Sierpień 2017 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 30 maja 2017 00:00

dzd-08-2017

 Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia

Dzieła Pana są sprawiedliwe,
wszystkich uciśnionych ma w swojej opiece.
Drogi swoje objawił Mojżeszowi,
swoje dzieła synom Izraela.

Miłosierny jest Pan i łaskawy,
nieskory do gniewu i bardzo cierpliwy.
Nie zapamiętuje się w sporze,
nie płonie gniewem na wieki.

Nie postępuje z nami według naszych grzechów,
ani według win naszych nam nie odpłaca.
Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią,
tak wielka jest łaska Pana dla Jego czcicieli.

Jak odległy jest wschód od zachodu,
tak daleko odsunął nasze od nas winy.
Jak ojciec lituje się nad dziećmi,
tak Pan lituje się nad tymi, którzy się Go boją.

 

Jeśli chcesz uwielbiać Boga, chwalić Go i dziękować Mu, zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w sierpniu? Kliknij Więcej... 

31.08.2017.

Dziękuję Ci Panie za nowe życie na tym świecie - za Jadzię, jej rodziców i ich miłość.

jw

Dziękuję za otrzymany list od Powstańca z naszej parafii - ps. Wojtek, który pisze, że przecenia się ich. "Byliśmy zwykłymi ludźmi i jak powiedziała "Inka" - zachowaliśmy się "jak trzeba". Dziękuję za patriotyzm tych "zwykłych ludzi". Dziękuję za powrót dzieci z wakacji i spotkanie rodzinne, za ostatni dzień sierpnia i za wrześniowe plany... Dziękuję za rozmowę z Ewą, szykującą się do szpitala na ponowną operację - spraw, by i po niej mogła mówić...

mw

29.08.2017.

Dziękuję za inicjatywę Wojtka i nadzieję na dobrą zmianę. Dziękuję za okazję do rozważania dzisiejszej Ewangelii podczas OGLĄDANIA filmowej wersji spektaklu teatralnego SALOME...

mw

28.08.2017.

Dziękuję za przywrócenie sms-owej sprawności telefonu i za wszystkie przysłane życzenia i dobre słowa nagromadzone przez 2 miesiące - wielka radość! Dziękuję za poprawę zdrowia! I za wszystko!

mw

Najkochańszy Panie, dziękuję Ci za św. Augustyna i jeszcze chyba mocniej za św. Monikę - jego mamę, za świadectwo ich życia, namacalny dowód matczynej, wiernej, upartej, niezniechęcającej się modlitwy.

jw

27.08.2017.

Dziękuję za niedzielne przedłużenie rekolekcji w domowych pieleszach, za wspólne z Wojciechem Cejrowskim przejście Drogą Krzyżową od Ogrodu Oliwnego do Grobu Pańskiego - miejsca Nocy Zmartwychwstania. Dziękuję za nową, trudną intencję wstawienniczą, złożoną na ołtarzu z nadzieją, że Ty, Panie Jezu, zajmiesz się tym i będzie tak jak Ty chcesz, żeby było, za co już dziękuję.

mw

Za ten dzień spędzony w pokoju, radości, wdzięczności, bez oczekiwań. Za Twoje Słowo wychodzące naprzeciw moim problemom. Za życie. Dziękuję Ci, Panie Boże. I za opowieść Leszka o konkursie.

Marysia

26.08.2017.

Dziękuję za dzisiejsze świadectwa i szczęśliwe powroty do domu. Dziękuję za wszystkie relacje z rekolekcji umieszczone na naszej stronie i za zdjęcia... Utrwalają przeżyty czas z Tobą i między sobą...

mw

23.08.2017.

Dziękuję Ci Panie za Twoją matematykę i kolejne streszczenie lewińskiej katechezy! Dziękuję za trudną rozmowę, którą przeżyłam... Dziękuję Ci Panie za piękne zawody sportowe, relację Maćka i moich kochanych chłopaków, z których jestem taka dumna. :)

jw

22.08.2017.

Dziękuję za relacje z Lewina. Za to Panie Boże, że spełniasz marzenia ... :)

Zbyszek

21.08.2017.

Dziękuję Ci Panie za Twój Płomień i jego Przyjaciół, za rekolekcje, za ojca Piotra, za naszą liderkę Anię, redaktora sportowego Maćka i wszytkich uczestniów rekolekcji - tych w Lewinie i tych we Wrocławiu, którzy mągą być on-line nie tylko sercem, ale czytać i oglądać na bieżąco!

jw

18.08.2017.

Dziękuję za św. Jacka Odrowąża, dominikanina i za Jacków, Jacusiów, za księży "margaretkowych' i za dzisiaj wspominaną bł. serafitkę Sancję (Janinę Szymkowiak), dla których Eucharystia stanowiła skarb największy, dający siłę życia.

mw

17.08.2017.

Dziękuję Ci Panie za cudowne spotkanie w gronie ludzi z całego świata na kongresie IFLA, za nadchodzące dni bibliotekarskiej przygody i za siły, których mi dodałeś.

Marysia

16.08.2017.

Dziękuję za dzisiejszy dzień, za wszystkie osoby, które spotkałam i za telefon od Ewy, która po operacji może już mówić. Dziękuję za Twoją opiekę i lekarzy, z których jeden miał imię męża, a drugi brata...

mw

15.08.2017.

Dziękuję za powrót do domu i za wszystko, czego doświadczyłam dzięki Tobie, Panie i za uśmiechniętych aniołów dziękuję!

mw

12.08.2017.

Za muzykę w Dusznikach i wszelkie okoliczności jej towarzyszące - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

10.08.2017.

Za grupę XVI tegorocznej pieszej pielgrzymki wrocławskiej - dziękuję.

ws

08.08.2017.

Za Różany dzień - dziękuję Ci, Panie Boże. Za szkołę, jaką wzajemnie dla siebie stanowimy - dzięki Tobie... :)

Zbyszek

06.08.2017.

Dziękuję za opiekę nad pielgrzymami zmierzającymi do Częstochowy, za poranne Godzinki. Za dzisiejsze popołudniowe spotkanie. Dziękuję Ci - Panie Boże.

Zbyszek

04.08.2017.

Dziękuję Ci Panie za ludzi odpowiedzialnych, którzy znają wartość prawidłowego przepływu informacji nawet w prozaicznych sprawach, którzy odpisują na maile, są słowni i rzetelni. Takimi ludźmi zawsze się cieszę, gdy napotykam - i doceniam ich w zalewie wszechobecnej obojętności. Dziękuję Ci.

Marysia

Dziękuję za pokój w Polsce, za to że czuję się bezpieczna, za radość, za słońce, za każde nowe życie, które Panie dajesz. Za to, że jesteś Panie nieskończoną i czystą MIŁOŚCIĄ.

ao

Z góry dziękuję za nieplanowaną podróż i pobyt w sanatorium... jesteś bardzo hojny, Panie!

mw

02.08.2017.

Dziękuję za odpust zupełny w Święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli, które związane jest z bazyliką Matki Bożej Anielskiej pod Asyżem. Dziękuję Ci, Panie, za Twoje łaski!

mw

01.08.2017.

Dziękuję za godzinę W - powstańczy zryw, za wszystkie wspomnienia Tych, którzy przeżyli, za ofiarę życia poległych i uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia. Dziękuję za Staszka, S. Kingę, p. Wandę Fuchsę i ich świadectwa...

mw

Zmieniony: środa, 01 listopada 2017 15:05
 
RocketTheme Joomla Templates