2017-12-10 II Niedziela Adwentu PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
niedziela, 10 grudnia 2017 13:11

II Niedziela Adwentu

10 XII 2017 rok

Czytania:
Iz 40, 1-11 Przygotujcie drogę dla Pana;
2 P 3, 8-14 Oczekujemy nowego nieba i nowej ziemi;
Mk 1, 1-8 Prostujcie ścieżki dla Pana.

W tym tygodniu
w środę obchodzimy wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
w czwartek św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

 1. W okresie Adwentu Msze św. Roratne odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 1800, a w soboty o godz. 700. Pół godziny wcześniej przed roratami zapraszamy na śpiewanie Godzinek ku Czci Niepokalanie Poczętej.
 2. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym codziennie możemy wydawać ponad 200 ciepłych posiłków i chleb oraz zorganizować tegoroczną wigilię.
 3. W przedsionku można również zaopatrywać się w opłatki.
 4. Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich zaprasza dziś o godz. 1700 na Mszę św. w intencji Służby Zdrowia i wszystkich chorych. Msza zostanie odprawiona w kaplicy Ojców Salwatorianów przy ul. Matejki.
 5. Zapraszamy na nabożeństwo niedzielnych Nieszporów o godz. 1730.
 6. Klub Seniora zaprasza na comiesięczną Mszę św. w poniedziałek,
  11 grudnia, o godz. 1030 do kaplicy w Domu Parafialnym.
 7. Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych, która odbędzie się we wtorek, 12 grudnia, po wieczornej Eucharystii w Domu Parafialnym, poświęconą VI Przykazaniu.
 8. W tym tygodniu w środę, 13 grudnia, przypada 7 rocznica śmierci ks. Stanisława Pikula. Msza św. w intencji ks. Prałata zostanie odprawiona w środę o godz. 1800.
 9. Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na film pt.: Boże Narodzenie. Bliższe informacje na plakacie w gablocie przed kościołem.
 10. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz pomocy dla naszych Rodaków żyjących na terenach za wschodnią granicą Rzeczypospolitej.
 11. Polecamy nowy numer naszego czasopisma U Świętej Rodziny zatytułowany Polonia Semper Fidelis oraz diecezjalne Nowe Życie poświęcone Męczennikom XXI wieku.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci +Ryszard Dziemidowicz,  +Stanisława Grudzień,  +Anna Mirtyńska,  +Maria Wlektyńska,  +Krystyna Suganiec,  +Barbara Nowak i  +Krzysztof Morawicki. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie

Na rozpoczęty tydzień - Szczęść Boże!

 
RocketTheme Joomla Templates