2016-11-20 Uroczystość Chrystusa Króla PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
niedziela, 20 listopada 2016 10:26

Uroczystość Chrystusa Króla

20 XI 2016 rok

Czytania:
2 Sm 5, 1-3 Namaszczenie Dawida na króla;
Kol 1, 12-20 Bóg przeniósł nas do królestwa swojego Syna;
Łk 23, 35-43 Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa

W tym tygodniu
w poniedziałek obchodzimy wspomnienie ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
we wtorek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
w czwartek świętych Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy, męczenników.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

  1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Nieszporów o godz. 1730.
  2. W przyszła niedzielę w kancelarii parafialnej można będzie zaopatrywać się w opłatki, świece wigilijnej pomocy Caritas oraz maryjne kalendarze na 2017 rok. Po Mszy św. o godz. 1600 odbędzie się poświecenia wieńców adwentowych.
  3. Ministrantów, lektorów i ceremoniarzy zapraszamy na próbę asysty przed Mszą św. z udziałem Księdza Arcybiskupa. Próba odbędzie się w piątek, 25 listopada o godz. 1845 w kościele. Bardzo prosimy rodziców o przypomnienie synom o tej zbiórce.
  4. Przypominamy, że w dniu 28 listopada o godz. 1800 Ksiądz Arcybiskup odprawi w naszym kościele Mszę św. w intencji rodzin naszej parafii. Szczególnie zapraszamy małżeństwa, które obchodzą jubileusze, bądź pragną uroczyście odnowić swoją przysięgę. Ksiądz Arcybiskup wręczy małżonkom okolicznościowe błogosławieństwa. W zakrystii jeszcze dziś można wpisać się na listę.
  5. Wspólnota Płomień Pański zaprasza na Mszę Świętą w intencji właściwego rozeznania życiowego powołania oraz o dobrego męża lub żonę, która zostanie odprawiona w dniu 30 listopada 2016 r. godz. 1900. Po Mszy zapraszamy na spotkanie w Domu Parafialnym.
  6. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w krakowskich Łagiewnikach, jako dziękczynienie za Rok Miłosierdzia. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 17 grudnia. Koszt 80 złotych. Zapisy u ks. Marcina. Ulotki informacyjne wyłożone są na stoliku obok ambony.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci +Grażyna Nowotarska,  +Barbara Janeczko,  +Zofia Panek i  +Zefiryna Cader. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na rozpoczęty tydzień - Szczęść Boże!

 
RocketTheme Joomla Templates