2016-11-13 XXXIII Niedziela Zwykła PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
niedziela, 13 listopada 2016 12:08

XXXIII Niedziela Zwykła

13 XI 2016 rok

Czytania:
Ml 3, 19-20 Sprawiedliwy sąd Boży;
2 Tes 3, 7-12 Kto nie chce pracować, niech też nie je;
Łk 21, 5-19 Jezus zapowiada prześladowania swoich wyznawców.

W tym tygodniu
w czwartek obchodzimy wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
w piątek bł.Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
w sobotę bł. Salomei, zakonnicy.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

  1. W dzisiejszą niedzielę, 13 listopada, po Mszach o godz. 900, 1030 i 1230 wystąpi polonijny zespół z Mińska na Białorusi z repertuarem patriotycznym.
  2. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym codziennie możemy wydawać ponad 200 ciepłych posiłków i chleb.
  3. Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich zaprasza dziś o godz. 1700 na Mszę św. w intencji Służby Zdrowia i wszystkich chorych. Msza zostanie odprawiona w kaplicy Ojców Salwatorianów przy ul. Matejki.
  4. Dyskusyjny Klub Filmowy Wspólnoty Płomień Pański zaprasza na film pt.: Metro, który jest najdroższą produkcją w historii kina rosyjskiego. Projekcja odbędzie się w czwartek, 17 XI, o godz. 1900 w Domu Parafialnym w sali nr 15. Wstęp wolny.
  5. Codziennie o godz. 1730 odmawiamy różaniec wypominkowy, a o godz. 1800 odprawiana jest Msza za polecanych zmarłych. W tym tygodniu w poniedziałek będziemy polecać zmarłych, o których pamiętali mieszkańcy ulicy Spółdzielczej, Stefczyka, Szanieckiego i ks. Ściegiennego; we wtorek: Waryńskiego, Wysockiego i Żmichowskiej; w środę i czwartek kartki bez adresu i spoza parafii. Serdecznie dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary, które w części pokryją koszty ogrzewania kościoła.
  6. W piątek i sobotę, 18 i 19 listopada, po wieczornych Mszach w ramach przygotowań naszej parafii do Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana odbędą się okolicznościowe nabożeństwa przed Wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  7. W ubiegła niedzielę w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym na rzecz chrześcijan w Iraku zebraliśmy kwotę: dwa tysiące sześćset czterdzieści złotych. Serdeczne Bóg zapłać!
  8. W dniu 28 listopada o godz. 1800 Ksiądz Arcybiskup odprawi w naszym kościele Mszę św. w intencji rodzin naszej parafii. Szczególnie zapraszamy małżeństwa, które obchodzą jubileusze, bądź pragną uroczyście odnowić swoją przysięgę. Ksiądz Arcybiskup wręczy małżonkom okolicznościowe błogosławieństwa. W zakrystii można wpisać się na listę.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci +Józef Święch,  +Maria Szafran,  +Helena Dobrosz i  +Aleksandra Skowronek. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na rozpoczęty tydzień - Szczęść Boże!

 
RocketTheme Joomla Templates