2016-12-04 II Niedziela Adwentu PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
niedziela, 04 grudnia 2016 16:27

II Niedziela Adwentu

4 XII 2016 rok

Czytania:
Iz 2, 1-5 Pokój królestwa Bożego;
Rz 13, 11-14 Zbliża się nasze zbawienie;
Mt 24, 37-44 Potrzeba czujności w oczekiwaniu na przyjście Chrystusa.

W tym tygodniu
we wtorek obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja bp;
w środę
św. Ambrożego bpa i dK;
w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

  1. W okresie Adwentu Msze św. Roratnie odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 1800 a w soboty o godz. 700. Pół godziny wcześniej przed roratami zapraszamy na śpiewanie Godzinek ku Czci Niepokalanie Poczętej.
  2. Dziś w całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na rzecz pomocy dla naszych Rodaków żyjących na terenach za wschodnią granicą Rzeczypospolitej. Puszki wystawione zostaną na balaskach.
  3. W kancelarii parafialnej można dziś zaopatrywać się w opłatki, świece wigilijnej pomocy Caritas i kalendarze z wizerunkiem Maryi. Świece małe kosztują 6 zł, duże 12 zł a kalendarze 10 zł.
  4. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Nieszporów o godz. 1730.
  5. Klub Seniora zaprasza na comiesięczną Mszę św. w poniedziałek, 5 grudnia, o godz. 1030 do kaplicy w Domu Parafialnym.
  6. Bardzo dziękujemy za liczny udział we Mszy świętej, którą w ubiegły poniedziałek odprawił Ksiądz Arcybiskup w intencji rodzin naszej parafii. Wszystkim małżeństwom, które obchodziły jubileusze, bądź pragnęły uroczyście odnowić swoją przysięgę życzymy wielu łask Bożych.
  7. Jest jeszcze kilka miejsc na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w krakowskich Łagiewnikach. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 17 grudnia. Koszt 80 złotych. Zapisy u ks. Marcina.

Na rozpoczęty tydzień - Szczęść Boże!

 
RocketTheme Joomla Templates