2017-10-01 XXVI Niedziela Zwykła PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
niedziela, 01 października 2017 16:40

XXVI Niedziela Zwykła

1 X 2017 rok

Czytania:
Ez 18, 25-28 Bóg nie chce śmierci grzesznika;
Flp 2, 1-11 Jezus Chrystus wzorem pokory;
Mt 21, 28-32 Grzesznicy uwierzyli Janowi.

W tym tygodniu
w poniedziałek obchodzimy wspomnienie świętych Aniołów Stróżów;
w środę
św. Franciszka z Asyżu;
w czwartek św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
w sobotę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

  1. W miesiącu październiku Nabożeństwa Różańcowe odprawiane będą codziennie o godz. 1730. Zapraszamy do przewodniczenia tej modlitwie: w poniedziałki – dzieci szkolne, we wtorki – Klub Seniora i Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich, w środy – Rodzinę bł. Edmunda Bojanowskiego, w czwartki – młodzież, w piątki – Odnowę w Duchu Świętym, w soboty Żywy Różaniec i Wspólnotę Bożego Miłosierdzia. Wierni, którzy modlą się na różańcu odmawiając pięć dziesiątek danej tajemnicy, dostępują łaski odpustu.
  2. Klub Seniora zaprasza na comiesięczną Eucharystię w poniedziałek, 2 października, o godz. 1030 do kaplicy w Domu Parafialnym.
  3. Zapraszamy na cykl wtorkowych katechez dla dorosłych zatytułowany Dekalog Katolika. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 3 października, po wieczornej Mszy św. Temat spotkania: Dlaczego nie Budda, Mahomet – a Jezus? Katecheza odbędzie się w Domu Parafialnym.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić w piątek podczas sprawowanych Eucharystii, a szczególnie od godz. 1700 do 1830. W piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych Parafian.
  5. Liturgiczną Służbę Ołtarza zapraszamy na zbiórkę w piątek, 6 października, po wieczornej Eucharystii. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę, 7 października, na godz. 1000.
  6. Włączając się w ogólnopolską akcję Ratuj Różańcem Polskę i Świat zapraszamy w sobotę, 7 października, na wystawienie i adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1200. O godz. 1300 rozpoczniemy odmawianie czterech części Różańca.
  7. Biblioteka mieszcząca się na parterze Domu Parafialnego zaprasza czytelników do wypożyczania książek o tematyce religijnej. Zapraszamy w każdy poniedziałek od godz. 1700 do 1845.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odszedł świętej pamięci: +Andrzej Dębicki.    Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Na rozpoczęty tydzień – Szczęść Boże!

 
RocketTheme Joomla Templates