co dobre działo się w "Płomieniu" dziękuję!

mw

18.04.2018.

Dziękuję za 91 lat życia Benedykta XVI. Dziękuję za powrót do domu, za możliwość poprawy widzenia przez usunięcie zaćmy, za lekarzy i komfortowe warunki zabiegu, za postęp w medycynie na tylu polach i za ludzi - specjalistów służących swoją wiedzą i umiejętnościami - dziękuję!

mw

15.04.2018.

Dziękuję Ci Panie Boże za dzisiejszy koncert. Był wspaniały. A szczególnie dziękuję za to, w jaki sposób zadbałeś, abyśmy na nim byli... :)

Zbyszek

Dziękuję za zainspirowane dziś Narodowe czytanie Pisma Świętego. Spotkanie z Jezusem w Eucharystii, i z Jego Słowem z dzisiejszej Ewangelii - Jego prośba "Czy macie co jeść?" i wspólne spożywanie ryby to tajemnica Sacrum, jakie staje się w naszej codzienności, gdyż Jezus Zmartwychwstały jest z nami stale, jak powiedział i pokazał. Dziękuję Ci, Jezu, za Twoją obecność!

mw

14.04.2018.

Dziękuję za darmowe rozmowy zza oceanu i za nowe nieznane rodzinne wspomnienia sprzed lat. Za radość bycia razem na łączach. Dziękuję za czas dany na sobotnie porządki, za możliwość dzielenia się w mijającym Tygodniu Miłosierdzia, za dewizę mojej Mamy: "mam, bo daję i dostaję".

mw

13.04.2018.

Dziękuję za najmłodszego wnuczka, który ma już 2 miesiące, rośnie jak na drożdżach i jest bardzo grzeczny, uśmiecha się i już chciałby nam coś powiedzieć... powie w swoim czasie. Dziękuję za prawdę historyczną i możliwość godnego uczczenia pamięci kwiatu polskiej inteligencji... Dziękuję!

mw

Za naszą Katedrę, piękną alabastrową figurę Matki Bożej z Dzieciątkiem, niespodziewaną dobrą rozmowę, za pracę - dziękuję Ci, Panie Boże. I za Anioła Stróża, za Jego nieustanną opiekę.

Zbyszek

12.04.2018.

Dziękuję za dzień różnych nieplanowanych spotkań i szybkich decyzji, za Twoje nakarmienie "czym chata bogata" - do syta!

mw

11.04.2018.

Dziękuję za nieznanych mi Aniołów, którzy pomogli mi dziś przy wsiadaniu do tramwaju.

mw

Dziękuję, że zatroszczyłeś się o mnie przed wyjazdem, za hojnych Twoich przyjaciół, za pomoc w przygotowaniach i ogarnianiu wszystkiego. Za ks. Ryszarda, za nowy kwiatek, wygodne buty i odpoczynek. Jesteś wspaniały. Cudownie jest doświadczać Twojej Panie troski, hojności, precyzji.

Marysia

10.04.2018.

Dziękuję za wczorajsze spotkanie wspólnotowe na Eucharystii, za modlącego się Orędownika i za dzisiejsze spotkania od rana. Dziękuję za wietrzyk schładzający lato jakie mamy tej wiosny i za wszystko dziękuję!

mw

09.04.2018.

Dziękuję za Twój plan odkupienia nas, który zwiastowałeś Maryi, za Jej TAK, dzisiaj uroczyście obchodzone w Kościele. Dziękuję za Maję w dniu jej imienin i za życie i twórczość Zofii Kossak-Szczuckiej w 50 rocznicę jej odejścia do Domu Ojca.

mw

08.04.2018.

Dziękuję za Twoje Miłosierdzie, za miłość, którą mi dajesz, za czas na danie jej innym i okazje, jak dzisiejsza. Dziękuję za otrzymane kartki, telefony, maile i sms-y oraz spotkania dające wielką radość. Dziękuję za rocznicę chrztu św. Ali właśnie w Białą Niedzielę, jeszcze zanim stała się Świętem Miłosierdzia. Dziękuję!

mw

Za ten weekend, pełen nowych dobrych doświadczeń, i za nadchodzący urlop dziękuję Ci, Panie.

Marysia

07.04.2018.

Dziękuję za piękny dzień, radość dla dzieci oraz za czas i możliwość przygotowania się do jutrzejszego spotkania rodzinnego. Dziękuję za wszystko!

mw

06.04.2018.

Dziękuję za dobrą noc dla wszystkich i wspólne poranne spotkanie przy stole, za rozmowy i za opiekę szpitalną dla Agaty. Proszę o moc zmartwychwstania dla niej! I dla wszystkich potrzebujących pomocy Twojej, Panie!

mw

05.04.2018.

Dziękuję za siły i nowe męczące wyzwania, za cały dzień, który minął w radości i lepszym zdrowiu. Za wszystko dziękuję, za obecność hałasujących dzieci i kującego za ścianą sąsiada, za cierpliwość i zmęczenie. Za Twoją Obecność, Zmartwychwstały Panie, dający moc życia. Dziękuję!

mw

04.04.2018.

Dziękuję za to, że nie sprawdziły się prognozy meteorologiczne i jest ciepło, słonecznie i wiosennie. Dziękuję za pomoc lekarską, jakiej dziś doświadczyłam, za to, że nie byłam sama. Dziękuję za dzisiejsze krótkie ale serdeczne spotkania, dające wielką radość.
Za cały kolejny dzień Oktawy Wielkanocnej dziękuję!

mw

03.04.2018.

Dziękuję za kolejny dzień świętowania Zmartwychwstania, za piękną słoneczną pogodę i rodzinne spotkanie po szczęśliwym powrocie z podróży wielkanocnej. Dziękuję za radość i pokój, za Twoją obecność wśród nas.

mw

02.04.2018.

Dziękuję za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II - to już 13 lat od Jego odejścia do Domu Ojca, skąd nam błogosławi, wspiera, umacnia, chroni i prowadzi. Jak dobry Ojciec. Dziękuję Ci, Panie za czas doświadczenia Jego obecności i za wszystkie łaski i cuda, jakie wydarzyły się i nadal się dzieją. Dziękuję!

mw

01.04.2018.

Dziękuję za Wigilię Paschalną z papieżem Franciszkiem transmitowaną z Rzymu przez TVTrwam. Za 8 ochrzczonych osób dorosłych dziękuję i za niespodziewane granie skocznej radosnej muzyki w Bazylice -dziękuję! Cuda radości się dzieją!

mw

Dziękuję za Wigilię Paschalną w Karmelu. Za Słowa, śpiewy, homilię, za ... kolędę. Za niespieszność... Za ciepło tego miejsca. Za całe Triduum - dar Eucharystii, Twoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Alleluja ! :)

Zbyszek

Dziękuję Ci Panie, że zatroszczyłeś się o moje Święta hojniej, niż się spodziewałam; dziękuję, że wysłuchujesz. Za homilię z Wigilii Paschalnej. Za czas na upragniony odpoczynek. Za rodzinę Ani, za Renię i Wojtka.

Marysia

Zmieniony: wtorek, 01 maja 2018 22:39
 
RocketTheme Joomla Templates