DZIEŃ KOBIET - film o wyzysku w sieci handlowej w DKF PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 07 marca 2018 02:56

Dzień Kobiet jest corocznym świętem obchodzonym 8 marca. Tradycja ta narodziła się na początku XX wieku i choć w Polsce na szeroką skalę była świętowana do lat 90-tych, to jednak w symbolicznym stopniu przetrwała do dzisiaj. W związku z nadchodzącym dniem wszystkich pań przygotowaliśmy specjalną projekcję Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Film pod tytułem DZIEŃ KOBIET nie będzie jednak przykładem oddawania szacunku i uznania płci pięknej, a nawiązaniem do ponurej rzeczywistości życia codziennego, która bardzo często brutalnie weryfikuje wszelkie założenia.

Życie Haliny, pracownicy znanej sieci handlowej, samotnie wychowującej córkę, zmienia się wraz z awansem na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko oznacza przywileje i większe wynagrodzenie, ale kobieta szybko przekona się, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, jest bardzo wysoka. Kiedy korporacja przekroczy wszystkie granice, Halina rzuci jej wyzwanie, narażając się na brutalne konsekwencje. Właściciele sieci sklepów nie cofną się przed niczym, aby ukryć swoje brzydkie sekrety.

Zapraszamy na film DZIEŃ KOBIET w czwartek, 8 marca o godz. 19.15, sala na parterze Domu Katechetycznego, przy parafii Świętej Rodziny we Wrocławiu, ul. Monte Cassino 68.

Po filmie zachęcamy do rozmów i dyskusji.

Uwagi, propozycje, komentarze - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zmieniony: czwartek, 08 marca 2018 21:56
 
RocketTheme Joomla Templates