Ogłoszenia Wspólnoty z 2017-12-04 PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
wtorek, 05 grudnia 2017 23:40

OGŁOSZENIA - 04.12.2017

1. Nasze najbliższe spotkania

8.12. w piątek spotykamy się wszyscy na wieczornej Eucharystii (g.18:00) w parafii Świętej Rodziny. Eucharystię będzie celebrował o. Marcin Wirkowski. Po homilii dokonamy aktu zawierzenia się Jezusowi przez Maryję w niewolę miłości. Wspólnie uklękniemy przed figurą Matki Bożej, odczytamy akt zawierzenia oraz złożymy u stóp Maryi kwiaty jako wyraz naszej miłości i oddania. 

Osoby, które podjęły decyzję o oddaniu się Maryi, proszone są o przyjście trochę wcześniej (najpóźniej do godz. 17:45) do domu katechetycznego w celu odebrania kartek z tekstem zawierzenia oraz róży dla Matki Bożej. 

Po Eucharystii zapraszamy na herbatę i ciasto. Osoby, które mogą upiec ciasto, proszone są o przyniesienie go w godz. 17:00 - 17:40 do sali 15 w domu katechetycznym.

W sobotę 9.12. jedziemy na Jasną Górę. Zbiórka o godz. 8:45 przy parafii Świętej Rodziny. Osoby, które do tej pory nie wpłaciły Wioli pieniędzy za wyjazd, proszone są o potwierdzenie, czy jadą. W przeciwnym wypadku miejsca zostaną zwolnione dla osób z listy rezerwowej.

W poniedziałek przypadający po naszym akcie oddania się, tj. 11.12. spotykamy się o godz.19:00 na wspólnotowej Eucharystii w domu katechetycznym.
Osoby, które nie są formalnie członkami naszej Wspólnoty, a mają w sercu pragnienie przynależności do Płomienia, będą miały możliwość złożenia deklaracji na Członka Wspólnoty w czasie Eucharystii 11.12. Członkowie Wspólnoty powinni brać udział w spotkaniach modlitewnych Wspólnoty, uczestniczyć w Eucharystii wspólnotowej, małych grupach i żyć zgodnie z zasadami Kościoła Katolickiego. Osoby, które chciałyby oficjalnie do nas dołączyć, proszone są o zgłaszanie się do swoich animatorów lub do lidera do piątku 8.12.
Eucharystia 11.12. będzie połączona ze spotkaniem opłatkowym.

2. Dyżury

Dyżur liturgiczny podejmuje grupa Marysi i Eli.
Dyżur sprzątający - grupa małżeńska Anity i Maksa (dół) oraz grupa małżeńska Kasi i Grześka (góra). 

3. Czuwanie modlitewne w Częstochowie 3-4.02.2018 - zaproszenie od Wspólnoty Galilea

Wspólnota Galilea organizuje nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze, w nocy z soboty 3.02. na niedzielę 4.02.2018. Jesteśmy jako Wspólnota zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu. 

Mamy również do dyspozycji ok. 25 miejsc na wspólne dni skupienia. Wyjazd - w piątek w godzinach popołudniowych z Wrocławia na Apel Jasnogórski, w sobotę - dzień skupienia z nauczaniem i modlitwą, w nocy - czuwanie modlitewne przed Obrazem, w niedzielę - odsypiamy, jemy obiad i wracamy do domu. Osoby chętnie proszę o zgłaszanie się do 8.12. Koszt całego wyjazdu to ok. 150 zł.

Zmieniony: środa, 13 grudnia 2017 23:31
 
RocketTheme Joomla Templates