2016-10-16 XXIX Niedziela Zwykła PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
niedziela, 16 października 2016 12:45

XXIX Niedziela Zwykła

16 X 2016 rok

Czytania:
Wj 17, 8-13 Mojżesz wyprasza zwycięstwo nad Amalekitami;
2 Tm 3, 14 – 4 Wszelkie Pismo jest pożyteczne do kształcenia w sprawiedliwości;
Łk 18, 1-8 Wytrwałość w modlitwie.

W tym tygodniu
w poniedziałek przypada wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
we wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty;
w środę wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika;
w czwartek św. Jana Kantego;
w piątek bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
w sobotę św. Jana Pawła II, papieża.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

  1. Władze zakonne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny odwołały z naszego klasztoru Siostrę Lucyllę. Bardzo dziękujemy za dziewięcioletnią posługę w naszej Parafii. Serdecznie witamy Siostrę Jolantę i Michałę.
  2. W miesiącu październiku Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 1730.
  3. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym codziennie możemy wydawać ponad 200 ciepłych posiłków i chleb.
  4. W ramach Dnia Papieskiego w zbiórce do puszek przeznaczonej na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin zebraliśmy kwotę trzy tysiące siedemset złotych. Serdeczne Bóg zapłać!
  5. W naszej parafii działa biblioteka, która gromadzi literaturę teologiczną oraz beletrystykę zagłębioną w tematyce chrześcijańskiej. Zapraszamy do Domu Parafialnego w poniedziałki w godz. od 1700 do 1845.
  6. Uczniów klas trzecich gimnazjum zapraszamy na spotkanie przygotowujące do przyjęcia s. bierzmowania w piątek, 21 X, o godz. 1845 do Domu Parafialnego.
  7. Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz chłopców, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę w sobotę, 22 X, o godz. 1400.
  8. Dzieci komunijne i ich Rodziców oraz Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 1600 do Domu Parafialnego.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszły świętej pamięci  +Anna Spich i  +Kazimiera Łuczak. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Na rozpoczęty tydzień - Szczęść Boże!

 
RocketTheme Joomla Templates