2016-12-11 III Niedziela Adwentu PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
niedziela, 11 grudnia 2016 15:54

III Niedziela Adwentu

11 XII 2016 rok

Czytania:
Iz 35, 1-6. 10 Sam Bóg przyjdzie, aby nas zbawić;
Jk 5, 7-10 Przyjście Pana jest już bliskie;
Mt 11, 2-11 Na Chrystusie spełniają się proroctwa.

W tym tygodniu
we wtorek obchodzimy wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; 
w środę św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

 1. W okresie Adwentu Msze św. Roratnie odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 1800 a w soboty o godz. 700. Pół godziny wcześniej przed roratami zapraszamy na śpiewanie Godzinek ku Czci Niepokalanie Poczętej.
 2. W kancelarii parafialnej można dziś zaopatrywać się w opłatki i kalendarze z wizerunkiem Maryi.
 3. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym codziennie możemy wydawać ponad 200 ciepłych posiłków i chleb oraz zorganizować tegoroczną wigilię.
 4. Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich zaprasza dziś o godz. 1700 na Mszę św. w intencji Służby Zdrowia i wszystkich chorych. Msza zostanie odprawiona w kaplicy Ojców Salwatorianów przy ul. Matejki.
 5. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Nieszporów o godz. 1730.
 6. W tym tygodniu we wtorek, 13 grudnia, przypada 6 rocznica śmierci ks. Stanisława Pikula. Msza św. w intencji ks. Prałata zostanie odprawiona we wtorek o godz. 900 i środę o godz. 1800.
 7. Dyskusyjny Klub Filmowy Wspólnoty Płomień Pański zaprasza na film pt.: „Cud na Dzikim Zachodzie”. Jest to opowieść na Boże Narodzenie, osadzona w klimacie westernu. Projekcja odbędzie się w czwartek, 15 grudnia, w Domu Parafialnym o godzinie 1900. Wstęp wolny.
 8. Wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Łagiewnik, która odbędzie się w sobotę, nastąpi o godz. 600 sprzed naszego kościoła.
 9. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie zostanie odprawiona w sobotę, 18 grudnia, o godz. 1800. Modlitwie przewodniczyć będzie ojciec Andrzej Smołka, egzorcysta Archidiecezji Wrocławskiej.
 10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy tegoroczne rekolekcje adwentowe.
 11. W zbiórce do puszek na rzecz pomocy dla naszych Rodaków żyjących na terenach za wschodnią granicą Rzeczypospolitej zebraliśmy kwotę dwóch tysięcy sto pięćdziesiąt złotych. Serdeczne Bóg zapłać!

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci +Henryk Jodkowski i  +Andrzej Lubryka. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

Na rozpoczęty tydzień - Szczęść Boże!

Zmieniony: niedziela, 11 grudnia 2016 15:55
 
RocketTheme Joomla Templates