Daj mi tylko Miłość PDF Drukuj Email
Marysia pisze...
sobota, 05 lutego 2011 12:32

Gdyby za trzy dni ktoś z moich przyjaciół usiadł wieczorem przed laptopem, żeby napisać mój nekrolog - co mógłby w nim zawrzeć ?

Może: "była wykształcona" albo "była inteligentna" ? A może "była ładna", w dodatku "była muzykalna" ? A może "była pomysłowa, zaangażowana i twórcza" ? Wad i słabości na szczęście nie wymienią - w nekrologu nie wypada. I dopiszą może : "Szkoda, że tak szybko.....".

Szkoda, że tak wolno przemieniam się ku wzorcowi z hymu o miłości.

Bowiem nie liczy się żadna z wymienionych spraw.

Prawdopodobnie nikt nie mógłby napisać : "była cierpliwa, nie reagowała zazdrością, nie unosiła się pychą i gniewem, nie szukała uznania innych, chętnie przebaczała i nie pamiętała złego, wszystkim wierzyła, wszystko znosiła i zawsze miała nadzieję".

To prawda, że gdyby w taki sposób ułożyli zdanie, byłoby dziś fałszywe.

A przecież tylko to się liczy - wymienić "ja" na "miłość".

* * *Źródło: http://migmcmxxc.fotosik.pl/

Warunkiem ostatecznych narodzin dla szczęśliwej wieczności jest ciągłe umieranie dla siebie w codzienności. Nie licz na przejście w nieskończoność życia Boga TAM, jeśli nie przejdziesz chwil śmierci siebie TU. Nie licz na to, że wobec ostatniego momentu twojego życia cokolwiek innego będzie się liczyć... poza Miłością. Zapłacz nad jej brakiem w przeszłości, przejawiaj ją w teraźniejszości - by mogła objawić ci się w przyszłości. W najwłaściwszym... ogarniającym wszystko, czym jesteś... - niekończącym się momencie.

* * *

Panie mój, daj mi tylko Miłość....

- muszę dziś wpłynąć choć odrobinę na obecną treść mojego nekrologu, żeby w przyszłości zawierał tylko to, co ważne i wieczne.....

..... Dopóki mam czas, trzeba próbować go choć odrobinę zmienić - zanim ktoś zacznie go pisać.

Daj mi tylko Miłość !

Meroutka

Zmieniony: sobota, 12 lutego 2011 07:50
 
RocketTheme Joomla Templates