Marzec 2018 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
środa, 28 lutego 2018 21:37

Chwal, Jerozolimo, Pana, Desert Paintbrush
chwal Boga twego, Syjonie!
Umacnia bowiem zawory bram twoich
i błogosławi synom twoim w tobie.
Zapewnia pokój twoim granicom,
nasyca ciebie najlepszą pszenicą.
Na ziemię zsyła swoje orędzie,
mknie chyżo Jego słowo.
On daje śnieg niby wełnę,
a szron jak popiół rozsiewa.
Ciska swój grad jak okruchy chleba;
od Jego mrozu ścinają się wody.
Posyła słowo swoje i każe im tajać;
każe wiać swemu wiatrowi, a spływają wody.
Obwieścił swoje słowa Jakubowi,
Izraelowi ustawy swe i wyroki.
Żadnemu narodowi tak nie uczynił:
o swoich wyrokach ich nie pouczył. (Ps 147)

Jezus mówił do świętej Faustyny: "Bądź wdzięczna za najdrobniejszą łaskę moją, bo ta wdzięczność zniewala mnie do udzielania ci nowych łask". Jeśli chcesz włączyć się w realizację tego zalecenia, zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

19.03.2018.

Dziękuje za nowego polskiego biskupa, dzisiaj wyświęconego w bazylice św. Piotra w Rzymie, nuncjusza apostolskiego w Nikaragui; 50-letni prał. Waldemar Stanisław Sommertag pochodzi z diecezji pelplińskiej. W uroczystość św. Józefa wybrałeś Panie zapewne dobrego Opiekuna Kościoła Powszechnego.  Dziękuję za szczęśliwy powrót Tomka z podróży i za wszystko, co dzieje się ...

mw

18.03.2018.

Dziękuję za NOSPR, za to, że nasz NFM nie jest jedyną w Polsce wspaniałą salą koncertową. Za to, że Twój, Panie, Dar - Muzyka - może rozbrzmiewać w coraz lepszych akustycznie i piękniejszych miejscach. Za wszystkie lata, które pozwoliłeś mi Panie przeżyć - dziękuję.

Zbyszek

Dziękuję za słoneczny Dzień Pański i za dzień urodzin Zbyszka Z., który rozbudził we wspólnocie umiłowanie melomańskie. Dziękuję za przygarnięcie do "autkowej załogi", za wygodę dojazdu do NFM na koncerty i za wszystko co dobre jest naszym wspólnym udziałem.

mw

17.03.2018.

31 lat temu też była zima, gdy żegnaliśmy mego Tatę. Dziękuję, że mogłam być przy nim w szpitalu w ostatnim tygodniu życia, za rozmowy, gdy wracała przytomność, za pożegnanie... Wiesz, że brakuje mi Taty, ale Ty jesteś najlepszym Ojcem, dziękuję Ci za to, za Twoją miłość!

mw

16.03.2018.

Tyle dobra, że nie wiem od czego zacząć moje dziękczynienie - wreszcie mogłam zobaczyć miesięcznego wnuka,jest z nami, je i śpi. Jest! Wszystko inne mniej ważne. Nowe życie, wspaniałe, rozwijający się cud miłości. I za dzisiejszy biały śniegowy malunek za oknem dziękuję - zjawisko u progu wiosny - czystość każdej otulonej śniegiem gałązki - bajkowy widok - dziękuję ci za radość dla oczu i za wszystko, Panie! Umiesz robić wspaniałe niespodzianki!

mw

15.03.2018.

Dziękuję Ci, Panie za łaskę zdrowienia, za wszystko, co przez 2 tygodnie poza domem działo się, za Twoją opiekę ewidentną nad każdym z nas. I za "drobne", a jakże ważne przyjemności! Jak choćby słodki, ciepły pączek z różą przyniesiony przez Grażynkę do szpitala. Dziękuję za każdą radość!

mw

14.03.2018.

Dziękuję Ci Panie za dzisiejszy dzień - tak przyjemnie odmienny od zwykłych dni roboczych. Dziękuję za czas na dokończenie prezentacji, spotkanie z ks. B., za to że zdążyłam z bankiem, za wieczorny koncert i Twoje odpowiedzi.

Marysia

13.03.2018.

Dziękuję za powrót do domu po 2 tygodniach szpitalnego leczenia, za troskę i prowadzenie TWOJE, PANIE przez ludzi zaangażowanych w służbie zdrowia i za każdą osobę, którą postawiłeś na mojej drodze - dziękuję!

mw

Dziękuję Ci Boże za katechezę w przedszkolu i 6-letniego Pawła, który w trakcie opowiadania o uzdrawianiu chorych przez Twojego Syna Jezusa, śpiewa „Chwała na wysokości”, za 4-letniego Henia i jego szczere, w ogromnym przejęciu wyznanie, że swój obrazek koloruje dla Ciebie, Boże. Dziękuję Ci za Tobiasza i jego, podczas naszej zabawy ruchowej w kręgu, „Ojcze nasz” - pośrodku wszystkich, na kolanach. Dziękuję Ci za ten cudowny, spontaniczny śpiew dzieci, w różnych momentach spotkania, na Twoją cześć i chwałę Boże. Dziękuję!

kl

12.03.2018.

Dziękuję za sobotnie modlitwy kapelana szpitalnego w naszej intencji na Jasnej Górze. A dziś za przypomnienie XII Stacji i oddanie Janom NMP i nam jako Matkę. Dziękuję Jezu, że znów przyszedłeś dziś do chorych.

mw

11.03.2018.

Dziękuję za Dzień Pański szpitalny - spokojny i cichy. Za Szafarza Nadzwyczajnego z Panem Jezusem dla chorych. Za Twoje działanie wśród nas uzdrawiające miłością i lekami...

mw

09.03.2018.

Za powrót do domu i zdecydowanie lepsze samopoczucie - dziękuję Ci Najlepszy Lekarzu...

Zbyszek

Za kolejny nowy dzień szpitalnego leczenia - dziękuję. Za przebiśniega na Dzień Kobiet przypominającego nadchodzącą wiosnę. I za zdrowienie, choć powolne bardzo, ale pod troskliwą opieką. Za czas na bycie blisko przez Maryję w tajemnicach różańcowych - dziękuję!

mw

08.03.2018.

Dziękuję za wszystkie niezbędne konsultacje medyczne, za dobrą opiekę i wspierającą obecność Zbyszka. Nigdy nie pozostawiasz nas bez Twojej troskliwej opieki, Panie. Dziękuję!

mw

07.03.2018.

Dzięki za wszystko! Za dobre wieści z domu, redakcji, Wspólnoty i Parafii. Dziękuję za to, że jestem potrzebna tu i teraz.

mw

06.03.2018.

Dziękuję za pomoc medyczną w zdrowieniu, za kompetencje lekarzy i szpitalne badania, za Twoją, Panie, obecność wśród chorych. Dziękuję za kapłana szpitalnego pzynoszącego Cię chorym co drugi dzień. Dziękuję za Twoją troskę o moją rodzinę i za wszystkie ważne dni wspomnień o mojej Mamie. Dziękuję za wszystko!

mw

02.03.2018.

Dziękuję Ci Panie za muzykę, za dzisiejszy wyjątkowy dzień, za ludzi których mi dajesz, za wszystko co czynisz dla mnie. Bądź uwielbiony.

Marysia

Zmieniony: wtorek, 20 marca 2018 19:33
 
RocketTheme Joomla Templates