Ogłoszenia Wspólnoty z 2017-10-30 PDF Drukuj Email
Ogłoszenia Wspólnoty
środa, 01 listopada 2017 15:42

OGŁOSZENIA - 30.10.2017

1. Okres Przygotowania do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi

W najbliższą niedzielę, tj 5. listopada rozpoczynamy 33-dniowe przygotowanie do aktu oddania się Maryi w niewolę miłości. Będzie to czas wymagający od nas mobilizacji do codziennych rozważań i pogłębionej modlitwy, dlatego gorąco zachęcamy i zalecamy, aby do tego czasu dokończyć czytanie Traktatu św. Ludwika. 

W okresie od niedzieli 5. listopada do czwartku 7. grudnia przygotowujemy się do uroczystego aktu oddania się Maryi, który odbędzie się 8. grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w czasie Mszy Świętej o godz. 18:00 w parafii Św. Rodziny. Przygotowanie podejmujemy w oparciu o książkę:

książka

W książce znajdują się teksty do codziennych rozważań (fragmenty Pisma Świętego oraz z Naśladowania Chrystusa Tomasza a Kempis lub Traktatu św. Ludwika) oraz modlitwy wskazane do odmawiania w poszczególne dni przygotowania. 

Na rozważania warto wygospodarować mimimum 30 minut każdego dnia. Prócz tego, w czasie 33-dniowego przygotowania wskazane są codzienny rachunek sumienia oraz częste uczestniczenie we Mszy Świętej. 

Jeżeli ktoś nie ma książki - proszę zgłosić się do swojego animatora. 

Oddanie się Maryi w niewolę jest dobrowolne. Jednakże każdy Członek Wspólnoty powinien podejmować rozważania przynależące do czasu przygotowania, jako ćwiczenia duchowe i formację wspólnotową. 

W niedzielę 5.11. podejmujmemy już rozważanie na Dzień 1 okresu I. 

2. Dyżury

W najbliższy poniedziałek spotykamy się na wspólnej Eucharystii i Agapie. W tym dniu nie będzie grup dzielenia.

O posprzątanie domu katechetycznego prosimy grupy Krzyśka i Artura (góra domu) oraz Irenki i Magdy (dół).
Dyżur liturgiczny podejmuje grupa Kasi i Beaty.
Za przygotowanie Agapy odpowiada grupa Ani i Magdy. 

3. Dzień Jedności wrocławskich wspólnot Odnowy

Już niebawem - w przeddzień uroczystości Chrystusa Króla, czyli w sobotę 25.11.2017 - odbędzie się Dzień Jedności wrocławskich wspólnot Odnowy.

Dzień Jedności to jedyny dzień w ciągu roku, w którym powinien wziąć udział każdy członek Odnowy w Duchu Świętym naszej diecezji. To czas formacji, wspólnego świętowania, budowania jedności między naszymi wspólnotami.

Zapisywać się można (i należy ;)) u Beaty Skulimy (po spotkaniach poniedziałkowych lub telefonicznie). 
Zmieniony: wtorek, 07 listopada 2017 21:54
 
RocketTheme Joomla Templates