Listopad 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 30 października 2016 03:08

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec:dzd-10-2016
zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi
i rzeczywiście nimi jesteśmy.

Kochany Boże,
dziekuję Ci za to, że jestem Twoim dzieckiem,
i że wszyscy wokół mnie są Twoimi dziećmi.
Za to, że jesteśmy wielką rodziną,
której Ojcem jesteś Ty, Panie Boże.
Za to, że nigdy nie pozostajesz obojętny na moje losy,
i na losy całej mojej rodziny,
której Ojcem jesteś Ty, Panie Boże.

Jeśli chcesz podziękować Bogu, Twojemu Ojcu, napisz komentarz pod tym artykułem lub przyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Aby przeczytać, za co dziękowaliśmy Bogu w listopadzie, kliknij Więcej...

30.11.2016.

Dziękuję za św. Andrzeja, ktory jest zwany „Protokleros”, tzn. pierwszy powołaniem. Dziękuję za jego przykład pójścia od razu za Jezusem i świadectwo męczeńskiej śmierci krzyżowej, za jego wiarę w chrześcijaństwo . Dziękuję za każdego Andrzeja, Jędrka, Andiego i Andzika... Błogosław dziś, Panie tym, co jeszcze są w drodze do Ciebie i daj łaskę miłosierdzia tym, którzy już doszli...

mw

29.11.2016.

Dziękuję za skończone prace redakcyjne i za Twoją pomoc, Panie przez ten cały czas piętnastu lat...dziękuję za każdy dzień pod Twoją opieką, bądź uwielbiony!

mw

28.11.2016.

Dziękuję za I niedzielę Adwentu i wprowadzającą homilię, zaczęło się kolejne oczekiwanie na najważniejsze Spotkanie... Dlaczego tak szybko upływa czas życia, że trudno jest zrozumieć co znaczy wieczność jaka przygotowana jest dla każdego z nas?! Dziękuję za dzisiejszą uroczystość z Arcybiskupem, za jego homilię i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich przez Jubilatów i za smsowe zaproszenie na uwielbienie Jezusa ze wspólnotą z Oporowa. za ich modlitwę wstawienniczą i za radość dziękuję!

mw

27.11.2016.

Za zakończony rok liturgiczny i za kolejny dziś rozpoczęty - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

26.11.2016.

Dziękuję za św. Patronkę Kaś i Katarzyn oraz kolejarzy... za koniec tygodnia dziękuję - za wszystkie wydarzenia i za wszystkie spotkane osoby oraz za te, które w tych dniach odeszły do Pana...

mw

24.11.2016.

Za dziarską orkiestrę Hungarian National Philharmonic Orchestra, a szczególnie za fantastyczne bisy - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję za szczęśliwy powrót do domu po męczącej podróży z powodu porannych mgieł, licznych ciężarówek trudnych do wyprzedzenia, robót drogowych, kilometrowych korków i objazdów. Dziękuję za spotkanie i za kapłana pełnego radości, błogosław mu, Panie!

mw

23.11.2016.

Dziękuję za życie śp.Pani Leny, która jutro dołączy do męża i syna w Poznaniu, gdzie będziemy Ją żegnać. Była naszą wieloletnią sąsiadką i przyjacielem naszej rodziny, zawsze pomocna i mająca czas i dla dzieci i dla mnie. Dziękuję za życie na piętrze w zgodnej symbiozie, za dzielenie się dobrą radą, przepisami kulinarnymi i gotowymi "kopytkami". Dziękuję za ciepło, serdeczność, życzliwość i dobro, za wszystkie talenty, którymi obdarzyłeś Ją, Boże. Dziękuję!

mw

22.11.2016.

Dziękuję Ci Panie za wszystkie osoby, które dorzuciły się do prezentu mikołajkowego dla dzieci z RDD. Za dzisiejsze zakupy, za pomoc Kasi, za wielką radość. Dziękuję Ci, Panie.

Marysia


Bądź uwielbiony Panie Jezu za wybudzenie Agaty!

Dziękuję za św. Cecylię, patronkę śpiewu liturgicznego, chórów i organistów, a także budowniczych instrumentów muzycznych.

mw

21.11.2016.

Za ks. Janusza dziękuję w dniu Jego Imienin i za Janusza N. opiekującego się swoim chrześniakiem oraz za śp. Januszy W. i Ch. Dziękuję za Twoje łaski, talenty, jakimi Ich obdarzyłeś, Panie...

mw

20.11.2016.

Dziękuję za Twoje królowanie, Panie, za Obecność w Eucharystii, w Najświętszym Sakramencie i w naszych sercach.

mw

19.11.2016.

Dziękuję za rozpoczęcie dnia radosnym wspomnieniem złotej korony Mamy i za wieczorną Koronację Jezusa w Łagiewnikach. Dziękuję za każde rekolekcje, gdzie odnawiane było przyjmowanie Jezusa do serca jako osobistego Pana i Króla, Odkupiciela... Dziękuję! Dziękuję za Twój pocałunek ojcowski...

mw

18.11.2016.

Za wczorajszy wynik i za dzisiejszy zabieg. Za wszystkich wstawienników... :). Dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję, że jest dobrze, że ranek rozwiał wszystkie niepokoje nocne...

mw

16.11.2016.

Dziękuję za Chopina... Dziękuję też za chorał gregoriański z Tyńca.

mw

15.11.2016.

Dziękuję, że łyki szamponu dla dzieci nie zaszkodziły Piotrusiowi...

mw

14.11.2016.

Dziękuję za Dzień Pański, za wypoczynek i modlitwę, za "pokarm wieczny" i słowa przestrogi. Za cytat z Dzienniczka św. Faustyny: "nie rozumiem jak można nie ufać Temu, który wszystko może; z Nim wszystko, a bez Niego - nic. On, Pan, nie pozwoli i nie dopuści zawstydzenia dla tych, którzy całą ufność swoją w Nim położyli" (nr 358). Jezu, ufam Tobie i proszę jeszcze - przymnóż mi wiary! Dziękuję za wszystko!

mw

12.11.2016.

Dziękuję za dzisiejsze spotkanie, w którym jednak mogłem uczestniczyć. Za wszystkie rozmowy z ludźmi, z którymi nie widziałem się tak wiele lat, a z którymi przepracowałem lat jeszcze więcej. Za tamte lata, za wspomnienia - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję za dzisiejszego patrona, św. Jozafata Kuncewicza z Włodzimierza Wołyńskiego, który żył w XVI w. - był biskupem i męczennikiem za wiarę. Odległe to czasy, ale przykład świętości bliski naszym. Dziękuję za czyny miłosierdzia papieża Franciszka. Dziękuję za dzisiejsze wypominki obejmujące moich bliskich i za spotkanie rodzinne nieplanowane a syte.

mw

11.11.2016.

Dziękuję za uroczyste dziękczynienie podczas pierwszej Eucharystii w świątyni Opatrzności Bożej, która jest narodowym wotum - po 225 latach spełnioną obietnicą Sejmu Czteroletniego... Dziękuję za możliwość włączenia się w to dziękczynienie i za świętowanie niepodległości Polski, bez wychodzenia z domu... Jesteś wielki, Panie, błogosławisz Polsce, wysłuchujesz modlitw i dajesz siły. Bądź uwielbiony w sercu każdego Polaka!

mw

09.11.2016.

Dziękuję za piękną słoneczną jesienną pogodę i za rekolekcje dla kapłanów na Jasnej Górze... Dziękuję za kolejny dzień...

mw

08.11.2016.

Dziękuję za dzisiejszy dyżur liturgiczny młodych w naszej wspólnocie i za smaczne wypieki domowych ciast, rozprowadzane "co łaska" - na cele związane z ich produkcją filmu (!?). Dziękuję za inicjatywę modlitwy w więzieniu i dziękuję za spotkanie z Janeczką!

mw

 06.11.2016.

Dziękuję za słowa św. Faustyny: "Jeżeli nie będę mogła okazać czynem, ani słowem miłosierdzia, to zawsze mogę modlitwą. Modlitwę rozciągam nawet tam, gdzie nie mogę dotrzeć fizycznie." - i ja modlitwą chcę ogarnąć tych, do których fizycznie nie mogę dotrzeć...

mw

05.11.2016.

Dziękuję za świętych Rodziców Jana Chrzciciela - św. Elżbietę i Zachariasza. Dziękuję za wszystkie Elżbiety, które spotkałam - daj wieczny odpoczynek Eli Kasprzyckiej i Eli Wołoszyńskiej, błogosław tym Elom, które jeszcze są w drodze... Błogosław Elżbietankom w ich pracy - w przedszkolu wrocławskim i w Jodłowie - dziękuję za elżbietańskie Dni Młodych, dzięki którym spotkałam śp. o. Józefa Kozłowskiego SJ.

mw

04.11.2016.

Dziękuję za podarowany mi dziś dzień całkowitej niemal bezczynności. Ty znasz potrzeby mojego organizmu i realizujesz je w nieoczekiwany sposób... Dziękuję Ci, Panie Boże, mój Ojcze.

Zbyszek

Dziękuję za wspomnienie dzisiejszego Patrona, św. Karola Boromeusza i za wszystkich Karolów, za św. Jana Pawła II i za mojego szwagra... Dziękuję za kolejny dzień modlitw za zmarłych, za światła cmentarzy przypominające o naszej pamięci... Dziękuję za rozmowy mailowe i za rozpoczynające się rekolekcje w Jugowicach...

mw

03.11.2016.

Dziękuję za życie, za to, że stworzyłeś mnie, Panie i nauczyłeś ufać Ci na drodze mojego nawracania... Dziękuję za wczorajsze modlitwy za wszystkich zmarłych, zwłaszcza za tych, którzy nie byli przygotowani na spotkanie z Tobą... Dziękuję za Twoje słowa zapisane przez św. Faustynę: "Pragnę, ażeby kapłani głosili to wielkie miłosierdzie moje względem dusz grzesznych." (Dz. 50). Dziękuję za kapłanów, których powołałeś do służby tu i na misjach...

mw

Za dzisiejsze spotkanie - zarówno za część modlitewną, jak i towarzyską. Za pobyt u Ani, za powrót sił - dziękuję Ci, Panie Boże.

Marysia

02.11.2016.

Za Twoją pokorę i skromność. Za prostotę, z jaką pozwalasz oglądać w kościele Świętego Jacka w Legnicy Swoje Serce w agonii. Za wspomnienia. Dziękuję Ci Panie Jezu.

Zbyszek

Dziękuję za Dzień Zaduszny, gdy wspominamy w modlitwie tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Wielu z nich to nasi prywatni święci - pozostawili ślad niezatarty w naszej pamięci. I to dzięki nim "w smutek śmierci wnosimy kwiaty nadziei" - jak powiedział papież Franciszek. Dziękuję za radość wzajemną ze spotkania na cmentarzu tych, których rzadko widuję...

mw

01.11.2016.

Dziękuję za święte Patronki, śśw. Małgorzatę, Janinę, Bronisławę, Barbarę i Marię Teresę. Dziękuję za św. Patronki dziewczynek wymalowanych jak diablice z "czarnego marszu", które zastukały do moich drzwi w wigilię Wszystkich Świętych, za śśw. Zuzannę, Weronikę, Aleksandrę i Annę i proszę o szczególną opiekę nad nimi i prostowanie ich ścieżek.

mw

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:53
 
RocketTheme Joomla Templates