Październik 2017 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 30 maja 2017 00:00

dzd-10-2017

Kto się w opiekę oddał Najwyższemu
i mieszka w cieniu Wszechmocnego,

mówi do Pana: „Tyś moją ucieczką i twierdzą,
Boże mój, któremu ufam”.
  Bo On sam cię wyzwoli z sideł myśliwego

  i od słowa niosącego zgubę.
  Okryje cię swoimi piórami,
  pod Jego skrzydła się schronisz.
Wierność Jego jest puklerzem i tarczą;

nie ulękniesz się strachu nocnego.
Ani strzały za dnia lecącej,
ani zarazy, co skrada się w mroku,
ani moru niszczącego w południe.
  Nie przystąpi do ciebie niedola,

  a cios nie dosięgnie twego namiotu.
  Bo rozkazał swoim aniołom,
  aby cię strzegli na Wszystkich twych drogach.

Jeśli chcesz uwielbiać Boga i dziękować za Jego niezawodną opiekę, zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w październiku? Kliknij Więcej... 

31.10.2017.

Dziękuję za czas i siły na przygotowanie jutrzejszego świętowania. Dziękuję za apele duszpasterzy dotyczące obcych nam zwyczajów, tak "modnych" ostatnio: "Halloween - nie jest niewinną, beztroską zabawą, ale grozi otwarciem się na działanie złych duchów"! Chrońmy nasze dzieci przed niebezpieczną tradycją pogańską.

mw

29.10.2017.

Dziękuję za wszystkie przypominajki w "piątki, świątki i w niedzielę" o modlitewnej pamięci za solenizantów i jubilatów z naszej wspólnoty... to łączy!

mw

28.10.2017.

Dziękuję za dziś wspominanych Apostołów św. Szymona i Judę Tadeusza i za każdego, komu patronują. Dziękuję za dzisiejsze spotkanie wychowanek urszulańskich różnych roczników. Za Irenkę, Jagę i Teresę z mojej klasy, za absolwentki gimnazjalne i licealne, które przyszły pierwszy raz na spotkanie. Dziękuję za smaczny tradycyjny placek drożdżowy z kruszonką.

mw

27.10.2017.

Dziękuję za lekarstwo, które pomogło mi w nocy, sporządzone z zielonych orzechów wg przepisu babci... Dziękuję za rozpoczęte dziś spotkanie modlitewne w Asyżu, w rocznicę pamiętnego w 1986 r. z inicjatywy św. Jana Pawła II.

mw

Panie, tak bardzo Ci dziękuję za to, że ogromnie trudna praca jakoś idzie i widać postępy. Wspomagaj mnie, proszę, nadal.

Maciek

26.10.2017.

Dziękuję Ci, Panie za Twoją Matkę i za to wspólnotowe przygotowanie do zawierzenie się Jej całkowicie, by zawsze być blisko Ciebie, jak Ona...

mw

Za tyle rzeczy miałem Tobie Panie, ostatnio podziękować, ale... zapomniałem. Dziękuję więc dziś. Dziękuję za wszystkie te minione dni, kiedy stanąłeś obok i razem ze mną niosłeś te wszystkie moje trudy i ciężary. Dziękuje.

Maciek

25.10.2017.

Dziękuję za "niski pułap chmur", trzymający mnie w domu i pozwalający wydobrzeć... Dziękuję za powrót rodzinki i nowe siły...

mw

23.10.2017.

Dziękuje za rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego w dniu wspomnienia św. Jana Pawła II, który miał ponad 100 wyjazdów apostolskich w czasie swojego pontyfikatu. Dziękuję za film "Dwie korony". Wielkich Świętych mamy!!!

mw

21.10.2017.

Dziękuję za św. Urszulę, mężną niewiastę, patronkę szkół urszulańskich, która dzisiaj bardzo uroczyście przyjmowała pod swą opiekę nowe uczennice i uczniów (!). Dziękuję za wszystkie Urszule, Ulki, Ule i za wczorajsze Solenizantki Ireny, Irki i Ircie - błogosław im, Panie!

mw

20.10.2017.

Dziękuję za wszystkie wynalazki diagnostyczne, za zapis usg podglądający rozwijające się życie pod sercem matki i jej radość z komentarzy lekarza i obserwujących studentów... Dziękuję za życie!

mw

19.10.2017.

Za dzisiejsze spotkanie z Ewą i Basią szczególnie dziękuję, za wspominki w miejscu pierwszej randki, za słodkości i radość z tego, że jesteśmy jako-tako zdrowe, z wymiany zdań i bycia razem kilka godzin. Dziękuję Ci, Panie, za ten czas...

mw

18.10.2017.

Dziękuję za Olgę w dniu Jej urodzin - za wszystkie lata, za Twoją opiekę, Panie Jezu.

Zbyszek

Dziękuję za 24 lata Kamila. I za wszystkie przyszłe Jego lata...

mw

16.10.2017.

Dziękuję za ów dzień radości z wyboru polskiego kardynała Karola Wojtyły na Piotra naszych czasów, dziś już świętego Jana Pawła II. Dziękuję za proroczy wiersz Juliusza Słowackiego, który pokazała mi wtedy Babcia jako jedną z nielicznych pamiątek zabranych ze Lwowa.

mw

15.10.2017.

Dziękuję za dzisiejszą Ewangelię o posłuszeństwie warunkującym bliskość rodzinną Jezusa... Dziękuję za przykład życia św. Jadwigi wspominanej dziś w liście Arcypasterza naszej diecezji, za papieskie błogosławieństw o jubileuszowe i odpust zupełny jaki można także jutro jeszcze uzyskać w Trzebnicy. Dziękuję za trud pielgrzymi podjęty przez rzeszę pieszych zmierzających do grobu patronki Dolnego Śląska, za Sebastiana, który przyjechał specjalnie w tym celu z Niemiec... Za cały Dzień Pański dziękuję...

mw

14.10.2017.

Dziękuję za patronkę dzisiejszą - Małgorzatę Alacoque i za wszystkie Małgośki.

mw

13.10.2017.

Dziękuję za dzisiejszą pogodę, za słońce przypominające swym ciepłym blaskiem dzień objawień sprzed 100 lat w Fatimie. Wtedy widoczna była na jego tle cała Święta Rodzina, a także Maryja Różańcowa i Szkaplerzna... Cud Fatimy jest coraz bardziej rozumiany, dziękuję Ci, Panie, za to...

mw

12.10.2017.

Dziękuję za małą grupę dzielenia, jej animatorkę i otwartość każdej osoby... Dziękuję za Twoją Matkę, Panie, którą dałeś nam jako Skarbnicę Łask i Najlepszą Matkę i przypominasz nam teraz o tym...

mw

11.10.2017.

Dziękuję za Anię, wspominaną dzisiaj w nowennie w dniu pierwszej rocznicy odejścia z ziemskiego życia. W redakcyjnej pamięci jest wiele Jej tekstów stale aktualnych. Dziękuję Ci, Panie, za wieloletnią naszą znajomość i współpracę... Dziękuję!

mw

Dziękuję Ci, Panie, za proboszcza Jana, za jego otwarte serce przepełnione miłością, za wczorajszą modlitwę uwielbienia oraz za dzisiejszy deszcz też. Dziękuję Ci, Panie!

a.o.

10.10.2017.

Dziękuję Ci, Panie za to, że zorganizowałeś mi wyjazd najwygodniejszy z wygodnych, że nie musiałam szukać połączeń, przesiadek i z nich korzystać, o wszystko się zatroszczyłeś jak kochający Ojciec... Dziękuję Ci, Panie Jezu za to, że doświadczam skuteczności tej dziecięcej ufnej prośby: "Ty się tym zajmij, Jezu".

mw

09.10.2017.

Dziękuję za Twoją obecność przy mnie i za to, że niewiadome okazało się znośne i nawet - dzięki Tobie - miłe, wbrew moim oczekiwaniom. Dziękuję, że uczysz mnie stale ufności Tobie, dziękuję!

mw

08.10.2017.

Dziękuję za szczęśliwy powrót Tomka i za niedzielne spotkanie rodzinne. Dziękuję za pasowanie Hani na ucznia, za patronkę jej szkoły i za spokój deszczowego dnia, Dnia Pańskiego...

mw

07.10.2017.

Dziękuję za pierwszą sobotę i Królową Różańca św. dzisiaj czczoną. Za "Różaniec do granic" i moc działania modlitwy. Dziękuję za pooperacyjne powroty do zdrowia moich przyjaciół i za wszystkie radości dziękuję.

mw

06.10.2017.

Dziękuję Ci Panie za osoby, które pomogły mi dziś w drodze powrotnej z pracy, oraz za świetny koncert.

Marysia

05.10.2017.

Dziękuję za bardzo dobre wyniki. I za Twoje prowadzenie krok po kroku. Dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję Ci Panie za dzisiejsze popołudnie, przygotowane i podarowane przez Ciebie. Dziękuję!

Marysia

04.10.2017.

Dziękuję za św. Franciszka, czczonego bardzo przez moją prababcię, która dała pierworodnemu imię Franciszek, a także jednej z młodszych córek - Franciszka. Dziękuję za powiększenie się rodziny o imiennika mojego dziadka. Archaniołowie w dniu swego święta taki imieninowy prezent sprawili Michałowi. Któż jak Bóg daje tyle radości i znaków. Niech będzie Bóg uwielbiony w tym nowonarodzonym. Chwała na wieki Panu!

mw

03.10.2017.

Dziękuję za otwartą wystawę w Centrum Zajezdnie przy ul. Grabiszyńskiej, siedzibie Ośrodka "Pamięć i Przyszłość" poświęconą Słudze Bożemu ks. Aleksandrowi Zienkiewiczowi, znanemu duszpasterzowi, świętemu. Dziękuję za zachowaną pamięć Jego postaci i charakterystycznego głosu... Dziękuję za wszystkich świętych, których postawiłeś, Panie na mojej drodze...

mw

02.10.2017.

Dziękuję za nowy miesiąc poświęcony Królowej Różańca Świętego - za piękną pogodę, Adorację Najświętszego Sakramentu i zachwyt nad kolorową jesienią - taki piękny świat dałeś nam Panie! Dziękuję!

mw

Dziękuję za naszych Aniołów Stróżów, że dałeś nam Panie te istoty, aby nas strzegły o każdej porze dnia i nocy. Dzieki Ci Panie!

AO

01.10.2017.

Dziękuję Ci Panie za Anię - za cudowne chwile i za trudne tematy, za jasne stawianie spraw i wyjaśnianie niejasnych, za bezpieczeństwo i moc przyjaźni. Dziękuję Ci za Jej siłę, konsekwencję, odwagę i caaaałą resztę.

Marysia

Zmieniony: środa, 01 listopada 2017 15:07
 
RocketTheme Joomla Templates