Czy można wielbić Pana Boga przez grę w piłkę nożną? PDF Drukuj Email
Sport i okolice
środa, 01 lutego 2017 20:48

Czy można wielbić Pana Boga przez grę w piłkę nożną? Oczywiście, że można. Dlatego w najbliższą sobotę i niedzielę (4 i 5 lutego), będziemy chwalić Pana w czasie rozgrywanego już po raz szósty Turnieju Wrocławskich Wspólnot Chrześcijańskich. Płomień Pański uczestniczył dotychczas we wszystkich edycjach zawodów i nie inaczej będzie w  tym roku. Nasz zespół jest już zorganizowany i trwają przygotowania do występy w tym jakże ważnym i potrzebnym Turnieju.

W tym roku do zawodów zgłosiła się rekordowa ilość uczestników i do gier przystąpią aż 22 zespoły. I jak co roku Turniej będzie miał charakter ekumeniczny, wystąpią zespoły wspólnot różnych kościołów chrześcijańskich, choćby drużyna Kościoła Zielonoświątkowego. W czasie zawodów będzie czas i okazja nie tylko do rywalizacji sportowej, ale także do poznania się, wymiany własnych doświadczeń, zabawy, a przede wszystkim wspólnej modlitwy i uwielbienia Pana Boga.

Drużyna Płomienia Pańskiego przed rokiem dotarła aż do półfinałów i ostatecznie zajęła wysokie 4 miejsce. Bardzo chcielibyśmy powtórzyć sukces sprzed roku, ale zdajemy sobie sprawę, że organizując zespół na kilkanaście dni przed Turniejem, nie mamy większych szans na zgranie się i poważniejsze przygotowanie do występu, szczególnie, że zagramy z drużynami regularnie trenującymi lub grającymi w ligach otwartych lub halowych. Ale możemy obiecać, że nasi Płomieniowi piłkarze, jak co roku dadzą z siebie wszystko i na pewno w sportowej rywalizacji wstydu nie przyniosą.

Płomień Pański wylosował grupę A i za swoich rywali będzie miał drużyny Harcerzy, wspólnoty Agalliasis, oraz debiutantów w Turnieju - Powertime mHH i Word Wide Team FC. Swoje mecze nasza drużyna rozegra w sobotę w godzinach 13.00-15.50 i właśnie na tą porę szczególnie zapraszamy naszych sympatyków i kibiców. Ponieważ w zawodach zagrają 22 drużyny, po rozegraniu fazy grupowej (w sobotę 4.02), w niedzielę 5.02 po raz pierwszy faza pucharowa rozpocznie się od 1/8 w której wystąpi 16 drużyn.

Kształt grup eliminacyjnych ( wraz z przybliżonymi czasami rozgrywania meczów):
Grupy A i B po 5 zespołów, Grupy C, D, E po 4 zespoły.

Każdy mecz w grupie będzie trwał 14 minut - bez zmiany stron.
Do fazy pucharowej awansują najlepsze 3 drużyny z każdej grupy plus najlepsza czwarta z grup A i B.

FAZA PUCHAROWA
Rozpocznie się w niedzielę o 12.00. Planowany czas rozpoczęcia finału: 18.00 - 18.30

DRABINKA:
Turniej Wspólnot Chrześcijańskich odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Piotra Skargi 29/31, na zapleczu Liceum Ogólnokształcącego nr 9. Wjazd i wejście do hali, od ulicy Nowej (to taka mała uliczka przy Wzgórzu Partyzantów).


Maciej Prochowski

Zmieniony: sobota, 04 lutego 2017 20:43
 
RocketTheme Joomla Templates