Styczeń 2017 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
środa, 28 grudnia 2016 23:31

Niech cię Pan błogosławi i strzeże. calun-jezus-chrystus-2 1184
Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,
niech cię obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku tobie swoje oblicze
i niech cię obdarzy pokojem.

Takie błogosławieństwo spływa na Ciebie każdego dnia,
w każdej chwili.
Niezależnie od tego, czy jesteś bliski świętości, czy ... wręcz przeciwnie.

Dziękuję Ci, Panie Boże, za to, że jest nade mną Twoje rozpromienione Oblicze,
że zwracasz je ku mnie, że mnie błogosławisz i strzeżesz
od chwili mego poczęcia.

Jeśli i Ty chcesz dziękować Panu Bogu, napisz komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Aby przeczytać, za co dziękowaliśmy Bogu w styczniu, kliknij Więcej...

31.01.2017.

Dziękuję za św. Jana Bosko i za zgromadzenie salezjańskie, które założył, aby pracowało nad wychowaniem młodzieży i dziękuję za ich opiekę nad moimi dziećmi, za ks. Jerzego, ks. Jacka, ks. Bolesława, a także za Siostrę Elżbietę, ks. Andrzeja...

mw

30.01.2017.

Dziękuję za rozpoczęty nowy tydzień i za czas wypełniony gwarem "domowego przedszkola". I za wspomnienie wstrząsającej kompozycji kolędy "Nie było miejsca dla Ciebie..." z niezapomnianym utworem Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat", wykonanej przez Natalię Niemen podczas koncertu "Polskie Betlejem"... Dziękuję za wspomnienie św. Anieli Merici, założycielki Towarzystwa św. Urszuli, za obchodzoną w tym roku 210 rocznicę jej kanonizacji. Dziękuję za zmęczenie, odpoczynek i nocną mobilizację do ukończenia pracy nad tegorocznym numerem.

mw

29.01.2017.

Dziękuję Ci Panie za udany występ ze scholą w Karmelu. Dziękuję Ci też bardzo!!!!! za dzisiejszy rewelacyjny koncert TGD, za to że mogłam ich usłyszeć wreszcie na żywo. Za "Mario czy już wiesz" i Kubę Badacha oraz za Mate.o i Natalię Niemen, i dziki taniec na "Błogosław duszo moja Pana". Dziękuję Ci za taki rozśpiewany faaaantastyczny dzień.

Marysia 

26.01.2017.

Dziękuję za piękną pogodę, za piękne kaczory i szare kaczki spacerujące spokojnie po parku, za spotkanych ludzi i za radość z tego powodu...

mw

25.01.2017.

Za czas odpoczynku - dziękuję Ci, Panie Boże...

Zbyszek

Dziękuję za małe białe śpiewające aniołki z przedszkola - ku radości babć i dziadków... Dziękuję za zaproszenie na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego chóru "Convivium" do kaplicy sióstr karmelitanek w dniu 29 stycznia o godz. 17.00, a także na Mszę św. w święto MB Gromnicznej 2 lutego też o godz. 17.00, którą celebrować będzie ks. bp J.Kiciński. Dziękuję za przykład radykalnego nawrócenia św. Pawła i za proces nawracania powolnego, który też jest nadzieją na zbawienie...

mw

24.01.2017.

Za ciepłe przywitanie w scholi, radość z dzisiejszego śpiewu, nadchodzący koncert - dziękuję Ci Panie :)

Marysia


23.01.2017.

Dziękuję za homilię podsumowującą kolędę i dziękuję za Twoje, Panie Jezu błogosławieństwo domu i wszystkich jego mieszkańców, za czas na rozmowę duszpasterską i wspólną modlitwę i dziękuję za dyskretną służbę ministrancką oraz okazję do wsparcia ich planów wakacyjnych. Dziękuję za ciszę i poranny czas na czytanie... Dziękuję, że dziś jest piękna uroczystość, o jakiej wyczytałam w starym modlitewniku z 1906 r., że w dniu 23 stycznia są obchodzone zaślubiny NMP ze św. Józefem. Ta uroczystość kościelna powstała z początkiem XVIII w., a zakon Franciszkanów obchodził ją już za czasów papieża Pawła III, który rządził Kościołem w latach 1534-1549. Na całe chrześcijaństwo rozciągnął ją w roku 1725 papież Benedykt XIII.

mw

22.01.2017.

Dziękuję za to, że mogłam jednak odsłuchać konferencje i świadectwa. Dziękuję za piękną słoneczną pogodę, za kraczące czarne wrony na białym śniegu, za ścieżki spacerowe i radość saneczkujących dzieci, za wolne soboty dziękuję! Dziękuję w Dniu Babci za moje babcie - Annę, Marię i Jankę, którą znałam tylko przez tęsknotę osieroconego wcześnie Taty. Dziękuję za babcie moich dzieci, ich miłość i pomoc w codzienności. Dziękuję za wszystkie "ciocie-babcie" i pamięć o ich dobroci. Dziękuję za moich dziadków, których dobrze pamiętam, za pierwszą książkę jaką otrzymałam od Dziadka Tadeusza - wydanie przedwojenne katechizmu kościoła katolickiego, dziękuję za każde spotkanie z nim, za deprymujące stałe pytanie: "czy nauczycielka dobrze się sprawuje?", za jego uśmiech i spojrzenie pełne czułości i miłości, a zwłaszcza dziękuję za ostatnie spotkanie - na łożu śmierci.

mw

21.01.2017.

Dziękuję za rozpoczęte świętowanie Dnia Babci i Dziadka, których ktoś nazwał doskonałymi narzędziami Bożej miłości...  Dziękuję za to, że mogłam jednak odsłuchać konferencje i świadectwa. Dziękuję za piękną słoneczną pogodę, za kraczące czarne wrony na białym śniegu, za ścieżki spacerowe i radość saneczkujących dzieci, za wolne soboty dziękuję!

 

mw

Za Michałka w dniu Jego urodzin - dziękuję Ci, Panie; za wczorajszą frajdę podczas nauki malowania na jedwabiu i za moją pracę.

Marysia

19.01.2017.

Dziękuję za dzisiejszego Patrona, biskupa przemyskiego Józefa Pelczara, za przykład jego świętego życia. I dziękuję za otrzymany dziś wykład na temat zgody, zakończony słowami: "Pozostajemy wciąż w aurze Bożego Narodzenia. Niech Słowo Wcielone, które zgromadziło wokół siebie tak różne istoty, jak Aniołów i bydlęta, Maryję z Józefem, prostych Pasterzy i Mędrców, gromadzi także nas i łączy w duchu prawdy i miłości, bo Pan Jezus jest wcieloną Prawdą i Miłością. Radujmy się mimo wszystko; Bóg jest silniejszy od naszych słabości i lubi czynić rzeczy po ludzku niemożliwe. W Nim, Przyjacielu człowieka, nasza nadzieja."

mw

18.01.2017.

Za Twoją przyjaźń, pokorę, łagodność, cierpliwość, wytrwałość, pomysłowość, a nade wszystko za Twoją miłość - dziękuję Ci, Panie Jezu.

Zbyszek

Dziękuję za to, że jesteś światłem prawdy i zależy Ci na każdym z nas, by żył w prawdzie i w zdrowiu. Dziękuję za Twoją obecność w Słowie Ewangelii.

mw

17.01.2017.

Dziękuję za urodzinowe miłe spotkanie u Hani, za smaczny tort, zjedzony z apetytem, mimo, że ucierpiał w drodze i nie wyglądał apetycznie... Dziękuję za utrwalone wydarzenia z minionego roku i radość z obdarowania foto-albumem... Dziękuję za krótkie notki z morałem zamieszczane ongiś w Tygodniku Powszechnym przez zmarłegp właśnie ks. Mieczysława Malińskiego. Dziękuję za żyjących dwóch innych kapłanów Malińskich: Pawła i Mirosława.

mw

16.01.2017.

Dziękuję za śnieg - radość dzieci i za wyręczenie w odśnieżeniu podejścia. Dziękuję za pomoc Dawida i Kamila i za cały dzisiejszy spokojny dzień.

mw

15.01.2017.

Dziękuję za miniony pierwszy tydzień kursu Walki Duchowej "Siedem lwów" i za wezwanie do ofiarnej służby Bogu, zgodnie z Jego wolą i wyborem. Dziękuję za niewyobrażalne dziedzictwo w nagrodę za świętość, miłość, sprawiedliwość i wiarę, co nie jest łatwe, bo zdobywane w walce.

mw

14.01.2017.

Jezu, dziękuję Ci za Twoje Słowo: Pójdź za Mną i za to, że zasiadasz do stołu z grzesznikami i jesteś lekarzem dla słabych i źle się mających. Dziękuję za akcję pomocy rodzinom w Syrii poprzez stronę www.rodzinarodzinie.caritas.pl.

mw

13.01.2017.

Dziękuję za możliwość rozmowy z Tobą w ciszy serca i wpatrywanie się w wystawiony Najświętszy Sakrament. Dziękuję za opanowaną awarię zamarzniętej rury. Dziękuję za każdą spotkaną dzisiaj osobę, za każdą rozmowę! I za otrzymane dziś życzenia noworoczne od śp. ks. Jana Kaczkowskiego, "by nikt nie zwątpił w to, że jest ukochanym dzieckiem Boga"!

mw

12.01.2017.

Dziękuję za wizytę duszpasterską zwaną kolędą i za wejście ministrantów z kolędą na ustach, za wspólną modlitwę i rozmowę. Dziękuję za smsowe zwołanie do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia za naszą kochaną Ojczyznę i za parlamentarzystów. Dziękuję za niespodziewaną pomoc silnych męskich Aniołów - wysłałeś ich zapewne, Panie, ku wielkiej mojej radości, o co nie śmiałam nawet prosić. Dziękuję!

mw

11.01.2017.

Za owoce rekolekcji, niewiarygodną bliskość i wszystkie drobiazgi życia codziennego, szczególnie wczorajsze kino: z całego serca dziekuję!

mz

Dziękuję za lekarzy, za ich kompetencje i prowadzenie, za pomoc Twoją przez ich pracę.

mw

10.01.2017.

Dziękuję za zakończoną nowennę do MB rozwiązującej węzły - razem raźniej i łatwiej - dziękuję więc za wspólnotę!

mw

08.01.2017

Dziękuję za Chrzest Pański, za objawienie, że Jezus jest Synem Boga Ojca i rozpoczęcie misji budowy Kościoła. Dziękuję za mój chrzest św. i włączenie w tę misję... Dziękuję za moją wspólnotę rodzinną, która dzisiaj spotkała się spontanicznie prawie w komplecie...

mw

07.01.2017

Dziękuję za pierwszą sobotę miesiąca, o którą prosiłą Matka Boża objawiając się 100 lat temu w Fatimie. Dziękuję, że mimo mrozu mogłam uczestniczyć w Eucharystii i dziękuję za spotkane osoby i za zabawę z Piotrusiem.

mw

06.01.2017

Dziękuję za Objawienie Pańskie królom i nam prostaczkom. Dziękuję za liczne Orszaki Królewskie w całej Polsce i akcję wspierającą ich organizatorów. Akcja SMS-owa trwa od 2 do 10 stycznia 2017r. Aby ją wesprzeć, należy wysłać SMS-a o treści ORSZAK na numer 73640 (3,69 zł z VAT).

mw

05.01.2017

Za to, że ochroniłeś mnie dziś - wystarczyło kilka sekund przy wysiadaniu z tramwaju - i nieuważny kierowca mnie nie rozjechał... dziękuję.

Marysia

Dziękuję za dzisiejsze losowanie osobistego Patrona na rok 2017, a jest nim św. Albert Chmielowski, i przesłanie: Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani weszło w serce człowieka, co Bóg nagotował tym, którzy Go miłują (Dz. 777).

mw

04.01.2017

Za nowe miejsce pracy - dziękuję Ci, Panie Boże. I za to, które jutro opuszczę - mam nadzieję tymczasowo... Za siły, które mi ewidentnie dajesz.

Zbyszek

Dziękuję za dzisiejsze pytanie, jakie mi stawiasz, by przypomnieć: Czego szukam? I dziękuję za Twoje wezwanie przed laty: "Pójdź za Mną!"

mw

03.01.2017

Dziękuję za Twoje Imię JEZUS, w którym mamy zbawienie i przez które Ojciec Twój i nasz wysłuchuje nas.

mw

02.01.2017

Dziękuję za to, że z tym błogosławieństwem rozpoczynam Nowy 2017 Rok. I dziękuję za Twoje słowa zapisane w Dzienniczku przez św. Siostrę Faustynę: "Kiedy dusza zbliża sie do Mnie z ufnością, napełniam ją takim ogromem łaski, że sama w sobie tej łaski pomieścić nie może, ale promieniuje nią na inne dusze". (Dz nr 1074)

mw

01.01.2017

DZIĘKUJĘ za cały 2016 rok i za Nowy Rok 2017. Za Twoje JESTEM teraz i zawsze.

mw

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:52
 
RocketTheme Joomla Templates