Ogłoszenia Wspólnoty z 2018-01-15 PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
sobota, 13 stycznia 2018 13:41

OGŁOSZENIA - 15.01.2018

1. Spotkanie z Andrzejem Sową

W najbliższą sobotę (20.01.) będziemy gościć w naszej Wspólnocie Andrzeja Sowę ps. „Kogut". Jest to człowiek z niezwykłą historią życia. Sięgnął dna – kradł, mieszkał na ulicy, zażywał śmiertelne dawki narkotyków i po ludzku jego życie nie miało już prawa trwać dalej. Jednak Bóg upomniał się o niego, Andrzej doświadczył cudu przemiany. Kiedyś wrak człowieka, dziś mąż i ojciec głoszący wielkie dzieła Boże i pracujący jako terapeuta osób uzależnionych.

Świadectwa Andrzeja będzie można wysłuchać w najbliższą sobotę. Spotkanie pod hasłem: „Zawsze masz szansę na nowe życie" odbędzie się w sobotę o godz. 16:00 w domu katechetycznym. Na spotkaniu będzie również czas na wspólną modlitwę.

Zachęcam do uczestnictwa oraz aby poinformować o tym wydarzeniu swoich znajomych i bliskich, i zachęcić ich do wysłuchania świadectwa Andrzeja.

Andrzeja będzie można również usłyszeć w niedzielę 21.01. w parafii Świętej Rodziny (podczas Mszy św. o godz. 12:30) i w parafii MB Pocieszenia (na Mszach św. o godz. 13.30 oraz 16.00).

2. Spotkanie modlitewne 22.01.

Wielu z nas osobiście, ale też jako Wspólnota oddaliśmy się Matce Bożej. Maryja w czasie swoich objawień, chociażby w Fatimie, często wyrażała troskę o ludzkość, prosiła o modlitwę za zbawienne grzeszników, których tak wielu idzie do piekła. Jedną z możliwych odpowiedzi dziecka Maryi na tę Jej troskę może być udział w dziele modlitewnym „Z Maryją ratuj człowieka" (www.ratunek.jasnagora.pl) i szerzenie go w Kościele. Polega ono na codziennej modlitwie w intencji zbawienia jednego, wybranego przez Boga człowieka.
Część z nas miała już okazję usłyszeć o tym co nieco w czasie grudniowej pielgrzymki na Jasną Górę. Będziemy mieli również taką okazję w następny poniedziałek. 22.01. będziemy gościć w naszej Wspólnocie o. Tomasza Tlałka OSPEE – ojca paulina z Jasnej Góry. O. Tomasz wygłosi dla nas konferencję na temat dzieła „Z Maryją ratuj człowieka". Zachęcam, żeby zaprosić na spotkanie osoby, które mogą być zainteresowane tematem.

3. Dyżury

O dyżur osłonowy na spotkaniu 22.01. prosimy grupę małżeńską Kasi i Grześka.

4. Seminarium „Rozwój. Jak współpracować z łaską"

W minioną sobotę odbyła się konferencja Marcina Gajdy na temat dynamiki rozwoju chrześcijańskiego. Bardzo serdecznie dziękuję Pawłowi oraz innym osobom pomagającym za organizację tego wydarzenia.
Jeśli ktoś z Was był na konferencji i chciałby podzielić się z innymi tym, co wartościowego wyniósł dla siebie z tego spotkania, lub byłby gotowy napisać krótką relację reporterską – prosimy o przesyłanie tekstów, które moglibyśmy opublikować na naszej stronie internetowej na adres mailowy Wspólnoty Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Przypominam o zadaniu domowym na najbliższe spotkanie w ramach seminarium (29.01.) – mamy do przeczytania I część książki Kim jestem (do strony 66) oraz do rozważenia fragment z Ewangelii Łk 15, 11-32.
Informację o grupach dzielenia przekażemy w przyszłym tygodniu.
Zamówione książki można odebrać u Tereski.

5. Pomoc Płomienia dla Rodzin z Syrii

W ubiegłym tygodniu Paweł informował o dziele „Rodzina Rodzinie" organizowanym przez Caritas Polska, mającym na celu pomoc rodzinom w Syrii poszkodowanym przez wojnę. Jako Wspólnota zdecydowaliśmy o włączeniu się w to dzieło. Na naszej stronie internetowej dostępny jest formularz, poprzez który można deklarować kwotę, jaką jesteśmy gotowi przekazać na ten cel miesięcznie od stycznia do czerwca w 2018r. Formularz pomoże nam oszacować, jaką kwotę będziemy przekazywać miesięcznie do Caritasu. Środki można przekazywać na konto Wspólnoty. Również środki złożone dziś do puszki zostaną w całości przekazane na ten cel.

6. Zaproszenie na czuwanie na Jasnej Górze – 3.02.

Wspólnota Galilea zaprasza nas do udziału w nocnym czuwaniu modlitewnym na Jasnej Górze w pierwszą sobotę lutego (3.02.). Jest to spotkanie organizowane dla wszystkich wspólnot Odnowy Archidiecezji Wrocławskiej. Osoby, które chciałyby wziąć udział w czuwaniu, proszone są o zgłaszanie się do lidera. Dojazd zorganizujemy we własnym zakresie (autami lub pociągiem).

7. Poszukiwana opiekunka do dzieci na rekolekcjach

Potrzebna druga osoba do opieki nad dziećmi w czasie rekolekcji rodzinnych od 25.01 (od rana) do 28.01 (do obiadu) w Szklarskiej Porębie. Jest już chętny chłopak, więc najlepiej, by tą drugą osoba była kobieta, a jeszcze piękniej z gitarą. Ok. 12-14 dzieci w wieku od 14 lat (6) do 2-latka. Nocleg i wyżywienie (24-28.01) zapewnione.

8. Prośba o modlitwę

W tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o modlitwie: za s. Marię i uczestników naszego seminarium „Rozwój. Jak współpracować z łaską", za młodzież przebywającą na rekolekcjach zimowych, za kapłanów, którzy odbywają aktualnie wizyty duszpasterskie.

Zmieniony: poniedziałek, 15 stycznia 2018 17:14
 
RocketTheme Joomla Templates