2017-01-01 Świętej Bożej Rodzicielki Maryi PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
niedziela, 01 stycznia 2017 16:22

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

01.01.2017 roku

Czytania:
Syr 24, 1-2. 8-12 Mądrość Boża mieszka w Jego ludzie;
Ef 1, 3-6. 15-18 Bóg przeznaczył nas na przybrane dzieci;
J 1,1-18 Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami.

 1. Klub Seniora zaprasza na comiesięczną Mszę św. w poniedziałek, 2 stycznia, o godz. 1030 do kaplicy w Domu Parafialnym.
 2. W piatek (6 I) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego. Przypominamy, że jest to święto, w które należy uczestniczyć we Mszy pod sankcją grzechu ciężkiego.
 3. W tym tygodniu z modlitewną wizytą duszpasterską odwiedzimy naszych Drogich Parafian:
  w poniedziałek
  (2 I) zamieszkałych przy ul. Olszewskiego numery parzyste od 34 do 104;
  we wtorek (3 I): ul. Olszewskiego numery parzyste od 106 do 110, Piramowicza, Korczaka, Brata Alberta, Cicha, Jasna;
  w środę (4 I): ul. Promień numery nieparzyste od 1 do 35 i nr 2;
  w czwartek (5 I): ul. Promień numery nieparzyste od 37 do 57;
  w sobotę
  (7 I): ul. Spółdzielcza numery nieparzyste od 1 do 41 i parzyste od 2 do 34.
 4. W przyszłą niedziele zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu folkowego Gieni Dutki. Koncert odbędzie się po Mszy o godz. 1600. Również w przyszłą niedziele w kościele protestanckim przy ul. ks. Brzóski 1 odbędzie się Nabożeństwo dziesięciu czytań i kolęd o godz. 1930.
 5. Zapraszamy na charytatywny koncert najpiękniejszych kolęd w wykonaniu znanych polskich wykonawców zatytułowany Betlejem Wrocławskie, który odbędzie się 29 stycznia o godz. 1800 w Hali Stulecia. Bilety w cenie 80 i 60 złotych są do nabycia w zakrystii po Mszach. Nasza parafia dostała do rozprowadzenia 50 biletów.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci:  +Marta Gasperowicz,  +Raisa Kazimierczak i  +Janina Hołownia.   Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Dziękuję wszystkim Drogim Parafianom, za okazane w okresie Świat Bożego Narodzenia zaangażowanie i pomoc. Czcigodnym Siostrom Zakonnym dziękuję za przygotowanie kościoła na Świąteczne Eucharystie. Dziękuję Służbie Liturgicznej Ołtarza, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, panu Organiście i chórowi Convivium. Wszystkim dziękuję za liczny i pobożny udział w Uroczystościach. Księżom wikariuszom: Piotrowi i Marcinowi oraz ks. diakonowi Łukaszowi dziękuję za świąteczny trud posługi kapłańskiej. Niech Boża Dziecina wynagrodzi Wam wszelkie dobro uczynione dla naszej Parafii i niech błogosławi w Nowym 2017 Roku.

 
RocketTheme Joomla Templates