Listopad 2017 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 30 maja 2017 00:00

dzd-listopad2017Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
    Dusza moja pragnie Boga, 
    Boga żywego: 
    kiedyż więc przyjdę i ujrzę 
    oblicze Boże? 
Łzy stały się dla mnie chlebem 
we dnie i w nocy, 
gdy mówią mi co dzień: 
"Gdzie jest twój Bóg?" 
    Gdy wspominam o tym,
    rozrzewnia się dusza moja we mnie, 
    ponieważ wstępowałem do przedziwnego namiotu, 
    do domu Bożego, 
    wśród głosów radości i dziękczynienia 
    w świątecznym orszaku.

Psalmista, gdy jest mu ciężko, radzi sobie wspominając piękne chwile z Panem Bogiem. Rozrzewnia się z wdzięczności.

A ja? Kiedy ostatnio rozrzewniłam/rozrzewniłem się na myśl o dobroci Boga?

Jeśli zechcesz uwielbić Boga i podziękować Mu za Jego dobroć, zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w listopadzie? Kliknij Więcej...

30.11.2017.

Dziękuję za św. Andrzeja, apostoła i za tradycyjne Andrzejki, ostatnią zabawę przed czasem wyciszenia i refleksji jakim jest Adwent, przygotowujący do narodzin Jezusa. Dziękuję za wszystkich Andrzejów, zwłaszcza za przyjaciół...

mw

29.11.2017.

Dziękuję za św. Zdzisława i za wszystkie osoby, którym patronuje... Dziękuję za powolność w dochodzeniu do zdrowia, za czas łaski...

mw

27.11.2017.

Dziękuję Ci, Duchu Święty, za konferencję ojca Jarosława, za słowa, które wkładasz w Jego usta.

Zbyszek

Dziękuję za ponowienie intronizacji Pana Jezusa - Króla Polski, naszych serc, rodzin i wspólnot, Króla całego świata i wszystkiego stworzenia... Dziękuję za dziś wspominanego św. Wirgiliusza, patrona Salzburga i Austrii, benedyktyna pochodzącego z Irlandii. Czy to z nim kojarzy się dziecięca zabawa: "Ojciec Wirgiliusz uczył dzieci swoje..."?

mw

26.11.2017.

Dziękuję za pomysł wyjazdu do Lewina :DDD

Maja

Dziękuję za życie ks. Andrzeja Szpaka, opiekuna hippisów u salezjanów...Był głośno wytykany a dziś podziwiany za wierność tych przyjaciół do końca jego dni...

mw

25.11.2017.

Dziękuję za słabości zatrzymujące mnie dziś w domu, za tęsknotę do wspólnej modlitwy w Dniu Jedności, za zaufanie, że wszystko, nawet silny ból głowy i gardła jest po coś.

mw

24.11.2017.

Za amerykańskie święto Dziękczynienia, gdy wszyscy dziękują Bogu i sobie nawzajem za wszystko... Dziękuję za małą grupę dzielenia, za umacnianie w wierze i rozumieniu rożnych doświadczeń... Za ptaszki zaglądające w okno dziękuję!

mw

23.11.2017.

Za dzisiejszy wieczór - dziękuję Ci, Panie.

Marysia

22.11.2017.

Dziękuję za św. Cecylię, patronkę scholi i chórów, muzyki kościelnej i muzyków grających na różnych instrumentach... Dziękuję za naszą diakonię uwielbienia, pomagającą modlić się we wspólnocie gorliwiej i piękniej...

mw

21.11.2017.

Dziękuję za wspomnienie ofiarowania NMP i za dzisiejszych solenizantów, szczególnie ks. Janusza, proboszcza parafii pw Świętej Rodziny, opiekuna parafialnego Klubu Seniora, redakcji "U Świętej Rodziny" i Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich...

mw

20.11.2017.

Dziękuję za "talenty" czyli obdarowania - życiem, człowieczeństwem, kobiecością, światem pięknym, przyjaznym, rozległym i Ojczyzną - Polską cierpiąca przez wieki, wolną i niepodległą, wyzwoloną od totalitaryzmów i budującą jedność w różnorodności wspólnoty europejskiej... Dziękuję za Jezusa i Jego Matkę, za chrzest św. i Kościół św. prowadzący do zbawienia. Dziękuję za wszystkie sakramenty św. i za sakramentalia. Dziękuję za wspólnotę i jej zadania, za ludzi, których stawiasz na drodze, za kapłanów karmiących Twoim Ciałem na życie wieczne. Dziękuję za rodzinę i przyjaciół, za miłość i dzisiejsze dziękczynienie prowadzone przez Anię... Za wszystko dziękuję! Jesteś wielki, Boże! Godzien czci i chwały w każdym momencie!

mw

19.11.2017.

Dziękuję za Dzień Pański upominający się dziś o ubogich...

mw

Dziękuję Ci Panie za niezwykłe dwa dni, za Twoją obecność i działanie.

Marysia

18.11.2017.

Dziękuję za przykład pobożnego życia i obrony czystości przez bł. Karolinę Kózkównę. Dziękuję za dzisiejszą dobrą wiadomość o mianowaniu nowego biskupa dla diecezji gliwickiej. W Gliwicach stawiałam pierwsze kroki, a kościół pw. św. Piotra i Pawła, obecnie katedra, jest świątynią, gdzie sakrament I Komunii św. i bierzmowania przybliżał mnie do Bożej miłości. Dziękuję Ci, Panie Jezu, za gliwicki okres mojego życia...

mw

17.11.2017.

Dziękuję za św. Elżbietę Węgierska, córkę królewską, która zmarła z wycieńczenia i umartwienia w wieku 24 lat, osieracając trójkę dzieci. Podobnie do swej Ciotki, św. Jadwigi Śląskiej z Trzebnicy, gdy owdowiała wyrzekła się tytułów i bogactw, rozdając majątek ubogim i opiekując się charytatywnie potrzebującymi. "Szaro odziana i bosa nie różniła się od biedaków, którym posługiwała". Taką wspaniałą świętą Patronkę mają wszystkie Elżbiety, Ele i Eluśki, które dziś obchodzą swoje imieniny. Dziękuję za te, które znam i które ją naśladują, na swoją miarę i możliwości... Dziękuję!

mw

16.11.2017.

Dziękuję za wspominaną dzisiaj w liturgii Matkę Bożą Ostrobramską, Matkę Miłosierdzia. Dziękuję za wczorajszą Mszę św. z modlitwą wypominkową za Siostry, Nauczycieli i Przyjaciół Szkoły Urszulańskiej. Za zmarłe koleżanki z ławy szkolnej i zmarłych z rodzin modlitwę prowadziły wychowanki różnych roczników i obecne licealistki. Dziękuję za homilię ks. Aleksandra Radeckiego i celebrację Mszy św....

mw

15.11.2017.

Dziękuję za koniec choroby mojej, Piotrusia i Hani.

mw

13.11.2017.

Dziękuję Ci Panie za dzisiejsza Eucharystię, za różaniec z Jerozolimy, za Alę, która mnie nim obdarowała. Jaki Ty, Panie, jesteś dobry! Dziękuję Ci, Panie, za możliwość powierzenia się Matce Bożej, za tę wspólnotę, za każdego jej członka. Dzięki Ci Panie!

ao

12.11.2017.

Dziękuję za cierpiącą niedzielę...

mw

Dziękuję Ci Panie za tych Życzliwych, którzy mi pożyczyli, przywieźli i odwieźli klęczkosiad - oraz za rewelacyjny dzisiejszy koncert.

Marysia

11.11.2017.

Dziękuję za św, Marcina i wszystkich Marcinów obchodzących dziś swoje imieniny, a zwłaszcza za ks. Marcina, któremu dziś życzono by został biskupem, jak jego Patron.

mw

10.11.2017.

Dziękuję za miłość, jaką dajesz tak hojnie, miłość do Ciebie, Twojej Matki, Maryi, do naszej Macierzy - Ojczyzny, której 100-lecie niepodległości przypadające za rok, już zaczynamy świętować. I dziękuję Ci za miłość do każdego nowego życia, jakie dajesz tak licznie polskim matkom.

mw

09.11.2017.

Dziękuję za dzisiejsze spotkanie małej grupy i radość jaką dajesz z dzielenia się Twoją miłością, mądrością i przykładem działania łaski... I dziękuję za modlitwę śpiewem "Witaj Gwiazdo morza" (Ave maris Stella), za jej piękne słowa i prostą melodię... 

mw

08.11.2017.

Dziękuję za dzisiejszą pracę redakcyjną zamykającą kolejny numer. Dziękuję za Twoją obecność z nami, Emmanuelu!

mw

Dziękuję Ci Panie za tych, którzy pamiętają, pytają, pomagają.

Marysia

07.11.2017.

Dziękuję za wykształcone, dociekliwe kobiety, za talenty, jakimi je, Panie, obdarzasz, a zwłaszcza za pierwszą studentkę Sorbony, Marię Skłodowską-Curie, która cierpliwą pracą w laboratorium uzyskała nowy pierwiastek radioaktywny - rad. Dziś jest wspominana z okazji 150 rocznicy urodzin.

mw

06.11.2017.

Dzięki Ci, Panie za dobre nowiny, za ludzi, przez których działasz i za tych, którzy w "Orędowniku" wstawiają się w potrzebach innych. Dziękuję Ci, Panie, za Łukaszka, który przeszedł dwie udane operacje (w USA), że udało się zebrać na to środki. Bądź uwielbiony, Panie, że opiekujesz się swoimi dziećmi. Dziękuję za Maję i Kaję, za Stasia i Natalkę, za miłość jaką dajesz kochającym ich rodzicom i dziadkom. Dziękuje za miłość Twoją do każdego z nas.

mw

Dziękuję Ci Panie Boże za uratowanie Adama, i za wszystkie osoby modlące się za Niego. Ty jesteś Królem Życia.

Marysia

05.11.2017.

Za dzisiejszy wspaniały koncert w odwróconej sali NFM - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję za te osoby, które pamiętają o moich najbliższych i opiekują się ich grobami. Dziękuję za dzisiejsze rozmowy rodzinne i szczęśliwy powrót do domu.

mw

Dziękuję Ci Panie za nadodrzańskie wały, za piękną pogodę, za czas na długie spacery.

Marysia

04.11.2017.

Dziękuję za św. Karola, patrona Ojca Św. Jana Pawła II i dziękuję za wszystkich Karolów znanych i nieznanych, niech wspominany dziś Patron prowadzi ich także do świętości.

mw

03.11.2017.

Dziękuje za ludzi, których stawiasz na mojej drodze. Za Krysię Łotocką, która zasnęła na wieczność wczoraj, w Dniu Zmarłych, za jej miłość do rodzinnego miasta Lwowa, którą dzieliła się wspominając wraz z moją śp. Mamą czas młodości spędzony w tym pięknym mieście Ich młodości.

mw

02.11.2017.

Dziękuje za uważność motorniczego i sprawne hamulce w tramwaju i w aucie. Dziękuję za Dzień Zaduszny - czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych, by mieli wieczny udział w Chrystusowym Królestwie. Dziękuję za odwagę wieczornej wyprawy na cmentarz, gdzie światła kolorowych zniczy wskazywały rzeczywistość obcowania świętych.

mw

01.11.2017.

Za znośną pogodę w dzień wspominania Wszystkich Świętych, którzy przeszli przez życie dobrze czyniąc. Niektórzy są znani, liczniejsi nieznani, czczeni tylko w swoich rodzinach - odwiedzamy ich groby i palimy znicze modlitewnej pamięci. Dziękuję za możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych dzisiaj i przez 7 kolejnych dni.

mw

Za piękno przyrody, za to, że tak wspaniale wszystko stworzyłeś - dziękuję Ci, Stwórco wszystkiego.

Zbyszek

Zmieniony: piątek, 01 grudnia 2017 18:31
 
RocketTheme Joomla Templates