2017-12-03 I Niedziela Adwentu PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
niedziela, 03 grudnia 2017 01:09

I Niedziela Adwentu

3 XII 2017 rok

Czytania:
Iz 63, 16-19 Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił;
1 Kor 1, 3-9 Oczekujemy objawienia się Jezusa Chrystusa;
Mk 13, 33-37 Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie.

W tym tygodniu
w środę obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
w czwartek
św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

  1. W dzisiejszą niedzielę homilie głosi paulin, ojciec Marcin Sylwan Wirkowski, przygotowując nas do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.
  2. W okresie Adwentu Msze św. Roratne odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 1800, a w soboty o godz. 700. Pół godziny wcześniej przed roratami zapraszamy na śpiewanie Godzinek ku Czci Niepokalanie Poczętej.
  3. W kancelarii parafialnej można dziś zaopatrywać się w opłatki i świece wigilijnej pomocy Caritas. Duże świece kosztują 14 zł, małe 6 zł. Rozprowadzane są również kalendarze religijne na 2018 rok w cenie 10 zł.
  4. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Nieszporów o godz. 1730.
  5. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek, 7 grudnia, po wieczornej Eucharystii.
  6. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która przypada w piątek, 8 grudnia, podczas Mszy Świętej o godz. 1800 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Płomień Pański dokona uroczystego aktu oddania się Matce Bożej w niewolę miłości. Zapraszamy wszystkich Parafian do przyłączenia się do tego Aktu.
  7. Chór Convivium wraz Radą Osiedla zaprasza do udziału w koncercie pt. Niebo to cudowne miejsce, który odbędzie się w piątek, 8 grudnia. Program koncertu znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem. W związku z dużym zainteresowaniem oferujemy naszym parafianom bezpłatne wejściówki, które są do odebrania w kancelarii.
  8. Liturgiczną Służbę Ołtarza i kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę, 9 grudnia, o godz. 930.
  9. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich Rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę, 10 grudnia, na spotkanie po Mszy o godzinie 1030.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci +Zdzisława Sztych i  +Józef Michalski. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na rozpoczęty tydzień - Szczęść Boże!

 
RocketTheme Joomla Templates