Grudzień 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
środa, 30 listopada 2016 21:35

Nie ma wśród bogów równego Tobie, Panie, dzd-12-2016
ani czegoś takiego jak Twoje dzieło.
Przyjdą wszystkie ludy, które stworzyłeś,
i Tobie, Panie, pokłon oddadzą,
i będą sławiły Twe imię.
Boś Ty jest wielki i działasz cuda:
tylko Ty jesteś Bogiem.

Naucz mię, Panie, Twej drogi,
bym postępował według Twojej prawdy;
skłoń moje serce ku bojaźni Twojego imienia!
Będę Cię chwalił, Panie, mój Boże, z całego serca mojego
i na wieki będę sławił Twe imię,
bo wielkie było dla mnie Twoje miłosierdzie
i życie moje wyrwałeś z głębin Szeolu. (Ps 86)

 

Jak myślisz, co będziesz robił kiedyś w niebie? Przepraszał, prosił czy.... dziękował z uwielbieniem? 

Spróbuj już dziś smaku nieba w dziękczynieniu. 
Jeśli chcesz zrobić to publicznie, napisz komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Aby przeczytać, za co dziękowaliśmy Bogu w grudniu, kliknij Więcej...

31.12.2016.

Dziękuję Ci Panie Boże za cały niezwykły rok 2016. Za rozstanie z przedszkolem i zmianę zawodu, za nową pracę, za świetną szefową, od której tyle mogłam się nauczyć. Dziękuję za przyjaciół, którzy sprawdzali się w biedzie. Dziękuję też za te osoby, które w tym roku odwróciły się ode mnie, bo przypominają mi jak jestem mała i jak bardzo bezinteresowna jest Twoja miłość... Dziękuję Ci za koncerty w NFM, za muzykę, i moją kalimbę. Dziękuję za wszystkich, których stawiasz na mojej drodze. Za bezpieczną, spokojną, błogosławioną stancję. I za Twoje Oblicze. Dziękuję.

Marysia

29.12.2016.

Dziękuję za szczęśliwą podróż dzieci i za każde dzisiejsze odwiedziny.

mw

Dziękuję Ci Panie za cały dzisiejszy dzień - za Mszę, za pomoc Małgosi w wypiekaniu kubków, za pracę i za obiad...

Marysia

28.12.2016.

Dziękuję za dzisiejsze spotkanie z Tobą w Eucharystii, za intencje modlitewne Nowenny do MB Nieustającej Pomocy, za homilię i wspomnienie świętych młodzianków, pierwszych męczenników z powodu Chrystusa. Dziękuję za posłuszeństwo św. Józefa, ucieczkę do Egiptu, by uratować Twoje, Jezu życie. Dziękuję za rocznicowe spotkanie, za rozmowy i za wszystkie radości, Twoja miłość jest wielka! Dziękuję za obecność p. Stasi i rozwiane niepokoje!

mw

27.12.2016.

Dziękuję za dzisiejsze winko św. Jana i za uroczystości rodzinne, za spokojny dzień odpoczynku i za naszych przyjaciół... Dziękuję za wszystkie życzenia, które nadal przychodzą...

mw

26.12.2016.

Dziękuję za potrójne świętowanie z Ewunią i za wszystkich gości. Dziękuję za każdą Ewę, którą postawiłeś mi, Panie ku wzajemnej radości. Dziękuję za TWOJĄ OBECNOŚĆ, za piękne kolędy wychwalające Boga za Jego wspaniały Plan Zbawienia. Dziękuję za wszystkie dzieci narodzone na Twoją chwałę! Gloria in excelsis Dei!

mw

25.12.2016.

Za Twoje narodzenie, za dziecięcą radość z prezentów - dziękuję Ci, Panie Jezu.

Zbyszek


Dziękuje za wigilijny wieczór i za transmisję Pasterki z Rzymu oraz z Łodzi.

mw

23.12.2016.

Dziękuję za dzisiejszy refren psalmu responsoryjnego: "Podnieście głowy, bo Zbawca nadchodzi". Właśnie głowę podnoszę znad skonczonych kulinariów. Zbawca nadchodzi! - W Tobie, Panie mam nadzieję!

mw

Dziękuję za to, że babci dziś udało się położyć do łóżka.

Zbyszek

22.12.2016.

Dziękuję za dzisiejszy pracowity dzień, za "przypadkowe" spotkanie z Basią i długą rozmowę, za spotkanie z Marią i za to, że prowadziłeś mnie od rana. Dziękuję za to, że jesteś obecny w sercach tych wszystkich osób, które wspominając Twoje, Panie Jezu, narodzenie składają życzenia pisząc, dzwoniąc, mijając się na ulicy i śpiewając na Twoją chwałę kolędy i pastorałki ku radości innych. Dziękuję, że ten dzień świętowania już tuż, tuż.

mw

21.12.2016.

Dziękuję za miły wieczór z Haneczką w NFM - przygotowany porannym ćwiczeniem kolęd...

mw

20.12.2016.

Dziękuję za film "Zaćma"...

Marysia

19.12.2016.

Dziękuje za betlejemskie światło pokoju - nadzieję na to, że świętowanie Twoich urodzin, Panie Jezu, pomimo awantur, jakie oglądamy w tv, i poważnej kradzieży, jakiej dziś doświadczyła bliska mi osoba, będzie radością i przemianą wszystkiego co złe w dobro.

mw

18.12.2016.

I znów za wspaniały koncert w naszym NFM - dziękuję z całego serca. Tym razem chór NFM przedstawił świetny, różnorodny repertuar, wychwalając śpiewem Ciebie Boże. Dziękuję za wszystkie tegoroczne koncerty - to był wspaniały rok.

Zbyszek

17.12.2016.

Dziękuję za dobrą wiadomość, że Zosia D wraca do sprawności po udarze mózgu...

mw

16.12.2016.

Dziękuję za wodę, która pierwsza pojawiła się, gdy świat został stworzony i dziękuję za Hydropolis - nowoczesną wystawę na Grobli we Wrocławiu, którą polecam... Dziękuję za wyświetlony dzisiaj w DKFie Płomienia western z opowieścią o narodzeniu Boga. Dziękuję za wezwanie do modlitwy za Syrię. Bądź uwielbiony w tym czasie oczekiwania na Twoje 2016 urodziny, dziękuję za Twoją obecność w przygotowaniu do ich wspólnego świętowania... Dziękuję za Jasełka - przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia w przedszkolu... Dziękuję za Twoje działanie, Twoje słowa w dzisiejszej Ewangelii o Misji, z jaką narodziłeś się, Panie Jezu w Betlejem, by świadczyć o Miłości Ojca do każdego z nas.

mw

14.12.2016.

Dziękuję Ci Panie Boże z całego serca za dzisiejszy dzień i świętowanie... Za śpiew, psalm responsoryjny, alty, Karmel, pizzę. Dziękuję.

Marysia

Dziękuję za św. Jana od Krzyża, patrona dnia i za Alę, która obchodzi dzisiaj urodziny. Dziękuję za życie i talenty śp. S. Emilii Ehrlich OSU, pomocnicy św. Jana Pawła II, która 10 lat temu odeszła do Domu Ojca. Dziękuję Ci, Panie, że postawiłeś ją kiedyś także na mojej drodze życia.

mw

13.12.2016.

Dziękuję za PR2, za wszystkich, którzy tam wspaniale i ofiarnie pracowali i pracują, a dziś szczególnie za Marcina Majchrowskiego... Dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję za życie śp. ks. Stanisława Pikula, dziś 6 rocznica jego odejścia do Pana. Dziękuję za jego kapłaństwo, prowadzoną kronikę życia parafii i dzieła dla potomnych jak między innymi kościół pw. św. Faustyny, a także za Klub Seniora, pismo parafialne i poparcie dla Inicjatywy Obywatelskiej. Dziękuję Ci, Maryjo z Guadelupe za wymodlone macierzyństwo Anuli, za Zosię, która dziś kończy 2 miesiące... Dziękuję za św. Łucję i św. Otylię, patronki dzisiejszego dnia, dziękuję za znane mi Łucje i za Otylie, którymi mnie obdarowałeś jako przewodniczkami w życiu - za ciocię Tolę, Otylię H. - pierwszą wychowawczynię w SP, Otylię K. - kierowniczę w pierwszej pracy, i Otylię - Teściową - były wszystkie dla mnie wzorem pracowitości i dobroci...
Dziękuję

mw

12.12.2016.

Dziękuję za Dzień Pański, za Twoją obecność i siły dane w Pokarmie Życia, za wspólne przygotowania do wieczerzy wigilijnej, i za Mirka, któremu skróciłeś, Panie, cierpienia w śmiertelnej chorobie, dziękuję za akcję pomocy świątecznej wspierającą Szlachetną Paczkę przez sms POMOC na nr 75465 i za podane konto pomocowe wspólnoty "Płomień Pański" dziękuję!

mw

11.12.2016.

Dziękuję za pracowity czas oczekiwania na Wigilię, za sms-owe akcje pomocy innym, jak ta na wieczerzę dla samotnych na warszawskiej Pradze - wystarczy wysłać hasło: WIGILIA pod numer 72052, by zapełnić talerz jednej osobie...

mw

09.12.2016.

Dziękuję za dzisiejsze święto, za Godzinę Miłosierdzia, za wspomnienie w modlitwie i przy stole mojej śp. Teściowej, która 30 lat temu odeszła do Pana... Dziękuję za św. San Diego, posłusznego Maryi... wspominając jego posłannictwo zastanawiam się zawsze nad pokorą, wiarą i pełnym zaufaniem jakie wykazał - mam świadomość swoich braków i często błędnego myślenia - jednak dobrze jest być "prostaczkiem"!

mw

07.12.2016.

Dziękuję za św. Mikołaja, za radość bycia obdarowaną i za radość bycia dzieckiem, Twoim dzieckiem, Panie. Dziękuję za dzisiaj ułożony dzień, za radość z niespodziewanych spotkań i za sentencję bł. Natalii Tułasiewicz: „największym darem życia jest człowiek, jego dobre, czujące serce, każdy człowiek spotkany przygodnie, choćby najbardziej banalny, wart jest tego, by poświęcić mu trochę uwagi”.

mw

06.12.2016.

Dziękuję za wczoraj i za dziś, za rozmowy, radości i modlitwę zaufania: "Ty się tym zajmij, Jezu". Dziękuję za konfesjonał - miejsce oczyszcenia, uwolnienia, uzdrowienia i dotknięcia miłością - dziękuję za spowiedników, Twoje uszy i usta.

mw

03.12.2016.

Dziękuję za Dzień Skupienia dla wychowanek urszulańskich, za rekolekcjonistę i postawione pytania do rachunku sumienia... Dziękuję za o. Stefana i za liczną obecność starszych koleżanek, za Jagę z mojej klasy i za Irkę z "mikołajowym" humorem... Było dużo o wdzięczności, która jest oddawaniem chwały Bogu!
Psychologowie twierdzą, że ludzie okazujący wdzięczność są szczęśliwszymi, bo widzą swoje bogactwo, swoje obdarowanie. Badania przeprowadzone w USA, a potem potwierdzone w Szwajcarii wykazały, że zdrowsi są ludzie wdzięczni. Badano osoby w Domu Starości wymagając notowania każdego dnia 5 spraw, które im się nie podobają, a innym 5 spraw, za które są wdzięczni. Wyniki badań zdrowotnych znacznie się różniły przed i po eksperymencie. Poprawiły się u "optymistów", pogorszyły u "malkontentów". Dziękuję zatem za TO miejsce, gdzie można dziękować każdego dnia!

mw

02.12.2016.

Dziękuję za piękną poranną Mszę Św. adwentową u Dominikanów, za uśmiech męża i syna, za ich radość

A. O.

01.12.2016.

Dziękuję za rozpoczynający się nowy miesiąc, ostatni w tym roku... przybliżamy się do nieba każdego dnia... osobiście i "wespół w zespół"... z nadzieją i wiarą - do Miłości!

mw

Dziękuję za szczęśliwą podróż dzieci i za każde dzisiejsze odwiedziny.

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:52
 
RocketTheme Joomla Templates