Kwiecień 2017 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 29 stycznia 2017 19:42

dzd kwiecien 2017 Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa,
On napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym
na wyżynach niebieskich - w Chrystusie.
W Nim bowiem wybrał nas przez założeniem świata,
abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem.
Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa,
według postanowienia swej woli,
ku chwale majestatu swej łaski,
którą obdarzył nas w Umiłowanym.


Istniejemy ku chwale majestatu Boga. Czyż to nie jest powód, aby Mu dziękować? Przede wszystkim za to, że tak pięknie i w takim celu nas stworzył.

Ale Bóg jest godzien dziękczynienia za wszystko, co nas spotyka...

Jeśli chcesz Mu dziękować, napisz komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Aby przeczytać, za co dziękowaliśmy Bogu w kwietniu, kliknij Więcej...

30.04.2017.

Dziękuję Ci za dzisiejsze spotkanie - i za Twoje działanie. 

Marysia

29.04.2017.

Dziękuję za to, że mogliśmy dziś grać i śpiewać przed Tobą w Najświętszym Sakramencie. Za Olka, który świetnie nagłośnił całość. I za to, że mogłem uczestniczyć w całym czuwaniu i grać jak za starych dobrych czasów - na Twoją chwałę Panie Boże ...

Zbyszek

25.04.2017.

Dziękuję za słowa, które nam dałeś w Psalmie 34 :  ,,szczęśliwy człowiek, który znajduje w Nim ucieczkę''.

bg

Dziękuję za mojego Anioła Stróża, za Jego cierpliwość i refleks :) I za dzisiejsze spotkanie.

Zbyszek

24.04.2017.

Dziękuję, Panie Boże, za to, że czuwasz nad nami stale - za milimetry chroniące przed kraksą i za wszystkie inne szczęśliwe "przypadki". Twoja Opatrzność nie pozwala by działo się źle, prowadzisz nas i ostrzegasz. Dziękuję za wszystkie znaki, jakie dajesz swoim dzieciom! Ufam Tobie!

mw

Panie Boże! Dziękuję Ci za cudowny weekendowy rajd Płomienia Pańskiego! Za siostry i braci, za nasze więzi, wspólny wieczór, modlitwę, wspólną Mszę świętą, za idealną pogodę, śnieg po pas, nieprzetarte szlaki, ognisko, pyszne jedzenie, za uśmiech i radość płomiennych dzieci :-)))

Magda
 
23.04.2017.

Za dzisiejszy kiermasz, nowe znajomości, za kolejny udany koncert, a przede wszystkim za przyjaciół - dziękuję Ci, Panie Boże.

Marysia

Dziękuję za wiarę, która daje życie w Twoje Imię, Panie Jezu. Za rozpoczęte renowacje Misji św. w parafii św. Faustyny, za Święto Miłosierdzia - Boży Bank Miłosierdzia, z którego stale czerpiemy - dziękuję!

mw

22.04.2017.

Dziękuję za rozpoczęte dziś w Gnieźnie uroczystości 600-lecia Prymasostwa w Polsce. Oprócz wielu polskich biskupów i przedstawicieli władz wezmą w nich udział prymasi z całej Europy. Obchody potrwają przez cały rok i zostaną zakończone w uroczystość św. Wojciecha, 23 kwietnia 2018 r. Dziękuję za Prymasa Tysiąclecia, więzionego, ale nieuległego, który zawierzył nas Matce Najświętszej, Królowej Polski panującej z Jasnej Góry.

mw

21.04.2017.

Dziękuję za spacer w słoneczny dzień i za wieczór z IX symfonią Mahlera, za spotkanie redakcyjne przy kawie i rozmowy odkrywające prawdę, za wszystkie dobre myśli i słowa i za wyręczenie z dyżuru w kuchni - dziękuję!

mw


20.04.2017.

Dziękuję za wspominany czas narodzin Mai, za identyczne warunki pogodowe - zima po wiośnie - za tamten i ten kwiecień-plecień. Dziękuję za życie przedłużone w kolejne pokolenie!

mw

Dziękuję Ci Panie za czas spędzany z synkiem w jego chorobie i za codzienność.

AO

18.04.2017.

Dziękuję za czas rodzinnie przeżyty w radości Odkupienia! Za szczęśliwe podróże i powroty, za wysiłek kapłanów w wyjątkowych celebracjach liturgicznych i za Twoją, Panie Jezu obecność i błogosławieństwo mocą zmartwychwstania. Alleluja!

mw

17.04.2017.

Dziękuję za Benedykta XVI, który rozpoczął dziesiątą dekadę swojego życia, za jego prace naukowe, wydane książki i czas pracy u boku naszego Ojca św. - św.Jana Pawła II.
A także kontynuację prowadzenia Kościoła po naszym Papieżu. Dziękuję za jego modlitwy za Kościół w odosobnieniu Watykanu.

mw

16.04.2017.

Dziękuję za Odkupienie, za Twoje , Jezu, zmartwychwstanie, za radość i nadzieję na otwarte dla nas niebo. Dziękuję za świętowanie liturgiczne i rodzinne Twojej obecności wśród nas. Dziękuję za Twój Kościół Święty, dający nam Ciebie w sakramentach świętych. Dziękuję za sukcesję apostolską i moc Twego działania.

mw

13.04.2017.

Za Ojców Dominikanów, ich niewyczerpane pomysły i poczucie humoru. Za wszystkich kapłanów, których postawiłeś na mej drodze - dziękuję, dobry Boże!

mz

12.04.2017.

Dziękuję za dzisiejszy popis dzieci w Imparcie przygotowany przez wrocławskie MDK, za instruktorów i całoroczną ich pracę na zajęciach pozaszkolnych. Dziękuję za utalentowanych wykonawców, radość rodziców, rodzeństwa i zaproszonych gości.

mw

Wielbię Cię BOŻE za dzisiejszy poranek, za delikatne krople deszczu. Dziękuję Ci PANIE za spokój i modlitwę poranną. Chwalić pragnę Cię cały dzień.

bg

Za mojego Tatę w dniu Jego urodzin i za wszystko, czego się od Niego nauczyłam - dziękuję Ci, Panie.

Marysia

11.04.2017.

Dziękuję za zmęczenie...

mw

10.04.2017.

Dziękuję za Marię Kleofasową, która wiernie towarzyszyła Jezusowi i jest patronką Mai i wszystkich Majek obchodzących swoje imieniny 9 kwietnia. Dziękuję za słoneczny ciepły dzień i za odwiedziny Adasia i Ani z mamą. Dziękuję za wszystko...

mw

09.04.2017.

Dziękuję za muzykę, chór, orkiestrę i dyrygenta, czyli za dzisiejszy niedzielno palmowy koncert w NFM. I za to, że ziarno posiane we Wspólnocie ... daje owoce. Dziękuję Ci, Panie Jezu :)

Zbyszek

Dziękuję za rozpoczęty dziś Wielki Tydzień, za liturgię przypominającą cenę naszego odkupienia, odśpiewaną Ewangelię w kościele św. Faustyny przez ks. Igora i chórzystów w rolach: Pana Jezusa, Piłata, kapłana, Judasza, Piotra, służek i tłumu krzyczącego: "Ukrzyżuj Go!". A wszystko zaczęło się tak pięknie - Hosanna i palmy na cześć Jezusa. Będą nam przypominać i radość z obecności Jezusa wśród nas i nasze niewierności, niestety, jesteśmy grzesznikami...

mw

08.04.2017.

Dziękuję za benefis Przemka Gawora w SARPie krakowskim, za 90 lat jego życia i sukcesy zawodowe, za projekty wielu kościołów i inne opracowania.

mw

07.04.2017.

Dziękuję Ci, Panie Jezu za pierwszy piątek miesiąca, za adorację Najświętszego Sakramentu w kościele św. Faustyny i okazję do spowiedzi św. w godzinie miłosierdzia. Dziękuję za pomysł na racuchy, które przyciągnęły i dzieci i wnuki zajadające je z apetytem...

mw

06.04.2017.

Dziękuję Jezu że jesteś w każdym sercu…

AO

Dziękuję za mądrego kardiologa i za "przypadkowe" spotkanie, za to, że mogłam nakarmić potrzebujących i za to, że prowadzisz nas tam, gdzie jesteśmy potrzebni i za wszystko dziękuję...

mw

04.04.2017.

Dziękuję za św. Izydora, patrona internetu. Być może z uwagi na jego dwudziestotomowy „Codex etimologiarum” - pierwszą próbę naukowej encyklopedii, syntezy wiedzy, jaką posiadano za jego czasów...

mw

03.04.2017.

Dziękuję za piękną extremalną drogę krzyżową, za pogodę za siłę, za rozważania, za siostrę zakonną, z którą mogłam tę drogę przebyć. Również za męża bratanicę, która pomaga pod jego nieobecność, za każdą minutę życia, za to, że dziś znów zdołałam wstać tak rano. Dziękuję.

AO

Dziękuję za świętego Wielkiego Polaka naszych czasów - Jana Pawła II, za Jego obecność i nauczanie, za serce Patrioty i kochającego Ojca, któremu zależy na Polsce i Polakach, za osobiste wspomnienia z pielgrzymek i z Castel Gandolfo... za wzruszenia i modlitwy, zwłaszcza po zamachu 13 maja 1981 r. Dziękuję Maryi za uratowanie Jego życia! Dziękuję! Dziękuję za sąsiadów, za wiosenne krzewy u nich, cieszące oczy - żółtą forsycję i różową magnolię. Dziękuje za kalejdoskop wizyt papieskich w Polsce św. Jana Pawła II, przypominany tak często w tv...szczególnie za Skoczów i Kielce...

mw

Dziękuję Ci Panie za darczyńców, których przysyłasz. Dziękuję.

Marysia

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:50
 
RocketTheme Joomla Templates