Maj 2017 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 29 stycznia 2017 19:42

Sprawiedliwi, radośnie wołajcie na cześć Pana, 
prawym przystoi pieśń chwały. 
Sławcie Pana na cytrze, 
grajcie Mu na harfie o dziesięciu strunach.

Nie każdy może sławić Pana grą na cytrze lub na harfie.

Ale każdy może chwalić Pana śpiewem, tańcem, modlitwą, gestem.

Jeśli chcesz Mu dziękować słowem, napisz komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Aby przeczytać, za co dziękowaliśmy Bogu w maju, kliknij Więcej...

31.05.2017.

Dziękuję za dzisiejsze święto Nawiedzenia św. Elżbiety Zachariaszowej mieszkającej w Ain Karim przez NMP, za spotkanie dzieci w łonach ich Matek - św. Jana Chrzciciela z Jezusem, za obecność w tym spotkaniu Ducha Spiętego i wyśpiewane przez Maryję Magnificat...Dziękuję za każde spotkanie z Maryją, zwłaszcza te nieodnotowane w Ewangelii ongiś, a i dziś często nierozpoznane...

mw

30.05.2017.

Dziękuję za sakrament bierzmowania udzielony młodzieży gimnazjalnej w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego, za zapał ich opiekuna - ks. Marcina, za piękną i dobrze przygotowaną uroczystość, za przyjazd ojca chrzestnego Ali i radosne spotkanie rodzinne. Dziękuję za obdarowanie młodych dojrzałością, co było widać...

mw

29.05.2017.

Dziękuję za dzisiejszą patronkę św. Urszulę Ledóchowską, za jej życie i działanie patriotyczne, za Pniewy, gdzie spoczywa i troszczy się o szare urszulanki - siostry z założonego przez nią apostolskiego zgromadzenia Urszulanek od Serca Jezusa Konającego...

mw

28.05.2017.

Za wczorajsze urodziny Tomka, dzisiejszy cichy bo niemy Dzień Pański (mam zapalenie krtani), za piękną pogodę i odpoczynek...

mw

27.05.2017.

Dziękuję za dwie godziny pięknego poranka, gdy wspólnota "Płomień Pański" wielbiła w kościele św. Krzyża naszego Pana Jezusa Chrystusa śpiewem i modlitwą. Dziękuję za to, że była to część 50-godzinnej adoracji z okazji "złotego jubileuszu" Odnowy w Duchu świętym. Dziękuję za możliwość wpisania się w księgę pamiątkową...

mw

Za dzisiejszą wyprawę - dziękuję Ci, Panie.

Marysia

26.05.2017.

Dziękuję za moją mamę i wszystkie wspomnienia z Nią związane, wszystkie chwile z Nią spędzone.

Zbyszek

Dziękuję Co, Panie za moją Mamę, za jej długie życie i zdrowie, za brak cierpienia przy odejściu do lepszego życia. Dziękuję Ci, Panie, że tak pięknie ją stworzyłeś i chroniłeś ją od zła, stawiając dobrych i życzliwych ludzi na jej drodze. Dziękuję Ci, Panie za to, że ja jestem mamą, za życzenia i kwiaty od moich dzieci dziękuję i za to, że moje wnuki pamiętają o święcie swoich mam...

mw

Za wieczorny krzyk jerzyków - dziękuję Ci Panie.

Marysia


25.05.2017.

Dziękuję za "biały tydzień" Natalki...

mw

Za niesamowity śpiew ludu u Oblatów - dziękuję Ci Panie.

Marysia

24.05.2017.

Dziękuje za NMP Wspomożycielkę Wiernych, za Jej opiekę nad każdym z nas. Dziękuję za ks. Janusza i ks. Marka, którzy 30 lat temu powiedzieli Panu Bogu TAK i trwają w wierności kapłańskiej na czele parafii pw. Świętej Rodziny i św. Faustyny Kowalskiej.

mw

23.05.2017.

Dziękuję Ci, Panie za przygotowywanie nas do wyborów lidera wspólnoty. Dziękuję za posługę O. Andrzeja i obrazowe przypomnienie o grzechu pierwszych rodziców. Uchowaj nas, Panie, od pychy, daj mądrość i pokorę wszystkim, a zwłaszcza tym, których wybrałeś.

mw


22.05.2017.

Dziękuję za przykład życia św. Rity z XV w. dzisiejszej patronki, orędowniczki w trudnych, a nawet beznadziejnych sytuacjach życiowych, wiernej i ufnej Bogu. Dziękuję za zwyczaj przynoszenia róż dołączonych do karteczek z prośbami do św. Rity - każdego 22 dnia miesiąca w krakowskim kościele pw. św. Katarzyny jest specjalne nabożeństwo do św. Rity.

mw

21.05.2017.

Dziękuję za Dzień Pański spędzony z Tobą, Panie, za homilię ks. Jacka Froniewskiego i sfilmowaną sztukę Bernarda Show'a "Joanna". Dziękuję za rodzinny obiad, cytrynową babkę i ogrodowe wytchnienie, za piękne odbicia zachodzącego słońca na różowych chmurach.

mw

Dziękuję Ci Panie za szczęśliwie zakończony semestr i za wsparcie Diakonii Orędownik. Dziękuję Ci też za teatr i za niedzielne popołudnie w ulubionym gronie.

Marysia


20.05.2017.

Dziękuję za dwudniowe wielbienie Boga w Częstochowie, za katechezy, świadectwa i za spotkania. Dziękuję za szczęśliwy powrót do domu.

mw

18.05.2017.

Dziękuję za wspominane dzisiaj, zwłaszcza w Wadowicach bardzo uroczyście narodziny przed 97 laty Karola Wojtyły, naszego świętego papieża. Dziękuję za każde dziecko w rodzinie i Boży plan na jego życie. Dziękuję za dzisiejsze przesiadki komunikacyjne szybkie dotarcie do celu.

mw


17.05.2017.

Dziękuję Ci, że ranka się dobrze goi.

Marysia

16.05.2017.

Dziękuję za wczorajszą modlitwę wspólnotową, za to, że mówisz do nas "Kocham was, dzieci moje!". Dziękuję za przypomnienie jaki skarb dałeś nam w sakramencie bierzmowania i że jest on trwały i potrzebny do pełnego życia aktywnego zgodnie z Twoim planem! Dziękuję za przykład życia w wierności, mimo męczeństwa św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, też wiernej. Dziękuję za Jędrków znanych i nieznanych, a Prezydentowi RP życzę mądrych ludzi wokół.

mw

15.05.2017.

Dziękuję za dzisiejszą Patronkę, św. Zofię i za wszystkie Zosie, zwłaszcza za "świętą w codzienności" z Jarosławia, która już jest w Domu Ojca, za jej przyjaźń wieloletnią, do końca...

mw

14.05.2017.

Dziękuję za Dzień Pański, spotkanie z Tobą, Panie w Eucharystii, za ciepło i radość, rozmowy przy stole i nie tylko, za niedzielny odpoczynek dziękuję!

mw

13.05.2017.

Za Park Szczytnicki, za wczorajszy przypływ sił i weny dziękuję Ci Panie.

Marysia

Dziękuję za dzisiejsze przeżycia, spotkania i za Fatimę. Dziękuję za wezwania Maryi i za dzieci pobożne, posłuszne i pragnące nieba - wzór świętości dziś ogłoszony. Dziękuję za wszystko, co wydarza się - dla dobra i spokoju.

mw

11.05.2017.

Dziękuję za "podstawioną" komunikację, za kuriera i nowe siły - za Twoje błogosławieństwo dziękuję! I za pogodę!

mw

10.05.2017.

Za dzisiejszy dzień ze św. Urszulą Ledóchowską, której zapiski z czasów starań o zaistnienie Polski niepodległej skończyłam właśnie czytać, dziękuję Ci, Panie. Dziękuję Ci za prof. Marię Jarzębowicz, nauczycielkę geografii, którą zabrałeś do siebie, a jutro będzie ostatnie jej pożegnanie na cmentarzu przy Smętnej... Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie!

mw

09.05.2017.

Za Twoją pomoc wczoraj wieczorem i dzisiaj dziękuję Ci, Panie.

Marysia

08.05.2017.

Dziękuję za św. Stanisława, Patrona Polski, za wszystkie Stasie i Staszków, za rocznego Stasia w gliwickiej rodzinie i nadzieję na jego siostrzyczkę.

mw

07.05.2017.

Dziękuję za kolejną pierwszą sobotę i za prezent - rozważania nagrane na dvd. Dziękuję za niedzielę - spokojny czas bycia z Tobą, Panie, i z bliskimi...

mw

06.05.2017.

Dziękuję za czterech żywych polskich kompozytorów w NFM i za ich kompozycje, których mogliśmy dziś wysłuchać. Muzyka nie zna granic - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

05.05.2017.

Dziękuję za Boży czas w Zaborówcu, za organizatorów rekolekcji z Postem Daniela, o Romana i wszystkie osoby zakonne i świeckie, za szare urszulanki w Pniewach i utalentowanego artystę rzeźbiącego sceny z Pana Tadeusza, za Twoje prowadzenie, radość i nowe przyjaźnie, dziękuję Ci, Panie!

mw

04.05.2017.

Dziękuję Ci Panie za trudy dnia codziennego.

AO

02.05.2017.

Dziękuję Panie Jezu za poranek, za wiatr, za piękny miesiąc Maj, za różaniec i za Świętą Matkę Bożą Maryję.

AO

01.05.2017.

Dziękuję Ci Panie za dzisiejszy spacer, za to że zdążyłam na Mszę rano, za wolny dzień.

Marysia

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:49
 
RocketTheme Joomla Templates