2017-10-08 XXVII Niedziela Zwykła PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
niedziela, 08 października 2017 14:01

XXVII Niedziela Zwykła

8 X 2017 rok

Czytania:
Iz 5, 1-7 Pieśń o winnicy;
Flp 4, 6-9 Czyńcie to, czego się nauczyliście;
Mt 21, 33-43 Przypowieść o dzierżawcach winnicy.

W tym tygodniu
w poniedziałek obchodzimy wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;
w piątek bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

  1. W miesiącu październiku Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 1730. Przewodniczą tej modlitwie: w poniedziałki – dzieci szkolne, we wtorki – Klub Seniora i Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich, w środy – Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego, w czwartki – młodzież, w piątki – Odnowa w Duchu Świętym, w soboty – Żywy Różaniec i Wspólnota Bożego Miłosierdzia.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada 17. Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy Naprzód z Nadzieją”. Po Mszy odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin.
  3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Płomień Pański od poniedziałku, 9 października, rozpoczyna cykl formacyjny zatytułowany: "Przez Maryję do Jezusa". Będzie to czas przygotowania do zawierzenia się Bogu przez ręce Maryi. Konferencje będzie głosił Paulin, Ojciec Marcin Wirkowski. Zapraszamy w poniedziałki na godz. 1900 do kaplicy w Domu Parafialnym.
  4. Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie” zaprasza we wtorek, 10 października, na spotkanie o godz. 1700 w Domu Parafialnym. Pan prof. Wacław Leszczyński przedstawi książkę zatytułowaną: ”Niezwykłe życie Jadwigi Leszczyńskiej”.
  5. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek, 12 października po wieczornej  Eucharystii.
  6. Październikowe Nabożeństwo Fatimskie zostanie połączone z nabożeństwem różańcowym w piątek, 13 października, o godz. 1730.
  7. W przyszłą niedzielę z okazji 33 rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki wraz z NSZZ "Solidarność" Region Dolny Śląsk zapraszamy na uroczystą Mszę w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona o godz. 1230. Przed nabożeństwem, o godz. 1200 zgromadzimy się na naszym Cmentarzu przy pomniku ks. Jerzego i innych pomordowanych kapłanów, aby tam odmówić modlitwę i złożyć kwiaty.
  8. Zapraszamy osoby dorosłe do modlitwy tzw. formułą modlitwy Jezusowej. Jest to jedna z najstarszych tradycji modlitewnych Kościoła, powstała w IV wieku wśród mnichów żyjących na pustyniach Egiptu, Syrii i Palestyny. Spotkania będą poprzedzone wprowadzeniem w praktykę modlitwy Jezusowej, która przebiega w całkowitej ciszy.. Zapraszamy w środy na godz. 1900 do kaplicy Domu Parafialnego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w przyszłą środę, 18 października.
  9. Polecamy nowe numer naszego czasopisma U Świętej Rodziny zatytułowany Pokuta i Różaniec oraz diecezjalne Nowe Życie poświęcone Świętej Jadwidze.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odszedł świętej pamięci: +Alina Stasiak,  +Seweryna Chaikh-Ali,  +Roman Płoszyński,  +Bożena Kamińska,  +Kazimiera Sarnecka.    Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Na rozpoczęty tydzień – Szczęść Boże!

 
RocketTheme Joomla Templates