Lipiec 2017 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 30 maja 2017 00:00


Wielbi dusza moja Pana,
i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.
Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej.
Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd
wszystkie pokolenia,
gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny.
Święte jest Jego imię -
a swoje miłosierdzie na pokolenia i pokolenia [zachowuje] dla tych, co się Go boją.
On przejawia moc ramienia swego,
rozprasza [ludzi] pyszniących się
zamysłami serc swoich.
Strąca władców z tronu,
a wywyższa pokornych.
Głodnych nasyca dobrami,
a bogatych z niczym odprawia.
Ujął się za sługą swoim, Izraelem,
pomny na miłosierdzie swoje -
jak przyobiecał naszym ojcom -
na rzecz Abrahama i jego potomstwa na wieki.


Jeśli chcesz uwielbiać Boga z Maryją, chwalić i dziękować Mu wobec narodów,
zostaw komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Chcesz dowiedzieć się, za co dziękowaliśmy Bogu w lipcu? Kliknij Więcej... 

31.07.2017.

Dziękuję za jagody od Hugo...

mw

30.07.2017.

Dziękuję za Twoją dobroć, jaką wyczytuję w wybranym słowie na niedzielną liturgię. Za uwagę św. Augustyna, że pragnienie już jest modlitwą. Potwierdza to Twoje hojne obdarowanie Salomona, który pragnął serca rozumnego do sądzenia Twego ludu i rozróżniania dobra od zła. Tobie się spodobało to pragnienie... Dziękuję za wszystkie obdarowania - dziś piękną pogodą, ciszą w domu, czasem na lekturę i rozmyślanie, a przede wszystkim za spotkanie z Tobą, Panie! W Eucharystii.

mw

29.07.2017.

Dziękuję za Martę, która się krzątała i za Marię, która słuchała i dziękuję za godzenie słuchania i krzątania w sobie...

mw

28.07.2017.

Dziękuję za św.Wiktora I papieża i męczennika, dzisiaj wspominanego w kościele i za wszystkich Wiktorów i Wiktorie, niech zwyciężają w swoim życiu każdego dnia! Dziękuję za nowe korony nałożone Królowej Jasnogórskiej - niech wraz z nimi odnawia się Królestwo Maryi w każdym z nas.

mw

27.07.2017.

Dziękuję za otrzymany wynik komputerowego badania Ewy i rozpoczęty proces leczenia. Dziękuję za powrót S. Jadwigi z kliniki po 3 uderzeniach chemii i dobre samopoczucie. Powierzam Ci, Panie, w obu przypadkach lekarzy pierwszego kontaktu i specjalistów - prowadź ich światłem Ducha Świętego, aby dobrze wykorzystali zdobytą wiedzę i pomogli wyjść zwycięsko w walce z chorobą. Dziękuję Ci za ortopedę, który udzielił dziś konsultacji i skierował na dalsze badania.

mw

Panie, dziękuję Ci za dzisiejszy wieczór. Z całego serca.

Marysia

26.07.2017.

Dziękuje za Świętą Annę, Matkę naszej najlepszej z Matek, Babcię Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Dziękuję za jej wspieranie swoich imienniczek, podopiecznych od momentu Chrztu Świętego, że jest niosącą łaski, bo takie znaczenie ma to imię. Dziękuję za wszystkie Anie, Hanki, Haneczki i Halszki. Niech każda z nich rozdaje łaski Boże i w mocy tego imienia będzie sama łaską Bożą, przyciągającą wszystkich do Zbawiciela. Dziękuję za to, że i ja jestem babcią i mam jedną z wnuczek "pełną łaski"...

mw

25.07.2017.

Dziękuję za Twoje prowadzenie, Panie Boże. I za ponowne poświęcenie samochodu - wraz z kluczykami :)

Zbyszek

Dziękuję za wczoraj świętujące imieniny Krysie i Krystyny i za ich patronkę, opiekującą się szczególny młynarzami i żeglarzami. Dziękuję za św. Jakuba Apostoła, zwanego Większym, syna Zebedeusza i Salome. I za jego podopiecznych współczesnych "Kubusiów", a także za Krzysiów, i niosącego Pana Jezusa legendarnego olbrzyma - św. Krzysztofa, patrona kierowców, szoferów i osób podróżujących.

mw


24.07.2017.

Dziękuję za to, że zmieniasz moje minusy na plusy, moje narzekanie na dziękczynienie, moje niezadowolenie w radość, moje myślenie w ufność Tobie, Panie i Tato jedyny...

mw

23.07.2017.

Dziękuję za niewydaną książkę śp. Ani Spich, z której wybrane fragmenty ukażą się w naszym parafialnym piśmie. Za opisaną Jej przyjaźń z Wandą Rutkiewicz, która zaginęła w Himalajach 25 lat temu - 13 maja 1992 r. Dziękuję za ten czas spędzony z Anią, Wandą i Juliuszem Słowackim...

mw

Dziękuję Ci za pokój, obecny w sercu pomimo powodu do niepokoju.

Marysia

22.07.2017.

Dziękuję za sobotni wypoczynek i czas na wysłuchanie gry Leszka Możdżera... Dziękuję za fragment listu św.Jakuba (Jk 5) i w odpowiedzi prośbę o modlitwę utytułowanego i sponiewieranego lekarza... Dziękuję za zespoły modlących się osób... Dziękuję za Portal Płomień Pański informujący, wspierający i mobilizujący do modlitwy, pamięci i czynienia dobra!

mw

Dziękuję za Twoją opiekę, Panie Boże. Za dzisiejsze Msze Święte i za wszystkie modlące się osoby...

Zbyszek

21.07.2017.

Dziękuję za szczęśliwe podróże dzieci i za udane wakacje Hani i Ali. Dziękuję za każdy dzień życia, za to, że mogę rozmawiać z Tobą bezgłośnie i wiem, że słyszysz i dziękuję za radość jaką dajesz!

mw

20.07.2017.

Dziękuję za patrona Wrocławia bł. Czesława, za wszystkie Czesie, Czesławy i Sławy, a także za Czesławów i Cześków, a naszemu tą drogą składam serdeczne życzenia, byś Ty, nasz Panie, obdarzył go mocą, odwagą i wszelkim błogosławieństwem. Dziękuję za moją Ciocię Tolę, która rozpoczęła 88 rok życia, dziękuję za jej sprawność, zdrowie, za dobroć i hojność, za jej dziecięctwo i radość wewnętrzną, za stałe poczucie humoru i wielką miłość do Polski. Dziękuję za to, że zabrała mnie w miejsca zapamiętane z dzieciństwa we Lwowie. Czułam się tam jak w sercu Polski.

mw

19.07.2017.

Dziękuję za dzisiejszy dzień, za poranne rozmowy o śmierci i życiu wiecznym i za południowe odwiedziny uśmiechniętych staruszek z broszurą "o życiu i śmierci"... Dziękuję za wiarę i miłość i za to, że nie muszę się bać kochającego Ojca, bo miłość nie zna lęku...

mw

Dziękuję Ci Panie za niezwykły dzień - za odpoczynek, pozytywne załatwienie kilku spraw i spędzenie długiego relaksującego czasu z dwójką fantastycznych ludzi.

Marysia

18.07.2017.

Dziękuję za świeże powietrze, jasne słońce, chleb i wodę, ludzi, których możemy słuchać i do których możemy mówić - za ten wpis w Itinerarium dziękuję w myśl rady św. Pawła: "W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was". (1 Tes. 5,18)

mw

17.07.2017.

Za MB Szkaplerzną dziękuję Ci, Panie... Za piękno przyrody i powtarzany od przeszło 30 lat festiwal poezji śpiewanej "Gitarą i piórem" - pod niebem, na borowickiej łące. Dziękuję za leśniczego Waldka, który z żerdzi zbudował pierwszą scenę i śpiewał do rana bez nagłośnienia pieśni z repertuaru "Wolnej Grupy Bukowina". Dziękuję za karkonoskiego barda Karola i wszystkich, którzy śpiewają już tylko po drugiej stronie życia, jak Marek Grechuta. Dziękuję za "gastronomiczną pogodę" minionego weekendu, duże parasole i za wytrwałych miłośników poezji.

mw

Za dzisiejszą wakacyjną wspólnotową modlitwę - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

16.07.2017.

Za dzisiejszą wizytę u Andrzeja - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

13.07.2017.

Dziękuję za Twoją opiekę podczas podróży, za spotkane osoby i pomyślne zakończenie "misji". Dziękuję za Twoją obecność we dnie i w nocy i za udzielającą się nadzieję...

mw

Dziękuję za wszystkich, którzy mówią sensownie i świadczą o Twojej miłości.

ws

10.07.2017.

Za Twoją opiekę - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

09.07.2017.

Dziękuję Ci Panie za ślub Wiktorii, udane wesele i takież spotkanie z kuzynostwem, pogodne rozmowy i pyszne jedzenie, za bezpieczną podróż powrotną... i za odzyskany parasol.

Marysia

07.07.2017.

Dziękuję za Andrzeja, za wszystkie z Nim rozmowy, czekoladki i drobne prezenty... Za dobro, które wokół Niego się działo. Spotkałem się z określeniem, że był takim dobrym aniołem - tak, zgadzam się, to dobre skojarzenie. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie.

Zbyszek

06.07.2017.

Dziękuję za Twoją opiekę i pomoc w potrzebie, której doświadczam wokół siebie. Dziękuję za prowadzenie Ewy w chorobie, za diagnozę i nadzieję na skuteczność operacji i za umocnienie Ewuni w nadziei, że wszystko będzie dobrze, czyli tak jak Ty chcesz, żeby było.

mw

05.07.2017.

Dziękuję za życie pożegnanego dzisiaj Andrzeja Trojanowskiego, syna Haliny - poetki poznanej w parafialnym Klubie Seniora. Dziękuję za wybrany hymn na Światowe Dni Młodzieży w Panamie „Niech Mi się stanie według słowa Twego”... Niech się stanie!

mw

04.07.2017.

Dziękuję za wyśmienity rosół i pyszną potrawkę z kurczaka. I przede wszystkim dziękuję Ci Tato za to, że wspierasz każdego dnia i daję radę iść dalej.


bk

Za dzisiejszy wieczór dziękuję Ci, Panie. I za muzykę.

Marysia

03.07.2017.

Dziękuję za Twoje prowadzenie, za Aniołów jakich stawiasz na mojej drodze - dzisiaj podwiózł mnie pod kliniki Anioł M. i nie czekałam na dalsze połączenie - tramwaj zawiózł mnie do przychodni punktualnie na czas. Dziękuję za obie lekarki i miły personel pomocniczy i za dalszy półroczny spokój z badaniami kardiologicznymi... Dziękuję za wszystko!

mw

Za radość w pracy, za udane zakupy i za czas spędzony z B. - dziękuję Ci, Panie.

Marysia

02.07.2017.

Dziękuję za Twoje słowo dające nadzieję...

mw

01.07.2017.

Dziękuje za Magnificat wyśpiewany dziś podczas Eucharystii i za rozpoczęcie nowego miesiąca maryjną sobotą... Dziękuję za las wzbudzający pragnienie letniego spaceru w chłodzie pachnącym żywicą... Piękny świat nam stworzyłeś, dziękuję!

mw

Za pierwszy rok w bibliotece i za nową umowę na stałe, za dzisiejszą imprezę i za spowiednika - dziękuję Ci, Panie.

Marysia

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:47
 
RocketTheme Joomla Templates