2016-10-09 XXVIII Niedziela Zwykła PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
sobota, 08 października 2016 20:15

XXVIII Niedziela Zwykła

9 X 2016 rok

Czytania:
2 Krl 5, 14-17 Uzdrowienie Naamana;
2 Tm 2, 8-13 Jeśli trwamy w cierpliwości, będziemy królowali z Chrystusem;
Łk 17, 11-19 Wiara uzdrowionego cudzoziemca.

W tym tygodniu
w czwartek przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
w sobotę św. Teresy z Ávila, dziewicy i doktora Kościoła.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

  1. W miesiącu październiku Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 1730. Przewodniczą tej modlitwie: w poniedziałki – Klub Seniora i Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich, we wtorki – Żywy Różaniec, w środy – dzieci szkolne, w czwartki – Rycerze Niepokalanej i Wspólnota Bożego Miłosierdzia, w piątki – Odnowa w Duchu Świętym, w soboty Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego. Wierni, którzy modlą się na różańcu odmawiając pięć dziesiątek danej tajemnicy, dostępują łaski odpustu.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada 16. Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Po Mszy odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin
  3. Dzieci komunijne i ich Rodziców oraz Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie dziś po Mszy o godz. 1600 do Domu Parafialnego.
  4. Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich zaprasza dziś o godz. 1700 na Mszę św. w intencji Służby Zdrowia i wszystkich chorych. Msza zostanie odprawiona w kaplicy Ojców Salwatorianów przy ul. Matejki.
  5. Ksiądz Piotr Frankowski, nasz parafianin, zaprasza w sobotę, 15 X, na Mszę św. o godz. 1400, w której podziękuje Panu Bogu za 25 lat swojego kapłaństwa.
  6. W przyszłą niedzielę z okazji 32 rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki wraz z NSZZ "Solidarność" Region Dolny Śląsk zapraszamy na uroczystą Mszę w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona o godz. 1230. Przed nabożeństwem o godz. 1200 zgromadzimy się na naszym Cmentarzu przy pomniku ks. Jerzego i innych pomordowanych kapłanów, aby tam odmówić modlitwę i złożyć kwiaty.
  7. Przypominamy o głosowaniu na projekt numer 399 „Budowa miejsc parkingowych i montaż ławek przy cmentarzu na Sępolnie”. Głosować można do 10 X przez Internet na stronie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego lub w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sempołowskiej 54a. Karty do głosowania, w których należy podać swój NIP, wyłożone są na stoliku przy ambonie.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszła świętej pamięci  +Kazimiera Kocur. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Na rozpoczęty tydzień - Szczęść Boże!

 
RocketTheme Joomla Templates