2017-08-27 XXI Niedziela Zwykła PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 15:27

XXI Niedziela Zwykła

27 VIII 2017 rok

Czytania:
Iz 22, 19-23 Klucz domu Dawidowego;
Rz 11, 33-36 Hymn na cześć mądrości Bożej;
Mt 16, 13-20 Ty jesteś Piotr i tobie dam klucze królestwa niebieskiego.

W tym tygodniu
w poniedziałek przypada wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
w piątek bł. Bronisławy, dziewicy.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

  1. Z dniem 1 września kończy posługę duszpasterska w naszej parafii ks. Piotr Rapacz. Ksiądz Arcybiskup skierował ks. Piotra do wrocławskiej parafii na Brochowie. Z całego serca dziękujemy za roczną posługę w naszej wspólnocie. Zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Piotra w środę o godz. 1800.
  2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić w piątek podczas sprawowanych Eucharystii, a szczególnie od godz. 1700 do 1830. Do spowiedzi zapraszamy dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny.
  3. W piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych Parafian.
  4. Należących do wspólnoty Żywego Różańca i Rycerzy Niepokalanej zapraszamy w sobotę, 2 września, o godz. 1700 na spotkanie, o godz. 1730 na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem, a o godz. 1800 na Mszę św. w intencji należących do Wspólnot i ich Rodzin.
  5. Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 3 września, o godz. 1030. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Uczniów klas pierwszych prosimy o przyniesienie do poświecenia: tornistry, książki i zeszyty.
  6. Rada Osiedla zaprasza na wycieczkę autokarową do Szklarskiej Poręby, Cieplic, Kowar i Kamiennej Góry. Termin: sobota 7 października, wyjazd godz. 730, powrót ok. 2100. Organizator pokrywa koszt autokaru oraz przewodnika, a uczestnicy bilety wstępu do wybranych obiektów. Bliższe informacje są zamieszczone na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 września.

Wszystkim rozpoczynającym w czwartek naukę i pracę dydaktyczną życzymy, aby Bóg udzielił obfitości darów Ducha Świętego. Życzymy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Wychowawcom wzajemnego zrozumienia i radości ze zdobywanej i przekazywanej wiedzy.

Na rozpoczęty tydzień – Szczęść Boże!

Zmieniony: wtorek, 29 sierpnia 2017 00:55
 
RocketTheme Joomla Templates