Ogłoszenia Wspólnoty z 2018-01-08 PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
poniedziałek, 08 stycznia 2018 07:51

OGŁOSZENIA - 08.01.2018

1. Seminarium formacyjne "Rozwój. Jak współpracować z łaską"

Rozpoczynamy seminarium formacyjne „Rozwój. Jak współpracować z łaską". Seminarium poprowadzi dla nas s. Maria Czepiel. Spotkania odbędą się: 8 i 29 stycznia, 5, 12, 19 i 26 lutego.

Uczestnictwo w seminarium zakłada: uczestnictwo w poniedziałkowych spotkaniach (konferencja siostry + modlitwa uwielbienia), udział w grupie dzielenia, osobiste spotkania ze Słowem Bożym (min. 15 minut dziennie), lekturę wskazanych przez siostrę fragmentów książki Gajdów, chociaż pół godziny adoracji w tygodniu.

Pierwsze spotkanie w ramach grup dzielenia odbędzie się 29. stycznia po spotkaniu modlitewnym. Informacja o przydzieleniu do grupy zostanie przekazana do 22. stycznia.

Zamówione książki będzie można odebrać u Tereski po Mszy Świętej 15. stycznia.

Pamiętajmy o modlitwie za siebie nawzajem, a w sposób szczególny za s. Marię.

2. Konferencja M.Gajdy "Dynamika chrześcijańskiego rozwoju duchowego" - 13.01.

Wszystkich uczestników seminarium zapraszamy na konferencję pt. „Dynamika chrześcijańskiego rozwoju duchowego", którą wygłosi Marcin Gajda. Konferencja odbędzie się w sobotę, 13 stycznia, o godz. 18:30 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego.
Na konferencję nie obowiązują zapisy. Dla uczestników naszego seminarium wstęp na konferencję jest bezpłatny. I naprawdę warto tam być!

3. Spotkania Wspólnoty w styczniu

15 stycznia spotykamy się o godz. 19:00 na wspólnej Eucharystii w kaplicy domu katechetycznego. Po Eucharystii wszystkich zapraszamy na Agapę. 

22 stycznia zapraszamy na godz. 19 na wspólną modlitwę uwielbienia. 

4. Spotkanie z Andrzejem Sową - 20.01., godz.16:00

W sobotę 20 stycznia będziemy gościć w naszej wspólnocie Andrzeja Sowę. Jest to człowiek o niezwykłej historii życia. Historii, która pokazuje, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Że nie ma ciemności, z której nie byłby w stanie wydobyć swoich dzieci.
Zapraszamy na godz. 16:00 do domu katechetycznego na spotkanie z Andrzejem, wysłuchanie jego świadectwa i wspólną modlitwę.

5. Rekolekcje letnie 2018

W tym roku rekolekcje letnie odbędą się w Lewinie Kłodzkim w terminie 18-25. sierpnia. Proszę uwzględnić to przy planowaniu urlopów na 2018 rok. :) Rekolekcje wstępnie zgodził się poprowadzić dla nas o. Piotr Koloch OMI, który był z nami również w ubiegłym roku. O. Piotr bardzo serdecznie pozdrawia całą naszą Wspólnotę.

6. Dyżury

O dyżur sprzątający w tym tygodniu, przed Eucharystią, poprosimy grupy: Henryka i Bogdana (góra domu) oraz małżeńską Doroty i Olka (dół domu).
Dyżur liturgiczny podejmuje grupa Iwonki i Małgosi.
O pomoc w przygotowaniu Agapy proszę grupę Hani i Eli.

7. Kurs dla małżeństw 9.02 – 23.03.

9. lutego (piątek) w parafii świętej Rodziny rozpocznie się kurs dla małżeństw. Spotkania odbywać się będą co tydzień, przez siedem kolejnych piątków, do 23. marca, o godz. 18:30.

Kurs jest przygotowywany i organizowany przez osoby z naszej Wspólnoty. Wszystkich członków Wspólnoty proszę o modlitwę w intencji tego dzieła, za małżeństwa prowadzące kurs oraz biorące w nim udział. Proszę też wszystkich o gotowość do pomocy przy organizacji - czy to w kuchni, czy przy dzieciach, czy przy jakichkolwiek sprawach organizcyjnych, o których będziemy jeszcze szczegółowo informować.

8. Patron na 2018 rok

Tradycją w Zgromadzeniu Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała św. Faustyna, jest coroczne losowanie patronów na nowy rok. Dzięki stronie Faustyna.pl teraz każdy może wylosować patrona na rok 2018! Wraz z Patronem otrzymujemy roczną intencję do modlitwy oraz przesłanie, najczęściej z „Dzienniczka".
Zachęcam do przeczytania świadectwa na ten temat oraz wylosowania swojego patrona.

9. Postanowienie noworoczne Wspólnoty

Jako Wspólnota chcemy przyłączyć się do dzieła Rodzina Rodzinie, organizowanego przez Caritas Polska. Jest to dzieło pomocy rodzinom mieszkającym w Syrii poszkodowanym przez wojnę. http://rodzinarodzinie.caritas.pl/
Środki można przekazywać na konto Wspólnoty wpisując w tytule przelewu "Rodzina Rodzinie", bądź też do puszki Fundusz Pomocowy w poniedziałki, w które spotykamy się na wspólnej Eucharystii i Agapie.

Zmieniony: wtorek, 09 stycznia 2018 21:32
 
RocketTheme Joomla Templates