2017-10-15 XXVIII Niedziela Zwykła PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
środa, 18 października 2017 22:29

XXVIII Niedziela Zwykła

15 X 2017 rok

Czytania:
Iz 25, 6-10a Uczta mesjańska;
Flp 4, 12-14. 19-20 Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia;
Mt 22, 1-14 Przypowieść o zaproszonych na ucztę.

W tym tygodniu
w poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Jadwigi Śląskiej;
we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
w środę święto św. Łukasza, ewangelisty;
w piątek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

  1. W miesiącu październiku Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 1730. Przewodniczą tej modlitwie: w poniedziałki – dzieci szkolne, we wtorki – Klub Seniora i Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich, w środy – Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego, w czwartki – młodzież, w piątki – Odnowa w Duchu Świętym, w soboty – Żywy Różaniec i Wspólnota Bożego Miłosierdzia.
  2. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym codziennie możemy wydawać ponad 200 ciepłych posiłków i chleb.
  3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Płomień Pański zaprasza na kontynuację cyklu: "Przez Maryję do Jezusa". Zapraszamy na konferencje Ojca Marcina Wirkowskiego w poniedziałek o godz. 1900 do kaplicy w Domu Parafialnym.
  4. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych: „Jezus Maria czy Jezu ufam Tobie?”, która odbędzie się we wtorek, 17 października, po wieczornej Eucharystii w Domu Parafialnym.
  5. Zapraszamy osoby dorosłe do modlitwy tzw. formułą modlitwy Jezusowej. Jest to jedna z najstarszych tradycji modlitewnych Kościoła, powstała w IV wieku wśród mnichów żyjących na pustyniach. Spotkanie będą poprzedzone wprowadzeniem w praktykę modlitwy Jezusowej, która przebiega w całkowitej ciszy. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę, 18 października, w kaplicy Domu Parafialnego.
  6. W przyszłą niedzielę, 22 października, nasi ministranci będą rozprowadzać kalendarze i znicze nagrobne. Dochód przeznaczony będzie na zimowy wyjazd w czasie ferii.
  7. Przedszkolaków i dzieci szkole zapraszamy w sobotę, 28 października, na parafialny Bal Wszystkich Świętych. Początek o godz. 1100.
  8. W 17. Dzień Papieski w zbiórce przeznaczonej na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin zebraliśmy kwotę trzech tysięcy złotych. Bóg zapłać!
  9. Polecamy nowy numer naszego czasopisma U Świętej Rodziny zatytułowany Pokuta i Różaniec oraz diecezjalnego Nowego Życia poświęcony Świętej Jadwidze.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci: +Stefania Nowak, +Pola Górecka i +Jerzy Szwarnowski. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na rozpoczęty tydzień – Szczęść Boże!

 
RocketTheme Joomla Templates