2016-10-30 XXXI Niedziela Zwykła PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
niedziela, 30 października 2016 20:40

XXXI Niedziela Zwykła

30 X 2016 rok

Czytania:
Mdr 11, 22 – 12, 2 Bóg miłuje cale stworzenie;
2 Tes 1, 11 – 2, 2 Uświęcenie chrześcijan przynosi chwałę Chrystusowi;
Łk 19, 1-10 Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło.

W tym tygodniu w piątek przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

  1. Z racji Światowego Dnia Misyjnego po Mszach odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Puszki wyłożone są na balaskach.
  2. We wtorek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. zostaną odprawione o godz. 700, 900, 1030, 1230 i 1800. W Uroczystość Wszystkich Świętych zgromadzimy się na naszym cmentarzu przy Pomniku Orląt Lwowskich o godz. 1500, aby tam rozpocząć procesję i modlitwę różańcową za zmarłych. Po procesji, przed kaplicą, zostanie odprawiona Msza święta.
  3. Od południa pierwszego listopada do północy drugiego listopada możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych, po spełnieniu następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia, nawiedzenie kościoła i odmówienie: Modlitwy Pańskiej, Wierzę w Boga, oraz dowolnej modlitwy w intencjach polecanych przez Ojca Świętego. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust za dusze w czyśćcu cierpiące.
  4. W dniu 1 i 2 listopada kancelaria parafialna nie będzie czynna.
  5. W środę, 2 listopada, w liturgiczne wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych Msze św. zostaną odprawione o godz. 700, 900, 1600, 1800 i 2000.
  6. Od 3 listopada rozpoczniemy modlitwę wypominkową. Codzienne o godz. 1730 odmawiany będzie różaniec wypominkowy. Porządek wyczytywania kartek podany zostanie w dzień zaduszny - 2 listopada. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych oraz podawanie ulicy zamieszkania składającego wypominki. Kolejność wyczytywania kartek określi alfabetyczny spis ulic naszej parafii. Kartki wspominkowe wyłożone są na ławkach i stoliku przy ambonie.
  7. Msza św. w intencji zmarłych nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół przy ul. Krajewskiego zostanie odprawiona w czwartek, 3 listopada o godz. 1800. Po Mszy uczniowie szkół muzycznych zapraszają na koncert słowno–muzyczny pod dyrekcją pani Diany Pradelli zatytułowany: „Aby Bóg był wszystkim we wszystkich” (1 Kor 15,28).
  8. Polecamy nowy numer diecezjalnego czasopisma Nowe Życie poświęcony świętości oraz nasze parafialne U Świętej Rodziny, zatytułowane Mater Misericordiae. Czasopisma wyłożone są przy ambonie.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci +Barbara Steciwko,  +Ryszard Kołyszko,  +Bogusław Dobroch i  +Tadeusz Piskozub.       Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na rozpoczęty tydzień - Szczęść Boże!

 
RocketTheme Joomla Templates