2017-09-03 XXII Niedziela Zwykła PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
niedziela, 03 września 2017 14:34

XXII Niedziela Zwykła

3 IX 2017 rok

Czytania:
Jr 20, 7-9 Prorok poddany próbie;
Rz 12, 1-2 Rozumna służba Boża;
Mt 16, 21-27 Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie.

W tym tygodniu
w piątek przypada święto Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

  1. Ksiądz Arcybiskup skierował do posługi w naszej Parafii nowego wikariusza, księdza dra Bartosza Mitkiewicza. Serdecznie witamy w naszej społeczności!
  2. Zapraszamy dziś na nabożeństwo niedzielnych Nieszporów o godz. 1730.
  3. Klub Seniora zaprasza na comiesięczną Mszę św. w poniedziałek, 4 września, o godz. 1030 do kaplicy w Domu Parafialnym.
  4. Klub Pielgrzyma działający przy naszej Parafii zaprasza na spotkanie inaugurujące nowy sezon wyjazdów. Spotkanie odbędzie się w środę, 6 września, o godz. 1830 w Domu Parafialnym. Plan wyjazdów wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
  5. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w piątek, 8 września, w Święto Narodzenia Matki Bożej zostanie odnowiony we wszystkich świątyniach w Polsce Akt Poświęcenia Kościoła Niepokalanemu Sercu Maryi. W naszej świątyni dokonamy tego Aktu podczas Mszy o godz. 900 i 1800.
  6. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Legnicy, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny oraz do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Wyjazd w najbliższą sobotę, 9 września, o godz. 730 sprzed kościoła. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt 50 zł. Zapisy u ks. Marcina.
  7. Tegoroczne przygotowanie do pierwszej Komunii świętej w naszej parafii rozpoczniemy od wspólnego spotkania z uczniami klas III oraz ich rodzicami w poniedziałek, 18 września, na Mszy św. o godz. 1800, w święto św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży. Uroczystość pierwszej Komunii świętej odbędzie się w naszej parafii w ostatnią niedzielę maja, czyli 27 maja.
  8. Wobec cierpienia i bólu, jakie przeżywają nasi rodacy, w związku z nawałnicami, które nawiedziły Polskę dwa tygodnie temu, Metropolita ks. Arcybiskup Józef Kupny zarządził zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym. W miarę naszych możliwości przyłączmy się do tej akcji. Jako Dolnoślązacy pamiętamy o wsparciu, którego udzielili nam inni, kiedy nasz region został dotknięty powodzią. Puszki zostaną wystawione po Mszach na balaskach.
  9. Polecamy nowy numer diecezjalnego czasopisma Nowe Życie oraz naszego parafialnego U Świętej Rodziny. Egzemplarze wyłożone są na stoliku obok ambony

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci: +Jan Jabłoński i  +Krzysztof Kalmarczyk.   Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na rozpoczęty tydzień – Szczęść Boże!

 
RocketTheme Joomla Templates