Rosyjskie kino katastroficzne w DKF PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
wtorek, 15 listopada 2016 00:53

Najdroższa produkcja w historii rosyjskiego kina, film METRO już najbliższy czwartek, 17 listopada w Dyskusyjnym Klubie Filmowym Płomienia Pańskiego.

Moskwa. Centrum rosyjskiej stolicy jest rozbudowywane na wielką skalę. W wyniku niekontrolowanych prac budowlanych dochodzi do pęknięcia ściany tunelu metra. Przez powstałe szczeliny zaczyna wdzierać się woda z pobliskiej rzeki. Pierwsze ostrzeżenia zostają zignorowane i niebawem sieć podziemnej kolejki zostaje zalana, poważnie zagrażając innym terenom śródmiejskim. W zalewanym tunelu jeden ze składów metra wjeżdża wprost w centrum kataklizmu…

Kino rosyjskie nie jest szerzej znane w Polsce, dlatego film METRO będzie zapewne znakomitą możliwością porównania z produkcjami amerykańskimi, czy zachodnioeuropejskimi. Czy filmy rosyjskie są nam, Polakom bliższe? Czy są bardziej przekonywujące w odbiorze? Czy niosą jakieś dodatkowe treści lub wartości? O tym wszystkim przekonamy się już w najbliższy czwartek w czasie projekcji i planowanych po niej rozmów i dyskusji.

Dodatkowym atutem filmu METRO będzie zapewne znakomity występ w jednej z ról głównych Swietłany Chodczenkowej, znanej w Polsce choćby z Małej Moskwy Waldemara Krzystka.

Zapraszamy zatem zarówno do obejrzenia filmu, jak i do podzielnia się później swoimi wrażeniami. Projekcja odbędzie się w sali nr 15 na parterze Domu Katechetycznego Parafii Św. Rodziny, w czwartek 17 listopada, o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Zmieniony: piątek, 18 listopada 2016 02:12
 
RocketTheme Joomla Templates