2017-06-11 Uroczystość Najświętszej Trójcy PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
niedziela, 11 czerwca 2017 13:36

Uroczystość Najświętszej Trójcy

11.06.2017 roku

Czytania:
Wj 34, 4-9 Bóg miłosierny i łagodny;
2 Kor 13, 11-13 Pozdrowienie w imię Trójcy Świętej;
J 3, 16-18 Bóg posłał swego Syna na świat, aby świat został zbawiony.

W tym tygodniu
we wtorek obchodzimy wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
w środę bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;
w sobotę wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

  1. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa czerwcowe o godz. 1730.
  2. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym codziennie możemy wydawać ponad 200 ciepłych posiłków i chleb.
  3. Rodziców dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii zapraszamy na spotkanie po Mszy o godz. 1600 do Domu Parafialnego.
  4. Młodzież naszej parafii przyjmie w poniedziałek podczas wieczornej Eucharystii Sakrament Bierzmowania, który udzieli im Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jacek Kiciński CMF.
  5. Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie” zaprasza na spotkanie i prelekcję pana Piotra Klimczaka pt.: ”Kultura chrześcijańska w polskiej szkole – świadectwo nauczyciela i rodzica”. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 13 czerwca, o godz. 1700 w Domu Parafialnym.
  6. We wtorek, 13 czerwca, przypada Nabożeństwo Fatimskie. Tradycyjnie po wieczornej Mszy będziemy odmawiać różaniec fatimski, po czym odbędzie się procesja wokół naszego kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
  7. W czwartek, 15 czerwca, przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. zostaną odprawione o godz. 700, 900, 1230, 1600,1800 i 2000. Tradycyjnie procesja zjednoczy trzy parafie Wielkiej Wyspy. Po Mszy o godz. 900 dołączymy się do procesji wyruszającej z kościoła św. Faustyny. Prosimy o udekorowanie posesji i okien wzdłuż ulicy Dębowskiego. Próba dla dziewczynek, które pragną sypać kwiatki odbędzie się w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy, przed naszym kościołem. Na procesję prosimy wziąć śpiewniki. Prosimy też o płatki kwiatów.
  8. Przez Oktawę Bożego Ciała procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła będą obywały się podczas nabożeństw czerwcowych o godz. 1730.
  9. Polecamy nowy numer diecezjalnego czasopisma Nowe Życie, którego przewodnim tematem jest: Ziemia, dar Boga dla człowieka.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci: +Janina Bednarska i  +Zbigniew Herman.   Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na rozpoczęty tydzień – Szczęść Boże!

 
RocketTheme Joomla Templates