Grudzień 2017 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 28 listopada 2017 00:00

DZD-12-2017Synowie ludzcy, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
    Izraelu, błogosław Pana,
    chwal i wywyższaj Go na wieki!
Kapłani Pańscy, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
    Słudzy Pańscy, błogosławcie Pana,
    chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Duchy i dusze sprawiedliwych, błogosławcie Pana,
chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
    Święci i pokornego serca, błogosławcie Pana,
    chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Wychwalajcie Pana, bo łaskawy,
bo na wieki Jego łaskawość.
    Wszyscy bogobojni,
    błogosławcie Pana, Boga bogów,
    chwalcie i wysławiajcie,
    bo na wieki Jego łaskawość.

Młodzieńcy chwalili i błogosławili Pana będąc w poważnej opresji - zostali wrzuceni do rozpalonego pieca.
Przed nami Adwent - czas ciszy i skupienia. Oczekując na narodziny Dzieciątka odpowiedzmy na wezwanie młodzieńców i chwalmy Boga nie tylko wtedy, gdy jest nam dobrze...

Jeśli zechcesz uwielbić Boga i podziękować Mu, zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w grudniu? Kliknij Więcej...

31.12.2017.

Dziękuję za cały kończący się rok 2017, za każdy dzień i noc dającą odpoczynek, za wszystkich, którzy są blisko i za tych, których żegnaliśmy, a pozostali w pamięci. Dziękuję za Twoją Matkę pełną łaski i Jej opiekę, za Aniołów stałych i przysyłanych w razie potrzeby, za wszelkie dobro jakie dostałam i jakie udało się przekazać dalej, za każde natchnienie i za Twoje Słowo. Za wspólnotę, formację, modlitwy i wspólne wielbienie za to, że JESTEŚ Z NAMI, za całe szczęście doświadczone przez miłość Twoją - DZIĘKUJĘ!

mw

30.12.2017.

Dziękuję za "Notatki osobiste JP2 z lat 1962-2003" - rozważania rekolekcyjne - pokarm duchowy na Nowy Rok 2018...

mw

29.12.2017.

Dziękuję za inicjatywę nieustającej modlitwy różańcowej w naszej diecezji. Za każdą parafię i wszystkie osoby biorące w niej udział dziękuję... Za Twoje światło, którym jaśnieje nasza codzienność i za miłość Twoją, Panie Jezu, dziękuję...

mw

28.12.2017.

Dziękuję za Piotrusia, który od 2 lat obdarza nas radością i miłością i dziękuję za dzisiejszych gości...

mw

27.12.2017.

Wychwalam Cię, Panie i dziękuję za 49 lat sakramentalnej opieki nad naszym stadłem, za dzieci i wnuki, za przyjaciół i znajomych, za pracę i płacę, za wspieranie naszej codzienności i Twoje prowadzenie, za miłość i wierność Twoją i za światło i moc. Za wszystko dziękuję! Dziękuję za św. Jana i wino miłości serwowane dzisiaj w kościele na pamiątkę cudu sprzed prawie 2 tys. lat...

mw

26.12.2017.

Dziękuję za wszystkie Anioły, które przyczyniły się do radosnego świętowania. Miały różne imiona i zadania (np. inspirator, doradca, dekorator, dostawca, zaopatrzeniowiec, żywiciel, ceremoniarz, cukiernik, smażalnik, pomywacz, niania, stróż, itd). Dziękuję za ich pomoc!

mw

25.12.2017.

Dziękuję za Słowo, które było na początku u Boga. W Nim było życie i światłość ... Dziękuję, że i dziś Bóg jest w Słowie i daje nam życie i oświeca nas światłem swojej miłości... Dziękuję Ci za świętowanie Twojej obecności, Panie, Emmanuelu...

mw

24.12.2017.

Dziękuję za Twoje narodziny i miłość jaką nam dałeś stając się Dzieckiem... Dziękuję za każde narodzone dziecko, za każdą Ewę i Adama, świętujących wraz z Tobą swoje urodziny...

mw

23.12.2017.

Dziękuję za pracowity dzień, pełen łaski i spokoju, za niespodziewanych miłych gości i za wszystkie dobre słowa życzeń docierające w mailach, listach i telefonicznie... Dziękuję za tradycję świętowania Twoich Narodzin, za wspaniały plan zbawienia i za miłość dziękuję!

mw

Za Twoje natchnienia - dziękuję Ci, Duchu Święty :)

Zbyszek

22.12.2017.

Dziękuję za wczorajszy dzień i dzisiejszy i za jutro - najbliżej już do świętowania Narodzenia Pańskiego, dziękuję za Twoją Matkę, i naszą, a także za to, że juź pachnie choinka i piernik, dziękuję za zmęczenie i za radość dzieci, za wszystko dziękuję!

mw

21.12.2017.

Za kolejny przeżyty dzień dziękuję Ci Panie!

Maciek

Za św. Mikołaja, za Jego opiekę i ochronę... - dziękuję Ci, Panie.

Marysia

20.12.2017.

Dziękuję za przyjaciół, za ich pamięć o świadkowaniu przy ceremonii małżeńskiej, za miłą niespodziankę, odwiedziny i jubileuszową porcelaną - jak przed laty...

mw

19.12.2017.

Dziękuję za to, że słowo jest stwórcze! I za tych, co jeszcze piszą listy i życzenia, sprawiając radość adresatom. Niech dobro wraca do nich z nawiązką...

mw

18.12.2017.

Panie, dziękuje Ci za bezpieczną podróż do Krakowa i za cały miniony bardzo trudny tydzień. Dziękuję, Chwała Tobie Panie!

Maciek

17.12.2017.

Dziękuję Ci Panie, że mnie prowadzisz. Za cudowną sobotę i niedzielę.

Marysia

Dziękuję za jazzowe trio koncertujące w Czarnej Sali, za talent lidera zespołu - saksofonistę Kubę Więcka i towarzyszących mu muzyków, za ich grę z pasją. Dziękuję!

mw

16.12.2017.

Dziękuję za bursztynowe dzieło pana Drapikowskiego - Ołtarz Ojczyzny w kościele św. Brygidy w Gdańsku, której patronuje bł. ks. Jerzy Popiełuszko - dziś odsłonięty przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę i poświęcony przez Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce z okazji 47. rocznicy krwawej masakry robotników na Wybrzeżu 16 grudnia 1970 r. oraz 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia.

mw

15.12.2017.

Dziękuję za aplikację na telefony komórkowe polskiej wersji „Magnificat”, gdzie są codzienne modlitwy: poranna, wieczorna, przed snem, przed i po jedzeniu. Oczywiście także teksty Mszy Świętej, zmienne i stałe części. Każdego dnia proponowana jest też medytacja... ułatwia uwielbienie i bycie bliżej Pana... Dziękuję!

mw

I znów NFM Filharmonia Wrocławska - tym razem pod nowym dyrektorem artystycznym Giancarlo Guerrero. Dziękuję za tę naszą orkiestrę, za to, co dziś przeżyliśmy dzięki muzyce będącej Twoim darem... Bądź uwielbiony Boże w tej muzyce.

Zbyszek

14.12.2017.

Dziękuję za projekcję filmu "Boże Narodzenie" w DKF-ie "Płomienia", za dobro ujawniające się w każdym w Wigilię i cud pojednania, za przemianę duchową pokazaną na przykładzie Wigilii w 1914 r.

mw

13.12.2017.

Dziękuję za wszystkie Łucje i Otylie, które świętują dziś wraz zw swymi świętymi patronkami nadanie imienia podczas chrztu św. Szczególnie dziękuję za ciocię Tolę, a także za pierwszą wychowawczynię w podstawówce, za kierowniczkę w pierwszej pracy i za moją śp. teściową, ukochaną babcię dzieci, wspominaną stale od 30 lat. Dziękuję za śp. ks. Stanisława w siódmą rocznicę śmierci, za Jego dzieła życia, za codzienne notatki kronikarskie i determinację w staraniach o nowy kościół. Dziękuję za spotkanie z rodzeństwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, siostrą i braćmi, którzy przywieźli relikwie dla wrocławskiej katedry, dziś o 18.30 uroczyście przekazane. Dziękuję!

mw

12.12.2017.

Dziękuję za to, że przemawiasz do nas, Panie w Słowach zapisanych przed wiekami, a dziś dającymi nam pociechę... Dziękuję za słowa życzeń składanych przy łamaniu się opłatkiem...wigilijny zwyczaj przybliża do Świąt, skraca oczekiwanie, daje radość. Dziękuję Ci, Panie!

mw

Dziękuję za sobotnią pielgrzymkę, za Waldka pasterza i relację teraz Marysi. I za to, że dałam radę ja i siostry moje. 

ws

10.12.2017.

Dziękuję za niedzielę, drugą w Adwencie, za przyspieszenie w zbliżaniu się do świątecznych dni - spokojne, z Maryją... za całe dobro dziękuję!

mw

09.12.2017.

Dziękuję za dzisiejszą adorację, katechezy i sakramenty, za spotkania i życzenia adwentowo-świąteczno-noworoczne, za ten czas łaski i refleksji nad wolnością... Za Wiesławy, dzisiejsze solenizantki dziękuję i za Anię w dniu jej urodzin.

mw

08.12.2017.

Dziękuję za Godzinę Łaski i za wiadomość o czuwaniu nocnym u Niepokalanej Matki Bożej Pocieszenia na Wittiga - dla tych, którzy nie mogą jechać na Jasną Górę.

mw

07.12.2017.

Dziękuję za grupę dzielenia umacniającą wiarę i dobre decyzje...

mw

Dziękuję Ci Panie za adwentowe rekolekcje u paulinów, na które mnie zaprowadziłeś. Za ojcowską czułość świętego Mikołaja, odpust, uzdrowienie potłuczonego kolana i spowiedź, która długo zostanie mi w pamięci. Jesteś dobry.

Marysia

06.12.2017

Dziękuję za św. Mikołaja, za radość obdarowanych dzieci i radość dających podarunki... Dziękuję za dobrą nowinę o przeprowadzonych badaniach związanych z wiarą i ufną modlitwą do Maryi z Guadelupe. "Nabożeństwo do Matki Bożej z Guadalupe ma pozytywny wpływ na problemy zdrowotne związane ze stresem. Taką tezę przedstawiają badania przeprowadzone przez Uniwersytet Alabamy w Stanach Zjednoczonych." Bogu niech będą dzięki za wybranie Maryi na Matkę Bożą i naszą!

mw

05.12.2017

Dziękuję za życie Józefa Piłsudskiego, walczącego o suwerenną Polskę, wspominanego dziś z okazji 150 rocznicy jego urodzin, co stało się początkiem obchodów jubileuszu powstania w 1918 roku Rzeczpospolitej Polskiej. Dziękuję też za życie pierwszego męża mojej babci, piłsudczyka, który na wiecu urodzinowym Marszałka przeziębił się i zmarł na zapalenie płuc.

mw

04.12.2017

Dziękuję za relacje dzisiejsze z Kongresu Ewangelizacji, jaki miał miejsce w Częstochowie na temat sakramentu bierzmowania jako inicjacji, a nie już dojrzałości i za konieczność ewangelizacji z tej okazji również rodziców kandydatów do bierzmowania! Dziękuję za różne metody jak kurs Alpha czy neokatechumenat. Dziękuję Ci, Panie, że prowadzisz tak naszą wspólnotę, że już ma doświadczenie w tej ewangelizacji podwójnej - młodzieży i równolegle ich rodziców!

mw

03.12.2017

Dziękuję za intencję Mszy św. za śp. Andrzeja Trojanowskiego. A także dziękuję za "margaretkowych" kapłanów i za homilie głoszone dziś o przygotowaniu do oddania się Maryi w niewolę miłości,aby uczyć się posłuszeństwa woli Bożej pod Jej przewodnictwem i być bliżej Jezusa... Dziękuję za piękne rozpoczęcie Adwentu 2017 - za wyjątkowy koncert jazzowy w NFM.

mw

02.12.2017.

Dziękuję za pierwszą sobotę miesiąca i żal z powodu niemocy i za radość ze wspólnego śniadania...

mw

01.12.2017.

Dziękuję za miłe wielogodzinne spotkanie z Basią i Ewą, za dobre wiadomości i te budzące troskę i nowe intencje modlitewne... Dziękuję za nowy miesiąc i kolejny dzień radości...

mw

Dziękuję Panie za szczęśliwe podróże, za ciepły dom i ciepłą herbatę. Dziękuję Ci Panie za Beatę, Krystynę i Grażynę, które dołączyły do Diakonii Modlitwy za Lidera! Dziękuję za radość wspólnej modlitwy (niekoniecznie w jednym miejscu)!

jw

Zmieniony: poniedziałek, 01 stycznia 2018 21:37
 
RocketTheme Joomla Templates