2017-09-10 XXIII Niedziela Zwykła PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
niedziela, 10 września 2017 14:02

XXIII Niedziela Zwykła

10 IX 2017 rok

Czytania:
Ez 33, 7-9 Obowiązek upominania;
Rz 13, 8-10 Miłość jest wypełnieniem Prawa;
Mt 18, 15-20 Braterskie upomnienie.

W tym tygodniu
w środę obchodzimy wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
w sobotę świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

  1. Zapraszamy dziś na nabożeństwo niedzielnych Nieszporów o godz. 1730.
  2. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym codziennie możemy wydawać ponad 200 ciepłych posiłków i chleb.
  3. W środę, 13 września, przypada Nabożeństwo Fatimskie. Tradycyjnie po wieczornej Mszy będziemy odmawiać różaniec fatimski, po czym odbędzie się procesja wokół naszego kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
  4. W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2017 został zgłoszony projekt „Uporządkowanie terenu i montaż ławek przy wejściu głównym cmentarza na Sępolnie”. Prosimy o poparcie i głosowanie na ten projekt, który ma numer 545. Głosować można od 15 września do 2 października. W przyszła niedzielę będą też wystawione karty do głosowania. Bliższe informacje na plakacie w gablocie przed kościołem.
  5. W imieniu organizatorów zapraszamy na VII Międzynarodowe Spotkanie Miłośników Ziemi Wołyńskiej i Kresów Wschodnich, które odbędzie się w dniach 16 i 17 września w Świątnikach koło Sobótki.
  6. Tegoroczne przygotowanie do pierwszej Komunii świętej w naszej parafii rozpoczniemy od wspólnego spotkania z uczniami klas III oraz ich rodzicami w poniedziałek, 18 września, na Mszy św. o godz. 1800, w święto św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży. Uroczystość pierwszej Komunii świętej odbędzie się w naszej parafii w ostatnią niedzielę maja, czyli 27 maja.
  7. Rada Osiedla w ramach akcji poprawy bezpieczeństwa na terenie Wielkiej Wyspy prosi o uwagi dotyczące usytuowania przejść dla pieszych przy głównych ciągach komunikacyjnych. Pisemne propozycje można składać w siedzibie Rady przy ul. Pautscha 4.
  8. W zbiórce do puszek na rzecz osób, które ucierpiały przez wichury zebraliśmy kwotę: sześć tysięcy dwieście czterdzieści złotych. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. Polecamy nowy numer diecezjalnego czasopisma Nowe Życie oraz naszego parafialnego U Świętej Rodziny. Egzemplarze wyłożone są na stoliku obok ambony

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci: +Józef Smułczyński,  +Lidia Brzozowska,  +Jakub Skowronek i  +Anna Damm    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na rozpoczęty tydzień – Szczęść Boże!

 
RocketTheme Joomla Templates