Ogłoszenia Wspólnoty z 2017-11-27 PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
niedziela, 26 listopada 2017 23:37

OGŁOSZENIA - 27.11.2017

1. Dzień Jedności za nami

W minioną sobotę mieliśmy okazję spotkać się na wspólnej Eucharystii i uwielbieniu z innymi Wspólnotami Odnowy naszej Archidiecezji. Było to niezwykle radosne wydarzenie.
Bardzo dziękuję w sposób szczególny Beatce za zorganizowanie zapisów, Wojtkowi, Kasi, Eli, Grześkowi, Małgosi za ich wkład w to wspólne świętowanie. Dziękuję również Wam wszystkim za obecność. To było wspaniałe widzieć tak licznie zgromadzony i rozmodlony Płomień pośród przedstawicieli innych Wspólnot. 

Relacja i zdjęcia z Dnia Jedności już niedługo na naszej stronie. Filmowe migawki można obejrzeć tutaj.

2. Spotkania i wydarzenia w grudniu

Dziś mieliśmy ostatnią konferencję z cyklu o Maryi o. Jarosławem.

Za tydzień 4.12. nie będzie Eucharystii. Zamiast tego odbędzie się spotkanie modlitewne. Konferencję wygłosi dla nas ks. Wojtek. 

8.12. w piątek spotykamy się wszyscy na wieczornej Eucharystii (g.18:00) w parafii Świętej Rodziny. W czasie tej Eucharystii złożymy zobowiązanie oddania się Jezusowi przez Maryję w niewolę miłości. Najprawdopodobniej tę Uroczystość poprowadzi dla nas o. Marcin, którego mieliśmy okazję gościć w naszej Wspólnocie w październiku.
Będzie to dla nas szczególny i wyjątkowy dzień. O tym, jak będzie przebiegał akt zawierzenia, opowiemy więcej 4.12. Jednak już teraz bardzo proszę, by dobrze przygotować się do tego wydarzenia. Święty Ludwik zaleca przed dokonaniem aktu oddania się Maryi spowiedź generalną. Mamy na to jeszcze niecałe dwa tygodnie. 
Osoby chętne do czytania, modlitwy wiernych, niesienia darów w czasie Eucharystii – proszę aby zgłaszały się do Ani S. lub do Wojtka O.

W sobotę 9.12. jedziemy na Jasną Górę. Przypominam o wpłacaniu pieniędzy (50zł) do Woli. Wszelkie szczegóły również u Wioli.

W poniedziałek przypadający po naszym akcie oddania się, tj. 11.12. spotykamy się o godz.19:00 na wspólnotowej Eucharystii.
Osoby, które nie są formalnie członkami naszej Wspólnoty, a mają w sercu pragnienie przynależności do Płomienia, będą miały możliwość złożenia deklaracji na Członka Wspólnoty w czasie Eucharystii 11.12. Członkowie Wspólnoty powinni brać udział w spotkaniach modlitewnych Wspólnoty, uczestniczyć w Eucharystii wspólnotowej, małych grupach i żyć zgodnie z zasadami Kościoła Katolickiego. Osoby, które chciałyby oficjalnie do nas dołączyć, proszone są o zgłaszanie się do swoich animatorów do kolejnego poniedziałku, tj.4.12.
Eucharystia 11.12. będzie połączona ze spotkaniem opłatkowym. Będzie to nasze ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym.

3. Dyżury

O modlitwę osłonową 4.12. prosimy grupę Hani i Eli.

4. Wyjazd do Lewina Kłodzkiego 2-3.12.

W najbliższy weekend wybieramy się do Lewina Kłodzkiego. Zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegóły tutaj

5. Czuwanie modlitewne w Częstochowie 3-4.02.2018 - zaproszenie od Wspólnoty Galilea

Wspólnota Galilea organizuje nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze, w nocy z soboty 3.02. na niedzielę 4.02.2018. Jesteśmy jako Wspólnota zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu. 

Mamy również do dyspozycji ok. 25 miejsc na wspólne dni skupienia. Wyjazd - w piątek w godzinach popołudniowych z Wrocławia na Apel Jasnogórski, w sobotę - dzień skupienia z nauczaniem i modlitwą, w nocy - czuwanie modlitewne przed Obrazem, w niedzielę - odsypiamy, jemy obiad i wracamy do domu. Osoby chętnie proszę o zgłaszanie się do 8.12. Koszt całego wyjazdu to ok. 150 zł.

6. Zajęcia dla dzieci - sobota godz.10

Wszystkie dzieci zapraszamy w sobotę na godz. 10 do salki parafialnej na Wittiga, na wspólne przygotowywanie kalednarzy adwentowych. Zajęcia organizują Justynka i Szymon H.

7. Sylwester 2017/2018

Wspólnotowa zabawa Sylwestrowa odbędzie się w salce na Wittiga. Wszelkie szczegóły dotyczące imprezy zostaną przekazane drogą mailową osobom, które zgłosiły chęć udziału. Jeśli jeszcze ktoś byłby zainteresowany - proszę o informację do mnie (Ania S.) 

Zmieniony: wtorek, 28 listopada 2017 13:38
 
RocketTheme Joomla Templates