2018-01-28 IV Niedziela Zwykła PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
niedziela, 28 stycznia 2018 09:34

IV Niedziela Zwykła

28.01.2017 roku

Czytania:
Pwt 18, 15-20 Bóg obiecuje zesłać proroka;
1 Kor 7, 32-35 Małżeństwo i celibat;
Mk 1, 21-28 Jezus naucza jak ten, który ma władzę.

W tym tygodniu
w środę obchodzimy wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;
w piątek Święto ofiarowania Pańskiego.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

 1. Zapraszamy na niedziele Nieszpory o godz. 1730.
 2. W piątek, 2 lutego, obchodzimy Święto ofiarowania Pańskiego. Msze św. będą odprawione o godz. 700, 900, 1600 i 1800. W tym dniu przypada I piątek miesiąca. Do Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić w piątek podczas sprawowanych Eucharystii oraz od godz. 1730 do 1830. W piątek i sobotę odwiedzimy naszych chorych Parafian.
 3. Z racji przypadającego w dniu drugiego lutego Światowego Dnia Życia Konsekrowanego w polskich kościołach zbierana jest taca na rzecz utrzymania klasztorów kontemplacyjnych.
 4. Wspólnota Płomień Pański zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego i projekcję filmu pt.: „Po katastrofie”, nakręconym w 2017 roku. Spotkanie odbędzie się w piątek, 2 lutego, w Domu Parafialnym o godz. 1900.
 5. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie sobotę, 3 lutego, do Domu Parafialnego na godz. 1630 na zmianę Tajemnic Różańcowych, a po Mszy św. o godz. 1800 na Spotkanie Noworoczne z kapłanami.
 6. W tym tygodniu z modlitewną wizytą duszpasterską odwiedzimy naszych Drogich Parafian:
  w poniedziałek
  (29 I) zamieszkałych przy ul. Okrzei;
  we wtorek
  (30 I): ul. Partyzantów numery parzyste i nieparzyste od 7 do 47;
  w środę
  (31 I): ul. Partyzantów numery nieparzyste od 49 do 123;
  w czwartek (18 I): ul. Monte Cassino;
  w piątek
  (2 II): kolęda dodatkowa.
  Kończymy tegoroczną wizytę duszpasterską. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i okazaną troskę o dobro naszej Parafii. Dziękujemy za złożone przy okazji kolędy ofiary, które zostaną przeznaczone na potrzeby Kurii Metropolitalnej, Seminarium Duchownego oraz naszej Wspólnoty, szczególnie na pokrycie kosztów ogrzewania budynków parafialnych.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci:  +Józef Głaszczka,  +Elżbieta Paul-Supel,  +Stefania Gawędzka,  +Ewa Góralczyk i  +Jan Chrzanowski.   Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na rozpoczęty tydzień - Szczęść Boże!

 
RocketTheme Joomla Templates